Jump to content

Moto Zajednica

TD#8 i "Trackday.rs Challenge", 2. Septembar 2018.

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

trackday-rs-td6-slika-1269.JPG

 

Poštovani zaljubljenici u vožnju na stazi,

 

Za početak jesenje TD sezone pripremamo i jedno iznenađenje. Uz redovan Track Day #8 (koji će biti održan u jutarnjem terminu i poludnevnom trajanju), u popodnevnom terminu organizujemo prvi "Trackday.rs Challenge"!

 

Šta je "Trackday.rs Challenge"?

 

To je ekipno takmičenje u TD formatu, po pravilima Open moto klase (jedna klasa, bez limita, bez ograničenja, otvorena za sve). 

 

Učešće prijavljuju timovi, koji se sastoje tipično od 3 vozača i 3 motocikla (dozvoljeno je učešće timova sa najmanje dva, a najviše četiri vozača i sa najmanje dva, a najviše tri motocikla!) i jednim zajedničkim transponderom za merenje vremena. Dakle, napravite ekipu sa svojom "ekipom" i oprobajte sa u odnosu na ostale! Ekipe mogu da budu mešovite, veće ili manje, sa bržim ili sporijim vozačima svejedno.

 

Vozi se u kontinuitetu 180 minuta (uobičajeno trajanje poludnevnog TD), a u svakom trenutku na stazi se nalazi samo jedan učesnik po timu, obavezno na motociklu koji je opremljen transponderom. Zamena vozača/motocikala i transpondera vrši se isključivo u padoku, tako da jedan učesnik dođe u box svog tima, skida se transponder sa tog motora i prebacuje na sledeći motor i tek onda drugi vozač ulazi na stazu.

 

Takmičenje traje ukupno 180 minuta: start je u 13.45h časova i vozi se tačno do 16.45h.

 

Nakon isteklih 180 minuta, takmičenje se završava nakon prolaska, u tom trenutku prvoplasiranog, preko startno-ciljne linije. Ostali timovi rangiraju se u odnosu na prvoplasirani tim, po broju krugova koji zaostaju, uvećanom za vremenski zaostatak iz poslednjeg kruga.

 

Svi timovi voze u isto vreme na stazi, formiraju se slobodno (OMK pravila), ali u obračunu rezultata imamo četiri klase:

 

1. Klasa 1000 PRO

2. Klasa 1000 ROOKIE

3. Klasa 600 PRO

4. Klasa 600 ROOKIE

 

 

Svaki tim ima svoj naziv, popunjava jednu prijavu za učestvovanje i plaća zajedničku kotizaciju. Osim vozača, svaki tim ima pravo na još 2 akreditovana člana koji nemaju pravo da voze.

 

U zonu padoka dozvoljen je pristup samo učesnicima takmičenja. Publika se nalazi u zoni za publiku (bedem naspram glavnog pravca staze).

 

Satnica Track Day 8, 2. Septembar 2018. god

Dakle, obezbeđen je dupli program - prepodne uobičajen TD, popodne TD Challenge:

 

10-13h          Uobičajen poludnevni TD (Prijave: Aktivno)

13-17h          Ekipno takmičenje Trackday.rs Challange (Prijave: Aktivno)

 

Pogledajte detaljan opis i pravila Trackday.rs Challenge takmičenja.

 

Kotizacija

  • Kotizacija za poludnevni (jutarnji) TD#8 - po redovnim TD cenama (videti prijavu)
  • Kotizacija za Trackday.rs Challenge #1 iznosi po timu:
    • Puna cena (za ceo tim): 15.000 rsd
    • Povlašćena cena (za uplate do 15. Avg, za ceo tim): 12.000 rsd

 

Max broj timova: 20

 

Učešće na prepodnevnom TD terminu naravno nije obavezno za timove i vozače koji učestvuju na Trackday.rs Challenge, ali ga svakako preporučujemo (zbog treninga i komoditeta timova!)

 

VIDIMO SE!!

 

 

Vest na Trackday.rs sajtu: https://trackday.rs/td8-i-trackday-rs-challenge-2-septembar-2018/

Detaljan opis i pravila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Dobra je ideja. Može da bude baš zanimljivo.

 

Bilo bi samo dobro da i publika i učesnici na nekom ekranu mogu da prate ko vodi, koji tim koliko zaostaje i sl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre sat vremena, Mario Marko je napisao:

Bilo bi samo dobro da i publika i učesnici na nekom ekranu mogu da prate ko vodi, koji tim koliko zaostaje i sl. 

Potrudićemo se!

 

Bili smo ubeđeni da smo već rešili pitanje skidanja podataka sa transpondera (u realnom vremenu), ali stvari tu idu 2 koraka napred, a onda 1 korak nazad :), pa smo još u testiranjima oko preuzimanja podataka. Cele sezone :)

 

Osnovna ideja je upravo ovo odozgo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

Nece biti kvalifikacija? Da li to znaci da ce se uzimati srednja vrednost najboljieg vremena svakog vozaca iz proslih TD pa tako biti poredjani motori na startu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r
4 minutes ago, ljusa. said:

Nece biti kvalifikacija? Da li to znaci da ce se uzimati srednja vrednost najboljieg vremena svakog vozaca iz proslih TD pa tako biti poredjani motori na startu?

Ne znam koliko je u ovakvoj amaterskoj da kažemo "endurance" trci koja traje 3h, poredak na startu uopšte bitan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tako je Mario Marko, start je manje bitan, bitan je dobar tempo i još bolje planiranje zamena. Inače, u proseku, npr za ekipu od 3 člana, svako će voziti nešto malo više nego na popodnevnom TD, malo slabijim tempom.

 

Start će biti organizovan iz stajanja, posle šikane. Izgledaće ovako nekako :D :

 

Endurance_Race_Starting_Grid.jpg

 

Poredak na startu odrediće OMK tabela (po strukturi ekipa).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
4 hours ago, severian said:

još bolje planiranje zamena

ne znam da li je realno da se nekako ogranici brzina u box-u ili barem ozbijno skrene paznja na oprez... da ne bude haos kada vise motora krene na zamenu a svi hoce brzo da odrade posao...

p.s. - bravo za format dogadjaja! Bice zanimljivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650 S

Mislim da je ključno da se ograniči brzina u boxu da niko nikoga slučajno ne bi povredio ili da bi se umanjila šansa da dođje do kontakta između ucesnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Info: OTVORENE SU PRIJAVE!

 

TD Challenge (timovi, prijavljuje jedna osoba ceo tim): 

https://trackday.rs/td-challenge-prijava-02-septembar-2018/

 

TD #8 (prepodnevni TD. pojedinci):

https://trackday.rs/td-prijava-02-septembar-2018/ 

 

Napomena: morate biti ulogovani na svoj profil za prijavu. Ako nemate profil, kreirajte isti (brzo je i besplatno:)

 

Čekamo na timove, budite kreativni sa imenima!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ko ima uplate od ranije, neiskorišćene - naravno mogu se iskoristiti i kao uplate za TD Challange, a mogu se i kombinovati (npr. neiskorišćene uplate 2 ili više članova tima, iskoriste se za kotizaciju za tim).

 

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Sto se tice trke zelim samo da kazem da sam imao prilike da ucestvujem skoro na ovom tipu trke i da prenesem onima koji se dvoume da nije nikakav poseban bauk. Manje vise vozis svoj voznju kao na td jer sam format endurance trke je takav da je potpuno nepotrebno povecavati rizik na stazi i uletati u sumnjiva preticanja kada ces ici na smenu kad tad.

 

Sa druge strane nemas pojma kada ce ostali timovi ici na smenu pa moze da se desi da na primer u svojim izlascima ni jednom ne vidis nekog vozaca iz konkurentskog tima ili da pri prvom izlasku tebe "davi" neko sporiji iz mog tima ali kada izadjes drugi put da iz mog tima vozi neko ko je mnogo brzi od tebe.

 

Takodje nije od krucijalnog znacaja ni brza zamena transpondera ako ce na stazi recimo najbrzi vozac iz tima voziti 80% vremena. 

 

Sve u svemu jeste trka ali i nije jer na konacan plasman osim voznje i taktike tvog tima utice naravno i voznja i taktika konkurencije tako da nema potrebe povecavati rizik zarad rezultata u jednom momentu kada u sledecih pola sata neko drugi moze svakako da preokrene rezultat.

 

Ovo pisem samo da bih onima koji se lome a nesto ih plasi pokusao da docaram da ne mora i ne treba da bude strasnije i opasnije od redovnog TD.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR750

Pozdrav,

 

Ja bih se prijavio ali nemam ekipu, ima li dobrovoljaca koji bi se udruzili pa da vozamo? :)

Ja sam Mihajlo Zivanovic, mozete me naci na rang listi, ako vas to interesuje. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
On 7/31/2018 at 8:46 AM, dvlns said:

Sto se tice trke zelim samo da kazem da sam imao prilike da ucestvujem skoro na ovom tipu trke i da prenesem onima koji se dvoume da nije nikakav poseban bauk. Manje vise vozis svoj voznju kao na td jer sam format endurance trke je takav da je potpuno nepotrebno povecavati rizik na stazi i uletati u sumnjiva preticanja kada ces ici na smenu kad tad.

 

Sa druge strane nemas pojma kada ce ostali timovi ici na smenu pa moze da se desi da na primer u svojim izlascima ni jednom ne vidis nekog vozaca iz konkurentskog tima ili da pri prvom izlasku tebe "davi" neko sporiji iz mog tima ali kada izadjes drugi put da iz mog tima vozi neko ko je mnogo brzi od tebe.

 

Takodje nije od krucijalnog znacaja ni brza zamena transpondera ako ce na stazi recimo najbrzi vozac iz tima voziti 80% vremena. 

 

Sve u svemu jeste trka ali i nije jer na konacan plasman osim voznje i taktike tvog tima utice naravno i voznja i taktika konkurencije tako da nema potrebe povecavati rizik zarad rezultata u jednom momentu kada u sledecih pola sata neko drugi moze svakako da preokrene rezultat.

 

Ovo pisem samo da bih onima koji se lome a nesto ih plasi pokusao da docaram da ne mora i ne treba da bude strasnije i opasnije od redovnog TD.

Bog te mazo' pa to mu dodje kao 180 minuta Navaka :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ono sto DVLNS nije rekao jeste i da su uzeli prvo mesto na panoniji 123 race - 123 kruga oko 600km.

:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Info - TRACKDAY.RS CHALLENGE:

 

Nakon današnjeg sastanka sa Savetom vozača, odlučili smo, na njihovu inicijativu, da u obračunu rezultata na "Trackday.rs Challenge" imamo dve osnovne podele:

 

1. Timovi u kojima bar jedan vozač ima vreme na OMK listi ispod 1:30:00 -> PRO klasa; I ostali timovi -> ROOKIE klasa

 

2. Timovi u kojima bar jedan motocikl ima 750ccm ili više -> Klasa 1000; I ostali timovi -> Klasa 600.

 

 

Dakle, vozi se u isto vreme na stazi, timovi se formiraju slobodno (OMK pravila), ali u obračunu rezultata imamo četiri klase:

 

1. Klasa 1000 PRO

2. Klasa 1000 ROOKIE

3. Klasa 600 PRO

4. Klasa 600 ROOKIE

 

U sve 4 klase imaćemo rangiranje za prva 3 mesta (pehari i medalje).

 

Ideja je, naravno, da se svi dobro zabave, a da rangiranje bude sa što sličnijima sebi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Najbolje napravite temu

pre 30 minuta, rastkojokic je napisao:

Nama fali jedan 600cc vozac.... Ako ima zainteresovanih da nemaju tim javite se... Nismo brzi ali smo zato spori!

 

Pre 14 sati, UzbrdoKoNizbrdo je napisao:

Pozdrav,

 

Ja bih se prijavio ali nemam ekipu, ima li dobrovoljaca koji bi se udruzili pa da vozamo? :)

Ja sam Mihajlo Zivanovic, mozete me naci na rang listi, ako vas to interesuje. :)

Najbolje napravite temu na forumu koja bi sluzila bas za uparivanje ljudi koji bi zeleli da voze a fale im vozaci

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
On 7/31/2018 at 8:50 PM, UzbrdoKoNizbrdo said:

Pozdrav,

 

Ja bih se prijavio ali nemam ekipu, ima li dobrovoljaca koji bi se udruzili pa da vozamo? :)

Ja sam Mihajlo Zivanovic, mozete me naci na rang listi, ako vas to interesuje. :)

Ja sam Nenad Kulić, volim sve što vole mladi, vozim R1 i nisam mnogo brz. Mozete me naci na OMK listi ako želite ... Ahahahaha ako te ne nerviram previse, mozemo da nadjemo isto tako nekog trećeg pa da kidamo za neko 1, 2, 3 rookie mesto :) ... pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
10 hours ago, Mare90 said:

Uhhhh ovo preti da ce biti mnogo zabavno. Jedva cekam :jee:

Pa tebi ce sigurno biti zabavno mozes da odvrces i zavrces srafove po ceo dan :P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja