Jump to content

Moto Zajednica

600 f4i velika potrosnja

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

Zdravo kolege bajkeri. Kupio sam hondicu cbr 600fs. 2002 godina, to je ona f4i. I super sam zadovoljan sa njom, presao sam skoro 4000 km ali samo potrosnja me ubi. Pre nje sam vozio 600rr 2009 godina i trosila je iste voznje, isti putevi i isti vozac, 3-3,5l manje na sto km. Jel ima neko savet sta da radim i sta da gledam. Znam samo da mi neki drugari kazu da je na stazi "kao" bila jer su svi amortizeri bili na tvrdo nastelovani... To nije merilo ali ajde. Ne sija nikakva greska ili neki simptomi tipa trokiranje, los odziv na gas, dim... Presla je 64 000. Hvala vam unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

rr je trosila normalne voznje po gradu 5.5-6. Ova fs trosi oko 8.5. Kad se izadje na autoput rr je trosila oko 8, fs tuce oko 10.5-11. To mi je bas mnogo sobzirom da su isti uslovi puta i voznje i sve sam ja vozio. To nebi ni primetio jer sam rr vozio pre par godina... Nego kada se vozim sa kolegama, yamaha r6, cbr 600rr i moja 600fs. Njih dvoje predju sa rezervoarom od oko 230 do oko 250km... Ja od 141-162 km. velika razlika. Rezervoari su iste zapremine i sipamo pun do vrha, resetujemo i kada se upali prvom od nas troje rezerva, ponovo sipamo svi na prvoj pumpi.. To variranje gore je zavisno koliko ima km do te prve pumpe kad se upali rezerva. Tako da su ta dva poredjenja sa ogromnim razlikama u odnosu na moju fs, moja rr pre par godina i sad od kolega rr i r6. Hvala na vremrnu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

pa ne znam da li trosi ulje... Tek sam ga uzeo, 4k sam skoro presao. Kapiram da trosi ulje, ipak ima 65 000 km na satu. A da su dizne, mislim da bi trokirao i na leru nebi imao miran rad, mislim... Jesammehanicar ali za kamione... Ja sam razmisljao da je termostat jer u gradu mi je temoeratura oko 100, cim ga poteram na otvoreno on spusti na 70 i kusur. Moze biti i to ali ne verujem da je samo termostat i da on toliko utice na toliku razliku. Map senzor moze isto da zeza a najvise sam sumnjicav na mapu motora tj. Cip tuning. Ne znam da li se taj motor sa tom godinom mogao cipovati i da li bi se to odrazilo na potrosnju, da napomenem da nejde nista bolje od kolegine rr-ke, mozda cak i losije... Ona ima 88 a moja 81kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Pogledaj filter vazduha. Verovatno ti je zapusen pa je smesa prebogata i izbacuje zivo gorivo. Manifestuje se garavim auspuhom i crnim dimom na turiranju. U svakom slucaju nista te ne kosta da ga pogledas. Jedan moj drugar je cak prao filtere(kartonske) vazduha. Izgledali posle toga cisto ali motor trosio duplo. Karton se slepio i zapusio pore kuda prolazi vazduh. Druga stvar moze se desiti da ti negde na liniji pumpa dizne vlazi crevo na selninili pukotini. Tobpo malo tesko da mozes da primetis jer se desava samo u radu kad pumpa nabije pritisak. A pri tome benzin brzo isparava... Prekontrolisi i tu liniji.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

filter je nov nov. Samo sam ga isduvao. Gorivo nigde ne curi. Samo sto sam zamenio svecice, kapiram kupio sam motor pa ajde, a i bile su malo slabije. Dva creva od vakuma su pukla malo na selnama, to skratio i ostalo sve kako treba. Spakujem, sipam pun i voznja po gradu, danas testiram. Napravim sto kilometara, 104 tacnije, pumpa, opet pun sipam i stane 7.8 l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Da ti nije vrisnula lamda sonda...ako je imas. Kakov ti je auspuh, je li cadjav?

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ne znam da li to moze kod motora da se desi, meni se na kolima nadulo crevo od zadnje kocnice I stalno mi je kocio po malo, trosio mi je dvaes litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

mislim da bi upalio gresku za lambda sondu. Auspuh je neki sportni i normalne crne boje je. Spustio sam za litar potrosnju kako sam svecice zamenio. Slikacu auspuh pa cu postaviti sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

evo slikice auspuha, ne znam ali mislim da je to ok. Samo termostat da zamenim pa da opet vidimo. I jos jedno pitanje za pokazivac goriva. Nije kao na rr, ovde imam cetiri crtice koje ne sijaju uopste, tj. Upale se samo kada se rezerva upali pa ne statu sve u roku od 50km. To je normalno za fs?

WP_20180727_13_32_16_Pro_LI.jpg

WP_20180727_13_32_09_Pro_LI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Meni je na cb1 crkao relej pumpe goriva ne skroz ali delimicno i nije se gasio pa je usput em izbacivalo ziv benzin em lilo u karter, tako da bi bilo dobro da pogledas da li imas goriva u karteru :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

vratio se iz grada, temperatura motora 90 stepeni. Motor radi na leru, stavim ruku 5 cm od izlaza na auspuhu i vruci su (meni to normalno vruce)... Poredjenja radi. 5 cm od auspuha i mogu da drzim ruku oko 5-6 sekundi i vise ne mogu od toplote pocinje ruka da pece... Odaljim na oko 15 cm, osecam toplotu ali mogu opusteno ruku da drzim...jel to ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

I meni se cini da je mnogo garav. Kao da ima prebogatu smesi. Previse goriva. Mozda te zeza sauh...zaglavio ili nesto. Vise goriva ne dize temperaturu motora...da te ne buni. Ako je previse siromasna smesa, vise vazduha...onda auspuh hoce da beli a trmperatura sagorevanja je veca.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Stavi k&n filter...i taman na vise goriva dodas mu i vise vazduha i ima da ide ko cbr900 ;)

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

kad upalim hladan motor, obrtaji su na 2000, postepeno padaju kako se zagreva, kada dodje na oko 50-55 stepeni tada padne na ler skroz tako da nije saug valjda. Znaci sada smo sigurno ugotovili da je bogata smesa... A jel to moze da se desava zbog termostata? Oprt kazem mislim da je termostat jer kad stoji motor u mestu temp je 105-113 stepeni. Cim krenem malo da ga vozim padne na 75-80 stepeni... Jel to ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Tako je i na cbr1000rr... Imao sam dva i ista prica. Oba su bila malte ne nova. Na 900rr cim upali ventilator obori temperaturu na 90°

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
On 28.7.2018. at 0:42, Peki_92 je napisao:

vratio se iz grada, temperatura motora 90 stepeni. Motor radi na leru, stavim ruku 5 cm od izlaza na auspuhu i vruci su (meni to normalno vruce)... Poredjenja radi. 5 cm od auspuha i mogu da drzim ruku oko 5-6 sekundi i vise ne mogu od toplote pocinje ruka da pece... Odaljim na oko 15 cm, osecam toplotu ali mogu opusteno ruku da drzim...jel to ok?

Ja vozim f2 nije direktno ubrizgavanje, pre više od pet godina su rađeni karburatori kod Bokilica, potrosnja do 140 je  6lit.a izduvni gasovi kad je motor vruc su hladni mogu ruku da drzim na izlazu iz auspuha ceo dan i nece da me pece. Kontaktiraj Bokilica ovde sa foruma on je doktor za motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Potrosnja najvise, ako je sve ispravno ovisi o stilu voznje. Gorivo ne trosi velika brzina koliko nagla ubrzanja prilikom kretanja ili preticanja. Ja sam to dobro iskusio u praksi, posto mi je bitnije da motor dobro poteze nego da ide brzo. Od neke "normalne " voznje sa laganim ubrzavanjem i brzinom do 140km/h u 5-6 brzini u zvisnosti o broja brzina i naglim ubrzavanjima i istoj brzini 140km/h potrosnja moze da se poveca za  2-2.5L na 100km. Ako hoces bas da stedis onda sve polako i ne preko 100km/h pa ces vidjeti kolika je potrosnaj.Ujedno potrosnja dosta ovisi i o kvalitetu goriva koje sipas u motor, losijeg goriva trosis vise.  :popovanje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

ne mogu da zovem nikog doktora jer sam u sloveniji i radim tu i motor je tu, stoga sam i siguran da je kvalitet goriva ok... Nije ovde rec o povecanoj potrosnji pa kako da ustedim... Nego da tri motora trose isto a moj trosi vise... O stilu voznje nema polemike jer dva motora, isto ubrizgavanje(li slicno, rr iz 2006 i fs iz 2002) isti vozac tj. Ja i razlicita potrosnja. To je problem. Da je litar nebi pravio pitanje vec je u pitanju 3-3.5. Sa druge strane, definitivno smo spustili potrosnju zamenom vakum creva i svecica... Sad sam racunao i 7.14 je potrosnja na 230 km... kombinacija grad i auto put. Dok kolega na rr iz 09 godine sipa i potrosnja je 5.8. Nema razlike vozimo vecinom jedan pored drugog ili jedan iza drugog.... jos on sipa 95 a ja 100oktana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja