Jump to content

Moto Zajednica

Majstor, obrada i problem sa dostupnoscu delova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Potreban mi je majstor koji ce da sklopi masinu da bude kao iz fabrike. Nosio sam na par mesta, ali su problem delovi. Jednostavno nema ih u ponudi. 

u Pitanju je Honda GL400 (ustrojeni cx500). Imam problem sa cilindrom, ima ris ne tako dubok ali nije bas ni mali, hteo sam da razbusim cil na 1-vu spec ali nema klipova. 

Problem je i sa lezajevima radilice, nema ih nigde na 1-vu spec. Karburatori su u ocajnom stanju, ali za to ima delova. Ima jos koja sitnica, ali to su mi najveci problemi za sad. Motor je razbucan u delice i sansa mi je da ga uradim kako treba. 

 

Ako imate, predlog, ideju, sta god, pomagajte. Ne bih da se razvlacim dugo sa sredjivanjem

 

Ko mi je kriv kad sam se zalepio za redak model motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

@štampar 

hvala, pogledacu. Za te pare mislim da mi je jednostavnije resenje da nadjem celu masinu sa malom kilometrazom, eventualno cx500 masinu

 

@mradomir

Tu najvise i gledam, ali za cx400 nema delova, dok cx500 pa i ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 minutes ago, Zeljko85 said:

Tu najvise i gledam, ali za cx400 nema delova, dok cx500 pa i ima

Pa zar tvoj nije GL400, klip u prvoj specijali je 59E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako nešto može da se popravi, to automatski ne znači da mora da se popravi. Naročito ako nema nikakve računice. Naravno nije u životu sve računica...sem našeg kolege Mali Ćaća :lol3:

Pominjao si pite i tepsije, pa ja ne bih...mislim ako imaš para, vremena i živaca teraj do kraja. Sve mi deluje da će to biti Pirova pobeda...ali svako od nas je ovde da bira i bije svoje bitke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

sve ima i sve moze da se poruci daj godiste  ? 

a sm baci pogled na saisei-europe.com

 

a ja ti javljam sta ja mogu iz fabrike da uradim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Nije sve baš tako crno. To je stariji model, pa možda mogu starije metode da se primene. Cilindre možeš da hilznuješ, ako su klipovi dobri, a radilica se obradi i prema njoj naprave ležajevi. Hilznovanje i obrada radilice ne bi trebalo da budu problem, ja sam nekada davno to radio u "Progresu" iz Starčeva kod Pančeva, ali imaju radionicu i kod pančevačkog mosta. Eventualni problem može da bude sirova hilzna relativno malog prečnika, jer se to danas uglavnom radi za traktore i kamione. Meni su radili od hilzni za neki motokultivator. Izradu kliznih ležajeva je nekada radio majstor Miloš u ul. Braće Krsmanović u BG, znam da je to radio i za poznatog beogradskog moto servisera Spaleta. Mislim da sam negde na netu pročitao oglas za neku firmu iz Kragujevca koja radi mašinsku obradu za motocikle i kartinge. A ostaje i varijanta da pokušaš da nađeš ležajeve od nekog automobila iste širine i približnog prečnika i rukavce na radilici obrusiš na potrebnu meru. Uglavnom, kada ovo uradiš, bez obzira na krajnji rezutat, naučićeš mnogo o tolerancijama, materijalima, tehnologiji materijala i mašinske obrade! Srećno.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

@pronto
pokusavam da nadjem neki kompromis izmedju isplatljivosti i potrebe za popravkom. Pare nisu neki problem (para nema), ali ne zelim da bas ulozim neke ogromne pare u motor koji nece vredeti trecinu ulozenog :)

 

@sparco

godiste je 1981, ja sam malo gledao ali nisam imao uspeha da nadjem bilo sta za ovaj model, bio bih ti jako zahvalan na bilo kakvoj pomoci :)

 

@Djordje.Rad

To nam je i neka ideja, hilzne da napravimo a da zadrzimo nase klipove, jedino da zamenimo karike, po sto je to jos uvek dostupno. Sto se lezajeva tice, u to stvarno nisam upucen kako i sta moze, zato i jurim majstore da mi pomognu oko toga. Hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

za cx500 i gl500 iz 81 godine imam sve , za cx koji je skoro isti dolaze tri opcije klipa standard 0.25 i 0.50 , s obzirom da je glava razlika tj ti isti klipovi jedan od tih je garant opcija za gl500, i 0.50 je skroz povucen iz svih prodaja tako da klasik ili 0.25 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

inace se moze naci uzj malo cekanja i sam cilindar ti je 60eur plus minus 5 da znas , nije to nikakva cifra 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

stim da ja imam gl400(73mm precnik cilindra), klipovi nisu isti kao na cx500(78mm precnik cilindra). Kompresija ce biti uzasna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Iskren da budem nisam ni razmišljao o tome jer čelo klipa ima breg tako da me je to brinulo da ne bude isto 

 

 

s-l300.jpg

 

Mada mislim da su mi veći problem ležajevi radilice i klipnjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ima i xr celo uporedi, a ostalo bi sve trebalo da je isto ko na 500ici, nego samo na klip i dihtunge uskopis snagu ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting

Gde si uopšte našao GL 400, mislim da se nije uvozio u Evropu :zbunjen:

Potraži na KP oglase iz Kragujevca prodavca Ris, bio sam kod čoveka; razume se u problematiku a i često je u Italiji, možda će moči da ti pomogne.

Ako ništa drugo bar ti nije daleko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Eh, bio povoljno na oglasima pre par godina i nisam mogao da obuzdam zelju da ga ne kupim. Izgleda da ce me ta ista zelja ujesti za guzicu :)

 

Poznajem coveka, popricacu sa njim, mozda moze da pomogne :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

neka te ujede, sredjivanje starih rijetkih masina traje godinama, i mukotrpan je proces a cesto zahtijeva i mnogo manuelnog rada , to je draz svega toga, samo mi balkanci bi to ako moze u 2 3 mjeseca da zavrsimo ;) zasuci rukave i sigraj se svaki slobodan tren i onda da vidis srece kad upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  A jesi li razmišljao da uporediš mašine od CX 400 i od CX 500. Možda možeš negde da nađeš neku slupanu CX 500 sa dobrim motorom za male novce i da sve iz nje prepakuješ u tvoje blokove pa da se voziš i još plaćaš registraciju za 400 ccm a imaš 500ccm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja