Jump to content

Moto Zajednica

Majstor, obrada i problem sa dostupnoscu delova

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 5 sati, Zeljko85 je napisao:

@Sr3ck0 

Od Suzuki GSXR750, fabricki je normalna vila debljine cackalice :)

Хвала, тако сам и мислио. Да ли ми могао да ми објасниш како виљушка од једног мотора може да се упасује на други рам? Има на нету доста о томе али нико не каже како ово:

 

Gabelbr_cke_2.jpg

 

може да се зашрафи у ово (рам):

 

najzad_ram.jpg

 

Слике су произвољне,да те то не буни, чисто да видиш на шта мислим.

 

Да ли је потребно радити неке дистанцере (биксне,како мајстори воле казати) или пашу један са другим? Да ли је и колика преправка или дорада потребна за овакву операцију? Шта је све потребно знати пре него се неко упусти у овакву авантуру замене виљушке?

 

Јесте почетничко питање и има доста говора о томе на нету али ову информацију нисам могао да нађем или нико неће да је каже? Можда неколико слика било врло корисно. 

 

Може и на ПП ако је овде проблем. 

 

Хвала унапред.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Verujem da je razlicito od motora do motora, ja sam na cx500forum.com nasao kompatibilne viljuske sa mojim ramom tako da sve sto smo morali da radimo je da kupimo druge semeringe i morao da skratim granicnik dokle mogu da okrecem volan. Sve ostalo je selo kao dupe na nosu, da prostis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
On 16.9.2018. at 13:44, Zeljko85 je napisao:

Verujem da je razlicito od motora do motora, ja sam na cx500forum.com nasao kompatibilne viljuske sa mojim ramom tako da sve sto smo morali da radimo je da kupimo druge semeringe i morao da skratim granicnik dokle mogu da okrecem volan. Sve ostalo je selo kao dupe na nosu, da prostis :)

Најлепше хвала на објашњењу.

 

И ја сам био убеђен да је то различито али ето видиш да има и компатибилних од различитих марки. 

 

Свакако сам тражио на немачким форумима али компатибилне виљушке не нађох. Можда их нема за рам који је мене занимао али то већ није део приче. САд знам ШТА да тражим, јер, можда сам тражио на погрешан начин...

 

Да ли би могао да ми пошаљеш линк на ту тему на cx500forum.com да видим како то они раде?

Хвала још једном.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 14.9.2018. at 11:26, Sr3ck0 je napisao:

Od cega je viljuska? Zar je fabricki „OBRNUTA“?!

To sam i ja odmah zapazio, i zapitao se: Nije valjda da se ugradjivala usd na ovom oldtajmeru...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja