Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 250 - Generalna pitanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Zdravo svima.

 

Nisam uspeo da nadjem nikakve informacije na internetu, pa cak ni na forumu posvecenom Virago motorima.

 

Koja je stvarna jacina Viraga 250?

Na zvanicnim specifikacijama pise da ima 17kw i 23ks (20 na zadnjoj gumi).

Medjutim, na svim oglasima koje sam uspeo da nadjem, svi kazu da je 13kw/18ks jacina motora.

Cak i oni koji su upisali da je 17/23, nakon kontaktiranja prodavca, kazu da je greskom upisano, i da je ipak 13/18.

 

U cemu je fora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ne razumem se najbolje u motore, pokusavam da se edukujem malo.

 

Ovo bi mi bio prvi motor, pa nisam siguran koliko je tih 5ks bitno.

Posto i ovako ima malo snage, gledam da izvucem sto vise, posto izmedju 18 i 23 je razlika 20%, ne znam koliko se to prenosi na ostatak performansi motora. Da l' ce umesto 140km/h ici samo 112km/h.

 

Kapiram da mozda deluje kao glupa logika, al reko bolje da pitam. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Sto? Je l' motor bas toliko slab? Posto mi je mnogo ljudi preporucilo da je dobar motor za pocetnika.

Ali da, budzet mi je nekako ok za Viraga. Jeste malko skuplji ovako, posto se krecu od 1000-1600e, ali zbog odrzavanja i goriva mi nekako deluje kao da bi mi odgovarao (bar kako mi preporucuju).

Koristio bih ga uglavnom za grad i do posla i nazad oko 50km u jednom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pa kolko sam gledao na internetu (ako je tacno) moze da ide do oko 120km/h, ali da je najstabilniji na oko 80-100.

Na papiru deluje kao da je super za mene, zbog velicine, cene, registracije, potrosnje itd... A i prelep je motor. :)

 

E sad... Je l' mislis da je to realno ocekivanje od takvog motora ili da trazim nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ako si vec resio da uzmes taj mini cruiser tip motora do 250cc moja topla preporuka ti je kawasaki eliminator, ali pripazi da bas bude 250, a ne 252 da zbog ta 2 ccm ne placas registraciju kao za 500, vozio sam oba, eliminator je dosta gabaritniji ima 27 konja i za viraga je avion, takodje uzmi u razmatranje opciju hyosung aquila 250, takodje prilicno gabaritan isto 27ks stabilan i povozit, imao sam priliku i njega da probam odlucio sam se za eliminatora tada samo zbog toga sto je japanac, ali sam siguran da ni sa aquilom ne bih pogresio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ja sam 3 godine imao Virago 250S iz 1996.god. Slobodno mogu reći da je to izvanredan motor za početnike/povratnike i gradsku vožnju. Ne samo da je izuzetno lep (stvar ukusa je li?) već je i pouzdan (uz redovno održavanje) i udoban za putovanja od par stotina km. I dan danas mi je žao što sam ga prodao. Vrlo lako se vozi, stabilan je (ipak oprez na mokrom kolovozu) i dovoljno brz za krstarenje. Maks. brzina je oko 120 km/h, ali mu najviše odgovara 90 do 100 km/h. Pri tome se potrošnja goriva kreće između 3 i 4 l/100 km. Potrošnja ulja beznačajna. Snaga je sasvim dovoljna za solo vožnju. Pre njega sam vozio NSU od 175 cm3 (nisam siguran da si dovoljno star da poznaješ tu marku motora) i kad sam prvi puta seo na mali Virago mislio sam da će mi se isčupati iz ruke :). Verujem da nećeš zažaliti ako ga kupiš. Ako si odlučan kupiti motor re zapremine, o drugim tipovima nemoj ni razmišlajti. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja