Jump to content

Moto Zajednica

TD#8 i "Trackday.rs Challenge", 2. Septembar 2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Sve pohvale za trku i organizaciju, bilo je sjajno.

Jedna, ali OGROMNA kritika za redara na krivini kod boxa. Dečko okrenut ledjima krivini sve vreme (!), drka telefon, nezainteresovan.

Dva pada u njegovoj krivini, čovek ih nije svestan. U drugom padu ostao upaljen motor u sred krivine sa sve vozačem, umesto da trči sa žutom zastavom jer svi prilaze sa 200+, on frajer kad je shvatio da je neko pao, ustaje kao na streljanje da ide... najsporijim korakom se zaputio i na kraju nije ni mahao... JEBENI UŽAS!!!

  • Hvala 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Hvala za svaki komentar i sugestiju koju ste ostavili.

Kao što napisah ranije, imaćemo celu zimu da ispravljamo greške koje smo napravili. Prvi put smo radili ovakav događaj pa je donekle i očekivano da neće proći bez poteškoća.

Imamo volje, snage i mogućnosti da unapređujemo TD-ove i takmičenje!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Evo da se i ja oglasim kao šef redarskog tima. 

 

Prvo bih se zahvalio svima koji su došli i kao učesnici i kao publika.

Hvala velikoj većini koji su stvarno poštovali pravila, slušali redare i zajedno sa nama se trudili da sve prođe glatko i sa što manje problema i bez nervoze.

Vozači su pokazali visok nivo odgovornosti i tolerancije prema drugim vozačima kao i prema ostalim učesnicima ovog događaja. 

 

Pomenuti događaj koji je opisao GuybT se jeste desio, primećen je, i disciplinske aktivnosti su sprovedene prema onima koji su za propust odgovorni a sve sa ciljem da se takve stvari ne dešavaju jer je nedopustivo da se dešavaju. Opet hvala i vama što nam skrećete pažnju na propuste jer na taj način napredujemo. 

 

Drago mi je što je i napredak primetan. Ipak treba imati na umu da redari nisu trenirani profesionalci sa podrškom kamera i sve moguće tehnologije kao na moto gp ali da se trude, kao i vozači, da napreduju iz td u td. Svakako mesta za propuste kao što je opisani ne sme da bude i radimo svi zajedno na tome. 

 

Još jednom hvala svima bilo je jako lepo druženje! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha yzf r6

Sa moje tačke gledišta jedino što mogu da kazem je jedno VELIKO HVALA BJ BIKERSU I NJEGOVIM OSNIVAČIMA I ORGANIZATORIMA ŠTO SE MAXIMALNO TRUDE DA NAM OMOGUĆE OVAKO NEŠTO U OVAKVOJ NEMOGUĆOJ ZEMLJI. HVALA VAM JOŠ JEDNOM I NADAM SE DA ĆE SVAKI SLEDEĆI TRACK DAY ILI ENDURACE TRKA BITI JOŠ BOLJA I KVALITETNIJA

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: sremcica
  • Motocikl: cbr1000rr
12 hours ago, dvlns said:

I da zaboravio sam da pohvalim redarsku službu koja je sada zaista bila na visini zadatka

Izvini ne slazem se stobom,predposlednji krug momak pada u krivini pre boksa i vrti se upaljen motor po stazi,ostao u brzini,nailaze tri vozaca,publika reaguje,momak podize motor,a REDAR tek tad reaguje.Dobro je proslo samo zbog dobre reakcije ostalih vozaca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
8 minutes ago, Zoki xx said:

Izvini ne slazem se stobom,predposlednji krug momak pada u krivini pre boksa i vrti se upaljen motor po stazi,ostao u brzini,nailaze tri vozaca,publika reaguje,momak podize motor,a REDAR tek tad reaguje.Dobro je proslo samo zbog dobre reakcije ostalih vozaca!

Svakako da se ne slazes samnom jer ja to nisam video. Video sam da je Gavra pao ali nisam gledao reakciju redara. U svakom slucaju ostatak redara je pokazao napredak a na tom mestu realno treba da bude mozda najiskusniji redar jer u tom sektoru imamo najvise padova. Od krivine kod boxa do izlaska iz prvog "S" je 2/3 padova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
10 hours ago, thelord said:

Evo da se i ja oglasim kao šef redarskog tima. 

 

Prvo bih se zahvalio svima koji su došli i kao učesnici i kao publika.

Hvala velikoj većini koji su stvarno poštovali pravila, slušali redare i zajedno sa nama se trudili da sve prođe glatko i sa što manje problema i bez nervoze.

Vozači su pokazali visok nivo odgovornosti i tolerancije prema drugim vozačima kao i prema ostalim učesnicima ovog događaja. 

 

Pomenuti događaj koji je opisao GuybT se jeste desio, primećen je, i disciplinske aktivnosti su sprovedene prema onima koji su za propust odgovorni a sve sa ciljem da se takve stvari ne dešavaju jer je nedopustivo da se dešavaju. Opet hvala i vama što nam skrećete pažnju na propuste jer na taj način napredujemo. 

 

Drago mi je što je i napredak primetan. Ipak treba imati na umu da redari nisu trenirani profesionalci sa podrškom kamera i sve moguće tehnologije kao na moto gp ali da se trude, kao i vozači, da napreduju iz td u td. Svakako mesta za propuste kao što je opisani ne sme da bude i radimo svi zajedno na tome. 

 

Još jednom hvala svima bilo je jako lepo druženje! 

 

Boldovao sam deo koji po meni nisi trebao da napises. Redari na svim stazama su volonteri, amateri nazovi kako hoces jer ne postoji profesionalni redar (bar koliko ja znam). Ono sto redar mora da zna je da je u njegovim ocima i rukama moja bezbednost i ukoliko nema koncetraciju za 3 sata ne treba ni da radi taj posao.

 

Povodom ovog dogadjaja koji su opisali (a ja ga nisam video iskreno) imate radio vezu sa redarom i predpostavljam da ste mu sugerisali da ima problem. Pitanje je zasto je tako reagovao.

 

I dalje ostajem pri tome da pohvaljujem napredak bez obzira na ovo mada da je neko naleteo na motor ili vozaca dzaba vam sve postfsetum sankcije. Mislite o tome ;)

 

P.S. naravno da mi je jasno da unapred ne mozete da znate ko je kakav ali znate sad vec najkriticnija mesta pa stavljajte proverene redare tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nisam bio na NAVAKu 300 godina, (a i kad sam bio obilazila me je neka devojcica sa 250 cc za ceo krug <_<) a nisam ni na forumu previše stizao da ispratim.

 

Elem, sad tek vidim o čemu se radi i do kog nivoa je ovo stiglo i kao neko ko nit je vozio, nit je bio u publici, nit je imao pojma o ovome, hoću da kažem svaka čast učesnicima i organizatorima, zbog ovakvih stvari mi je zaista drago što sam deo ovog foruma.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: YAMAHA R1 RN65

Posto je kolega iz mog tima pao na krivini kod boxa i motor mu se nastavio vrteti na sred staze pratili smo odvijanje cele te situacije. Redar zaduzen za taj deo nije odreagovao niti je izgleda video sta se desilo, a kada se prizvao svesti krenuo je u laganu setnju da vidi sta se desilo. To je jedina zamerka sto se tice trke. Organizatorima sve cestitke i pohvale za ovakvu vrstu ako se moze reci takmicenja i da u buducnosti bude toga jos vise i u jos vecoj masovnosti sto se tice samih ucesnika.

Toliko od predstavnika Suzuki Serbia Endurance Team.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Dve stvari bih rekao.

Prvo da pohvalim odredjene vozace iz rookie 600 i rookie 1000 koji nikada nisu vozili trke niti bili na stazama u okruzenju. 

Treba skupiti hrabrosti i izaci na stazu sa okaljenim trkacima, isterati motore sa oklopima i farovima na stazu rizikujuci mogucu veliku finansijsku stetu. Njih treba da podrzimo i tako privucemo veci broj amatera. Ipak ovo ne treba da bude pandan moto saveza niti okupljanje samo trkaca.

Druga stvar se tice redara, bilo je propusta kao sto je neko vec rekao i mislim da ovo na kraju moraju da budu ekstremni zaljubljenici u moto sport. Ne obuceni ljudi koji rade samo za dnevnicu. Ovo je oproban recept iz ozbiljnih sampionata.

 

Priznacu da sam i sam vrdao kada je stavljanje trakice na ruku u pitanju. Bandaziram zglobove pa mi je bilo komplikovano da je  stavim oko ruke a da je pred  sledeci stint ne pocepam, za to nema opravdanja jer pravila su pravila i kontrola u boksu treba da postoji.

Medjutim cuo sam da su redari nekome gledali trakicu pri samom izlasku na stazu (pricam o trci, ne o td), znaci zavrni rukavicu, otkopcaj se itd... 
Takve stvari bi trebali da izbegnemo. 

Sve u svemu bilo je bas lepo, uzivao sam :).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
4 minutes ago, ARES said:

Medjutim cuo sam da su redari nekome gledali trakicu pri samom izlasku na stazu (pricam o trci, ne o td), znaci zavrni rukavicu, otkopcaj se itd... 

Da, mene je tip zaustavio na izlasku i naterao me da mu pokazujem narukvicu, kao da je TD pa da se ne prosvercujem ili sta vec... 

u drugom izlazu je isto krenuo da mi proveri i u prolazu sam mu mahnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X
Pre 1 sat, dvlns je napisao:

Boldovao sam deo koji po meni nisi trebao da napises. Redari na svim stazama su volonteri, amateri nazovi kako hoces jer ne postoji profesionalni redar (bar koliko ja znam). Ono sto redar mora da zna je da je u njegovim ocima i rukama moja bezbednost i ukoliko nema koncetraciju za 3 sata ne treba ni da radi taj posao.

 

Povodom ovog dogadjaja koji su opisali (a ja ga nisam video iskreno) imate radio vezu sa redarom i predpostavljam da ste mu sugerisali da ima problem. Pitanje je zasto je tako reagovao.

 

I dalje ostajem pri tome da pohvaljujem napredak bez obzira na ovo mada da je neko naleteo na motor ili vozaca dzaba vam sve postfsetum sankcije. Mislite o tome ;)

 

P.S. naravno da mi je jasno da unapred ne mozete da znate ko je kakav ali znate sad vec najkriticnija mesta pa stavljajte proverene redare tu.

Ne bih sada nista pisao kao klasican odgovor jer bi to ispalo kao da ja trazim opravdanje za evidentne greske  tog redara i to po vise osnova sto mi naravno nije cilj. Prihvatam sve napisane kritike i cilj jeste da se one ne desavaju. Poenta boldovanog je da se jos uvek snalazimo i sa opremom i sa ljudima i da su resursi vrlo ograniceni i da je situacija daleko od idealne, ali da i u tom pogledu napredujemo iz TD u TD. Poenta naravno nije da se u tome trazi bilo kakvo opravdanje.

PS. Redar jeste bio "proveren" tj bio je na toj poziciji na vise TD i dobro se pokazao ali ocigledno da nije ni to garancija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@thelord ne treba moje pisanje da dozivljavas kao licnu kritiku jer nije nista licno. Verujem da je redar "proveren" i jasno mi je da u radu sa ljudima uvek moze da se javi greska. Javlja se i na tehnici pa kako nece kod ljudi.

 

Iskreno mislim da postoji veoma veliki napredak u redarskoj sluzbi ali uvek moze da se desi da jedan dogadjaj baci senku na sve. Sigurno ima ljudi koji su nezadovoljni zbog nekih kazni, nekih postupaka redara za koje misle da je njihov tim ostecen za neko vreme ali kod mene je to u drugom planu. Ja u prvi plan stavljam bezbednost a u drugi rezultat.

 

Pohvalno je sto su redari mahali zelenom zastavom nakon izlaska iz sektora u kojem je zuta, pohvalno je sto sam video mozda bas i tebe da na TD pre podne odlazis do vozaca koji je agresivno usao u box da ga upozoris, pohvalno je jos niz stvari kao sto sam video i da je redar svojim motorom vratio vozaca do boxa kada mu se pokvario motor...

 

Uvek jedna losa stvar zaseni 100 dobrih znas i sam da je to ljudski ali bolje da o tome pisemo i pricamo kada se nista nije desilo a moglo je.

 

P. S. inace imali smo sada na Silverstonu situaciju kada je Rins mahao umesto redara tako da se i na moto gp desava da redari "zakazu"

 

Sve u svemu idete u dobrom pravcu i samo nastavite tako kao redarska sluzba ja sam samo rekao da ne postoje profesionalni redari i da nema te tehnike koja ce da ispravi gresku redara (osim da imamo pored staze one displej zastave kao u F1)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600



... kao sto sam video i da je redar svojim motorom vratio vozaca do boxa kada mu se pokvario motor...


RedarKA

Sent from MI MAX 2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@dvlnsNije ni shvaceno kao licna kritika. Ja i jesam zahvalan svima kada ukazu na neki problem jer je to put ka uspehu. Ja reprezentujem ceo redarski tim u celini pa je i normalno da kritike budu upucene meni.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Tako i treba da bude. Kao sto vidis ja sam ovaj put bio fokusiran da vidim dobre stvari i primetio sam ih dosta a na ovu losu su mi skrenuli paznju ljudi koji su je videli ja sam je prevideo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Uopšte ne treba da se pravdate ljudi... cepajte sa kritikama, iz pohvala niko nikada ništa nije naučio!!

 

Verujte da smo mi interno još mnogo oštriji... :D

 

edit: evo i ja sam dobio kritiku da sam bez kacige vozio "security check" krug. Prihvatam kritiku, neće se ponoviti, bez obzira na okolnosti!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Reci cu nesto sto verovatno nije bas popularno a ne znam ni koliko je izvodljivo. Kada bi ste imali dozvolu Navaka da moze da ucestvuje 30 timova (realno posle dva kruga nema nikakve guzve na stazi) i kada bi imali odziv 30 timova ja bih voleo da nema pre podne TD-a.  Znam da bi  kotizacija morala bude nesto visa (vi znate koliko treba da bi ste se pokrili) ali bi imali manje frke i guzve i imali bi vreme za kvalifikacije i treninge. 

 

E sad koliko je izvodljivo mislim da znam odgovor ali bilo bi lepo :)  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Pre svega veliko hvala organizatorima sto su omogucili nekima od nas da prvi put (od mnogih buducih nadam se) osete draz trkanja... Na ovome ne mogu dovoljno da vam se zahvalim!

Jednu pozitivnu stvar bih izdvojio za vreme prepodnevnog TD-a... Desilo se izletanje na jednom delu staze. Redari su pre mesta incidenta mahali zutim zastavama i nakon mesta incidenta zelenim zastavama. Nije bilo dileme gde treba usporiti i odakle moze da se nastavi po punom gasu. Ovo se secam da je bila zamerka na nekim od prethodnih TD-a tako da se kritike itekako slusaju!

Jedna zamerka vezano za povezanost prepodnevnog TD-a i trke. Jedan od clanova nase ekipe nije ucestvovao na TD-u pa je najranije moga da udje u 13h u padok. Po planu on je trebao da startuje pa je bilo nezgodno jer nije bilo vremena da se gume dovoljno zagreju. Znam da je bilo nacina da se ovo izbegne sa nase strane ali sugestija je vise u smeru malo vece fleksibilnosti same satnice...

Veliki pozdrav za sve koji su bili deo ovog dogadjaja!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
On 8/31/2018 at 2:36 PM, Dosa said:

Jedno pitanje?

Posto imam dron DJI Phantom 4,da li smem da ga donesem i napravim neki snimak iz vazduha?

 

Pozz

Druze jesi snimao dronom? Ako jesi da li ces okaciti negde i sirov materijal ili samo montiran odnosno da li ces uopste okaciti negde bilo sta besplatno ili ne?

 

Svakako tvoj je snimak i imas pravo i da ga ne podelis samo pitam bez ljutnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja