Jump to content

Moto Zajednica

Baterijske lampe

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
6 hours ago, Skyrunner said:

Koju bi led lampu preporučili a da ima punjivu bateriju?

 

Nije bitno da su kinezi ili neka marka(dobro ne baš Surefire jel).

 

Hoću da poklonim ujaku kome je to baš potrebno

 

A koja vrsta lampe i za kakvu upotrebu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ke za bajs imam odličnu, kojoj ne znam ime. Ali je punjiva na USB i 5k lumena i sija za sve pare. Ima i različite modove sijanja, konstantno u nekoliko jačina, treptanje u nekoliko jačina i tako to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

5 nečega. Kolega ima istu ali od 3,5 nečega i razlika je primetna.

523ed592fbeaf74dff04695a1ba0c99c.jpg
47a55e69a559617fcdfebb60f09d715a.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

500 je realno i OK. Kad stave lumene u realnim okvirima pomislim da se radi o ozbiljnom proizvođaču. Kad se gađaju sa 3, 4, 5 ili 10 hiljada sve mi je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam zeznuo poziciju zareza. Ali 500 sija odlično, žale mi se ljudi koji idu u susret.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 22.2.2019. at 10:29, Skyrunner je napisao:

Koju bi led lampu preporučili a da ima punjivu bateriju?

Nije bitno da su kinezi ili neka marka(dobro ne baš Surefire jel).

Hoću da poklonim ujaku kome je to baš potrebno

 

Nisam neki zahtevan korisnik, pa sam kupio ove tri. Sve su punjive preko mikro USBa

Rucna: 

 

 

Naglavna:

 

Kao privezak za kljuceve:

 

Sve se koriste, rucna najvise i rade vec neko vreme bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
 
Nisam neki zahtevan korisnik, pa sam kupio ove tri. Sve su punjive preko mikro USBa
Rucna: 
 
SANYI-COB-LED-Magnetic-Pen-Flashlight-Work-Inspection-Handy-Hook-Light-USB-Rechargeable-Rotation-Clip-Portable.jpg&key=2cb2d0d0e485aa6d425d36626baa9d27a1b0a750e0c706a60fcdfe017c07e8b3 WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Naglavna:
3000LM-Mini-Rechargeable-LED-HeadLamp-Body-Motion-Sensor-LED-Bicycle-Head-Light-Lamp-Outdoor-Camping-Flashlight.jpg&key=9ded9baec1c4861ab82a5ae5cde74a5132ca7d40c090b25321961322aa7534b7 WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Kao privezak za kljuceve:
New-Pocket-Mini-LED-Flashlight-USB-Rechargeable-Portable-Waterproof-White-Light-Keychain-Torch-Super-Small-Lanterna.jpg&key=89b1cc54a4815d06100beba49615888c6710b8e06f037aaf7dbc0639d00a2b67 WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Sve se koriste, rucna najvise i rade vec neko vreme bez problema.
Cisto radi informacije , ovo sto pise 3000 lumena je čista glupost.
Prosle godine sam dao bas puno para za lampe ,jedna od njih je za na glavu "Imalent HR70" 3000 lumena u turbo modu i to samo dok je baterija iznad 60% svetlost posle slabi a lampa se na toj jacini toliko greje da bi plastiku mozda i deformisala zato su sve jače lampe od Aluminijuma i robusne da bi se brze i bolje hladile .
A turbo mod na svakoj lampi nije pozeljan u dugačkom periodu baš zbog grejanja lampe.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pre par dana kupih Petzl Tikkina čeonu lampu, nešto ispod 20€. Deklarisani intenzitet svetla je 150 lumena i što se mene tiče ne vidim potrebu za jačom (izuzev vožnje bicikla kroz šumu ili tako nekih bržih aktivnosti). Intenzitet svetla se menja u tri nivoa gde je najslabije onako baš slabašno, dovoljno za po šatoru i slično.

 

3000 lumena je valjda u domenu automobilskih farova, možda čak i nešto jače od toga. Definitivno nije nešto što kineska lampa od 20-30€ može da postigne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Imao sam 2 lampe za glavu i na obadve sam bio zadovoljan ali ako se vise koriste beterije nisu bas jeftine . Tako da sam krenuo da tražim dobru lampu koja ima punjivu bateriju i da je "malo kao bolja" pa tako stigoh do NITECORE i IMALENT i drugih koneskih marki koje su otišle daleko od bilo čega sto mi je bilo poznato.
Izbor je pao na IMALENT jer se uz nju dobijao magnetni kablić koji se preko USB kaci na punjač i puni bateriju 18650 od 3000mAh i koja se dobija uz lampu .
Jedini komentar na lampu je da sam ja prezadovoljan normalno da ne koristim 3000lumena u svakom trenutku ali dosta je dobro imati ih kao sto kazes sija i jače od većine farova na autu.

WWW.IMALENT.COM
369b495eff181b8b6b62054ce0b27b7e.jpg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Vreme je da malo osvezim temu :)
Nakupovao jos neke lampe, vec su krenuli da me zovu Slemer fenjer, s pravom.
Obzirom da volim lampe, imam ih dosta. U suprotnom, najuniverzalniji tip lampe, jedna za sve je upravo ova gore pod uglom.
Takvu lampu mozete koristiti i kao ceonu, kao rucnu, obesiti o drvo, pa i za bicikl.
Ja sam to ipak rasclanio. Hteo sam ceonu lampu koja je mala i laka, koja ima izmenljive baterije, dobar interfejs i dovoljno svetla.

Izbor je pao na Black Diamond Spot 325. To je lampa koju obesim o vrat cim krene sumrak. Tih malo vise od 300 lumena je vise nego dovoljno za sve aktivnosti napolju. Ima siroki i uski snop, plus crveno svetlo koje ne narusava nocnu adaptaciju vida. Ima bestepeno podesavanje jacine, a na dodir sa strane se pali najjaci mod. Moze se naci za cetrdesetak evra. Interesantna slabija i jeftinija alternativa ovoj, a da se moze naci kod nas je Bivouac 500 u Decathlonu. Jako zanimljivo uradjena.

BlackDiamondSpot325closeup16x9-1.jpeg.74cb1b4a59093fbc4d49c9a1e266449c.jpeg


Prateci kamp opremu na KP, slucajno sam za crvenu ulovio Olight H37 ceonu lampu neverovatne jacine od 2500 lumena, koji se dodaju na potenciometar, a ima i senzor za paljenje mahanjem. Baterija je eksterna, dugo drzi. Referentna lampa za neku nocnu MTB ili Cross voznju, pa nek posluzi kao dobar primer svima koji traze lampu za nocnu voznju na dva tocka. Svetli jace nego farovi na autu. Redovna cena cca 160€. Za sve ove jake lampe, treba obratiti paznju na krajnju jacinu. Iako zasvetle tom jacinom, ogranicene su hladjenjem, pa mnoge regulisu i smanjuju krajnji izlaz zbog temperature. Proizvodjaci uglavnom taj rezim imenuju pod "Turbo". High je ono sto je konstantno.

olight-H37-wave-2500-lumens-1-Copy.thumb.jpg.43762c5be447d6df4b977b63538454ff.jpg

A evo i bonusa. Iako nisu baterijski, koristim svaku priliku da ponesem kad idem autom. Fenjeri. I to na petrolej. Nikakva baterijska lampa nece napraviti tu atmosferu kakvu moze fenjer njegovim toplim i "zdravim" svetlom. Za razliku od sijalice, ovi fenjeri koriste mrezicu koja je potopljena u posebnim elementima koji reflektuju bljestavu svetlost. Obratite paznju kada baratate sa njima, jer su neke od tih mrezica blago radioaktivne, pa se preporucuje upotreba rukavica pri zameni. Ima i onih koje nisu radioaktivne. Ja sam nasao da brend Luxor proizvodi takve. Nisu skupe, a jedna je dovoljna za sezonu. Zbog ugljen monoksida, preporucuje se da se koriste u provetrenim prostorijama ako je u zatvorenom.

Ja ih imam dva, a prvi je u moj posed dosao Coleman Dual fuel. U njega se moze koristiti i petrolej i obican benzin, sto ja praktikujem. Jako lak za upotrebu. Odvrne se ventil i zapali. Osvetljava ceo kamp. Jedan rezervoar od 0.7L dovoljan je za celu noc koja traje.
Redovna cena im je stotinak evra, ali se ponekad mogu naci kod nas za mnogo manje novaca.
 
0-02-0a-6f42026c18d8a0f639b4c6e5f8c00f0be08563dcb83726d196b5076ef765d2cb_b3d7658e.thumb.jpg.7654111998635bff3465e66011258ca0.jpg

Iako na oficijalnom sajtu pise da ne privlaci insekte, ipak ih privlaci. Komarce, a i strsljenove ako ih ima. I ubija. Osim komaraca, cesto privuce PROBRANE ljude koji kampuju u okolini. Njih ne ubija. Pravi atmosferu najpribliznijoj vatri, plamen blago pulsira i ima jako prijatan i opustajuci zvuk koji izvlaci napetost. Kao duboki izdah....

0-02-05-215984f08e2f3bd84d3d770a249db7c230c6e12a89c763933b6c6a297dafa7e1_790f465e.thumb.jpg.d6c06e438d29a3cc17f878ad13f1d281.jpg



Drugi je nemacki Petromax 828 iz 1963. godine, koji sam imao srece da nadjem u ovakvom stanju. Za razliku od Colemana, Petromax je dosta kompleksniji, pa treba obratiti paznju pri kupovini. Cesto su pravili nove patente, a nisu stedeli na materijalima i dizajnu. I ovaj, kao i Coleman je napravljen da traje bar jedan vek. Koristi iskljucivo petrolej (kerozin) u rezervoaru koji je 1.5L i osvetljava duplo jace od Colemana, ali toliko vise i trosi, a i veci je (40cm). Svetlost je ekvivalentna sijalici od 75W. Interesantna stvar kod njega je sto za zagrevanje ima ugradjen brener, pa je raspaljivanje pravo zadovoljstvo jer je sama ta tehnologija malo "Over engineered". Odlikuje ga prelep, originalan dizajn, koji su kasnije mnogi iskopirali. Cena ovih starih, jer su navodno kvalitetniji se napolju krecu i do 500€, a ja sam ga kod nas ulovio za 50€. Ovi novi su oko 150€. Kopije su jeftinije, ali sasvim lepo rade.

0-02-0a-461070c21a577a5bf6030a11a7e5907f4df7200b3538802c78d48bf707f08c7b_2ff51feb.thumb.jpg.1568dd1d1f3a53560525b8e3f1eca204.jpg


Uzeo sam i za bajs neku naprednu, al o tom potom. Neka svetlo bude s vama.

Promenio član Slammer
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ijaoooooo,pa deste bili kad sam bio nikooo sto bi reko Saša Matić ironijom teme -slepac.

 

Nisam znao da postoji ova tema, a godinama sam  muku mucio kakvu ne mozete da zamislite.

 

L&M dok sam bio na specijalizaciji na KCS nismo imali refleltor u ambulantnoj sali kao ni u maloj sali na klinici u kojoj se radi u lokalnoj anesteziji i u sedaciji. I tako svih 5 godina :staa2:. Snalazio sam se pomocu "klara" to vam je ono ceono svetlo koje nose ORL lekari koje je starije od mene 20 ak god u koristi one sijalice iz zadnjeg dela kabine fiata 1300,pri tome mehanizam za fokusiranje nije radio ni na jednom. Da ne duzim pricu.

Dajte mi savet MOLIM VAS za neko čeono svetlo koje moze dobro da se fokusira jer je radno polje malo ,mozda 2x2 do najvise 5x5 cm. Da je jako ali da ne blješti. Da moze da izdrzi do 2h u kontinuitetu. Nije vazno da li bi napajanje bilo zicano baterijom iz dzepa ili samo baterija koja se menja. Distanca koju treba da osvetli je izmedju moje glave i radnog polja koje je udaljeno za moju duzinu ruku. Lampu u toku rada ne bih smeo da pipam jer su mi ruke sterilne,znaci kako je namestim to mi je. Hvala unapred. I da napomenem da znam da postoje profesionalne lampe za ovo sto ja trazim ali je njihova cena od 700e na više. Pa bi mi nesto "ovako" vise odgovaralo.

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Jedino racionalno sto mi pada na pamet je da pazljivo pogledas program Ledlenser-a, jer oni rade ceone lampe sa fokusom. To je pouzdan brend. Ali se plasim da bi i sa njima osvetljeno polje bilo nesto sire od tebi potrebnog. Njih ima kod nas, pa mozes isprobati. Osim toga, ostaje DIY varijanta sa nekim lampama u stilu olovke. Drugo, osim specijalizovanih ne znam da ima. Ovo je neki spektar ceonih sa fokusom.

http://flashlights.parametrek.com/index.html?type=headlamp&features=focusable

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pošto sam prošlu lampu Fenix pd35 nekako uspeo da izgubim trebala mi je nova, a da ipak ne bude toliko skupa, lakše ću prezaliti ako je opet izgubim. Odlučio sam se za wuben c3, 29$ na amazonu. Za sad deluje solidno, vidi se da je kvalitet izrade slabiji od Fenixa ali je pristojan. Ima 4 jačine plus strob najjači mod je 1000 lumena. Koristi 18650 bateriju. Takodje ima i indikator napunjenosti baterije što je jako korisna stvar i može da se puni direktno USB C kablom. Već je preživela nekoliko pada sa 2-3 m visine, koliko će ih još preživeti videćemo u globalu za te pare odlična lampa.

 

20210904_171121.thumb.jpg.51b2f253a565b4d34a452ccffe70e323.jpg20210904_171152.thumb.jpg.d416dd61e304585d74490eae1fb01ebb.jpg20210904_171209.thumb.jpg.9688af9f5d07e8ef73e8047ec66faefc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Link koji sam postavio je da bi video koje sve ceone lampe postoje sa fokusom, kao alternativu ako ove Ledlenser ne odgovaraju. Njihov program mozes naci u militaryshop.rs

Opet kazem, tesko je naci lampu sa tako malim snopom. Mada, obzirom da fokusom ne rasipaju svetlo u sirinu, mozda je moguce dodatno umanjiti polje tako sto bi se prelepilo nekom folijom samo svetlo i ostavila manja rupa za prolaz svetlosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ovi iz vojne prodavnice koji drze "ledlenser" nemaju nista kod sebe nego porucis zelejni model. Ja reko kako da znam sta mi odgovara, kaze "pa ne znam jedino imamo tu opciju". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Imam vise LED baterija. ali mi ove dvije rade posao za sve pare. :takoje:

 

 

 

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
Pre 5 sati, Branko je napisao:

 

Ova lampa za na celenku, da li zum ima smisla ili i opcija bez zuma radi posao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kupio sam u snajperu ceonu Ledlenser 400 lumena,puneca baterija 4500 din. Imaju lep izbor ledlenser lampi i moze da se proba svaka. Odusevljen sam za to sto meni treba,cak i prejako kada potpuno fokusiram ,moram malo da raspem snop da me ne oslepi:jee1:     hvala za preporuku ,ovaj forum zlata vredi :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, Dzejzel je napisao:

 

Ova lampa za na celenku, da li zum ima smisla ili i opcija bez zuma radi posao? 

 

U sustini obe baterijske lampe koristim za neposredno osvjetljavanje mjesta na kojem nesto radim i zadovoljavaju potrebu u potpunosti. Gornja sa zumom je dobra za osvjetljavanje prilikom kretanja u prostoru. Za te novce, ponovo ponavljam meni rade posao savrseno. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja