Jump to content

Moto Zajednica

600 f4i velika potrosnja

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ima i u Sloveniji doktora,obrati se @bmw (Bojan) on ti je u Ljubljani pa neka sredi motor,tvom motoru prvo treba dijagnoza a to preko tastature moze da potraje i da se ne utvrdi tacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Eto ja mislim da ce preko tastature najprije rijesiti problem sa povecanom potrosnjom goriva. ;) Posto je motor Fi  treba mu dobra dijagnostika da se vidi sta se desava sa diznama za ubrizgavanje i ostalom elektronikom, ali se slazem da ce se ovako na kuckanje samo problem otegnuti. :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, probat ču ovde da ti odgovorim.....

Na povečanu potrošnju utiče više stvari, pa krenimo redom....Čist filter za vazduh, naštelovani ventili, sinhronizovani usisi se podrazumevaju..... Prvo treba proveriti da li ti negde vuče falš vazduh (proveri sve cevčice, gumice, pogotovu one gde se radi sinhronizacija da nisu ispucale). Onda treba proveriti senzor vanjske temperature zraka (ako ga imaš naravno), jer od njegovog podatka se dozira benzin. proveri i poziciju TPS senzora da ga nije neko pomerao. Lambda sonda je skoro sigurno OK, pošto bi inače motor u leru "kašljucao", slabo bi potezao i gušio bi se pri naglom dodavanju gasa. Ovako po simptomima, rekao bi da se je neko igrao sa pozicijom TPS senzora......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

E sad da pisem ja... Filter vazduha je nov, ventili stelani u moto jet, ja proveravo, sinhronizacija usisa ok ja merio komparaterom(sitna odstupanja- zanemarljiva) fals vazduh ne vuce jer sam sve imao dole i svako crevo sam proverio. Senzor spoljne temp.nemam. TPS sam gledao fizicki je ok, otpor je ok kad sammerio tako da nije crko. Lambda sonda... Na leru ima one nepravilnosti u radu ali to su one kao normalne nepravilnosti... Nazovimo ih tako. Potezanje je perfektno kao rr stim sto, sada sam se setio da napisem kada sam citao bmw poruku, kada je motor nedovoljno zagrejan znaci nije radna temperatura i kad radi na leru, dam odjednom pun gas, on se malo zagusi pa ode u obrtaje... Kada je zagrejan isto to ali dosta manje se gusi... Takodje kada je lupam 2, 3, stepen prenosa pa ga spustim na primera radi 1500 obrtaja, kao da osetim tu knedlicu na ubrzanju... ili 4,5 pa je 2000 obrtaja, znate nasta mislim sigurno... Da li je do lambde to? Nemam ni jrdnu gresku da imam ja bih znao. Samo da pomenem jos vezano za temp gasova. Motor je hladan i zagreva se na leru znaci u mestu, kada se zagreje na oko 80 stepeni, opusteno drzim ruku nije vruce... Provozam se malo bez vecih obrtaja, do 5k, parkiram, motor radi na leru posle 2-3 min mogu da drzim ruku na auspuhu... Ako ga teram malo ostrije onda ne mogu da drim... Eto to je neki novi test... Hvala vam ljudi stvarno na vremenu i zivcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, kod TPS senzora sam mislio na početnu poziciju, ne na vrednost senzora. naravno da nije crko, jer da je crko ne bi mogao da dodaješ gas uopšte.....pretpostavljam da TPS senzor možeš "štelovati" okretanjem oko njegove ose. Sve ovo što si nabrojao mi sliči kao na raštelovan TPS senzor ili rad motora u rezervnom modu zbog pokvarenosti jednog od senzora. U rezervnom modu motor obično malo lošije ide, "jede" cca 1,5-3 litara benzina više i kasni na odaziv gasa pošto zanemaruje sve senzore i radi po svojoj "pameti" odnosno mapi.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

kolege resio sam problem. Nasao sta je tacnije. Danas sam se vozio od maribora do kozine oko 220 km. Sve auto put. Temperatura je bila 80-82 stepena, valjda je termostat proradio malo. Prosecna potrosnja na 214 km je bila 5,92 litara stim da je brzina bila konstantna 150-160km/h. To je to. Termostat. ako je temperatura 70-75 stepeni onda trosi kao sasav. danas cu zameniti termostat i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, za štelovanje TPS senzora (ako se uopšte šteluje kod tebe ) potreban ti je service manual gde piše koliko moraju da budu vrednosti....bez toga nema šanse da ga našteluješ kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 28 minuta, Peki_92 je napisao:

kolege resio sam problem. Nasao sta je tacnije. Danas sam se vozio od maribora do kozine oko 220 km. Sve auto put. Temperatura je bila 80-82 stepena, valjda je termostat proradio malo. Prosecna potrosnja na 214 km je bila 5,92 litara stim da je brzina bila konstantna 150-160km/h. To je to. Termostat. ako je temperatura 70-75 stepeni onda trosi kao sasav. danas cu zameniti termostat i to je to. 

 

Promjeni termostat i ne diraj nista vise. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Peki_92 sve to kako si opisao rad motora i ta knedla dok je hladan i sve sto si opisao je isto kao na mojoj f4, jeste razlika tvoja je FI moja je karb ali agregati su isti. Auspuh mi je garav kao i tvoj a video sam jos dve f4i koje imaju isti tako garav auspuh i nista im ne fali. Uostalom auspuh mora da bude garav ne moze cist da bude iznutra pa ne znam sta da mu radis, ali jednostavno ne moze. Moja trosi 6 na 100, ali ja nisam onaj tip koji ce drzati motor na autoputu 100km na 150kmh cisto da proverim potrosnju. Bilo je i kada sam 18l pun rezervoar potrosio za 180km a bilo je i da predje 220-230km...ja mislim da nemas sta da brines, najbolje je samo posto si uzeo nov motor da ga oteras kod majstora i da on proveri sve. Ovako da lupas glavu i razmisljas ne vredi. Oteras ga i kazes proveri majstore sve i to je to. Kostace te mozda, ali to kosta jednom a ne ovako deo po deo da nagadjas i menjas a mozda i ne moras da menjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

sad sam se vraco iz kozine. 7.09 potrosnja ali temp. Isto 82. Tako da menjam samo termostat i to je to. Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

ne mogu ti tacno reci. Sve zavisi od vremena jbg. Mogu ti reci da godisnje predjem od 8000-10000 km. Par puta tj. Par godina sam radio zamenu ulja na 10 000 km pred kraj sezone da bi nastavio da se vozim. Konkretno ovaj mesec sam presao 1400. Sutra opet u kozinu to je jos 500, i u utorak jos oko 70-100... Racunas ovaj mesec konkretno 2000 km odprilike. Zasto pitas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Pitam Nevezano za tvoj problem,nego na pola dana napises da si   presao 100-200km i proveravao potrosnju :)

I tako svaki dan ,pa sam se iznenadio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja