Jump to content

Moto Zajednica

Wi fi konekcija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Moja prijateljica ima problem. Ima lošu platu, pa se zbog toga dogovori sa prvim komšijama ( studenti ) da ide preko njihovog rutera na net i da dele troškove. To je funkcionisalo perfektno, al završi se školska godina i studenti odu. Dođu novi podstanari - bračni par i ona sa njima napravi isti dogovor, al se tu javlja problem. Da napomenem, da su studenti imali net preko ssb - a, a ovi novi imaju preko Vip - a . Ljudi su joj dali šifru, ona ukucala u telefon i bez problema sa njim ide na net, al isto to uradila na računaru ( PC ) , al računar neće da se konektuje. Večeras ja bio do nje, poneo moj tablet - ukucao šifru - nema problema idem na net ladno. 

  Jel zna neko u čemu bi mogao da bude problem sa PC - em i kako da ga rešim ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Поздрав Лале. Да ли пријави неку грешку? Требало би...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Уради ово:

 

Enable or disable your wireless in your operating system

Windows 7 and Windows 8

  1. Click on Start
  2. Click on Control Panel
  3. Click on Network and Internet
  4. Click on Network and Sharing Center
  5. Choose Change adapter settings on the Task pane
  6. Right-click on Wireless Network Connection
  7. Select Disable
  8. Select Enable (da ponovo ukljucis)

У већини случајева ово помогне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 15 minuta, drumskalisica je napisao:

  al isto to uradila na računaru ( PC ) , al računar neće da se konektuje.

Стони рачунар или лаптоп? Ако је стони (тзв desktop) да ли има wifi адаптер тј могућност да се накачи на нет? Ако нема ето решења. 

 

У случају да је лаптоп уради као што сам ти написао горе.

 

Дај мало више података... О ком рачунару се ради? Који оперативни систем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Stoni računar, ima wifi adapter, windovs sedmica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa jel se uopste zakaci na mrezu?Pogledaj dali preuzima ip adresu.Mozda zeza drajver za wifi?Jel prikazuje u donjem desnom uglu kada kliknes na wifi taj ap i kada kliknes da se konektujes na njega treba da izbaci prozorce za sifru i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Postoji i VIP aplikacija za konekciju. Skini je sa njihovog sajta na svom laptopu i prebaci usb-om na njen komp pa pokušaj preko nje.
Radim na Mac-u i povremeno koristim VIP USB dongle za izlazak na net pa sam na njemu dobio tu app. Verujem da ima i za Win

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Komp hvata signal ik to dobar ( 4 crte od 5 - zeleni se samo tako ) , kliknem na wifi, otvori prozorče, ukucam šifru, kliknem, al neće iz nekog razloga. izbacuje neko obaveštenje da nešto nije u redu, nešto kao da se ne slaže ip adresa.  

 Imam utisak kao da se računar navikao na ip adresu sa koje je radio godinu dana, a da sad neće da prihvati novu . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mozda je na racunaru fiksirana neka IP adresa pa ne moze da radi na drugoj mrezi. Ako ukucas ovo sto @bocca_bastard napisao odatle moze da se vidi. 

Samo je zab da napise: posle start-run,kucas CMD u prozor pa onda ovu komandu koju je on napisao:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

   Imam utisak kao da se računar navikao na ip adresu sa koje je radio godinu dana, a da sad neće da prihvati novu . . . 

На овај начин ћеш обисати старе тј. постојеће wifi конекције.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Brisanje upamćenih wifi profila neće obrisati statička IP podešavanja wifi kartice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 31 minuta, vasa.93 je napisao:

Brisanje upamćenih wifi profila neće obrisati statička IP podešavanja wifi kartice.

Нисам ни тврдио да хоће. 

Имаш ли ти неки савет за човеков проблем?

Нико није ни тврдио да постоје статичка подешавања. То је само једна претпоставка од неколико могућих проблема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre 6 sati, drumskalisica je napisao:

Komp hvata signal ik to dobar ( 4 crte od 5 - zeleni se samo tako ) , kliknem na wifi, otvori prozorče, ukucam šifru, kliknem, al neće iz nekog razloga. izbacuje neko obaveštenje da nešto nije u redu, nešto kao da se ne slaže ip adresa.  

 Imam utisak kao da se računar navikao na ip adresu sa koje je radio godinu dana, a da sad neće da prihvati novu . . . 

Pa proveri dali je fiksna ip adresa.Ako jeste stavi na automatski a ako je na automatski onda probaj da ubacis fiksnu ip adresu.Znaci zakacis se sa telefonom i pogledas koju je ip adresu preuzeo i te adrese prekopiraj na kompu.Stim ako je na primer na telefonu 192.168.1.2 ti na kompu stavi 192.168.1.254 a sve ostalo prekopiraj.Mada ja mislim da je to do DNS servera jer on hoce bas tako da zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

E sad, nije nego. :D S obzirom da si odgovarao na citirani deo gde se pominju IP adrese...

 

Nažalost, 'izbacuje neko obaveštenje da nešto nije u redu, nešto kao da se ne slaže ip adresa' bez navođenja tačne poruke obaveštenja nije dovoljno da se jedinstveno identifikuje problem. Jeste, najverovatnije je problem do IP konfiguracije, ali šta je u pitanju i kako to rešiti, to možemo tek kada dobijemo više i konkretne detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 minute ago, Mondial said:

Mada ja mislim da je to do DNS servera jer on hoce bas tako da zeza.

DNS servera? Misliš DHCP servera? Nema u računarskoj tehnici ništa 'on hoće tako da zeza', sve je ekzaktno i jednoznačno, problemi su gotovo uvek ljudske prirode. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ne mislim na DNS server (8.8.8.8)i da hoce da zeza jer sam imao slicnih problema.A umrezavanje je sirok pojam i ima tu dosta stvari koje hoce da "zezaju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ono jes, može DNS da te kulira...ako gađaš nepostojeći ili neaktivan server. :D I što baš Google DNS? On treba da bude last resort rešenje, a ne primarni DNS server. Razloga ima...

 

Ali hajde da ne nastavljamo sa gledanjem u kuglu već da sačekamo više detalja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sve je to malo komplikovano, ja treba da odem kod prijateljice ( nije problem ), al i njeni komšije treba da su kod kuće jer je ruter kod njih u njihovom stanu, a komšija nema još od petka - valjda otišli negde za vikend. Al, spletom čudnih okolnosti rešismo problem. Krenem juče do nje i bukvalno ispred njene zgrade naletim na kolegu iz bivše firme koji je informatičar. Iznesem mu problem njemu to zanimljivo, pita me gde ova stanuje - pokažem mu na ulaz u zgradu - kaže ajde da vidimo to. Dođemo, sede čovek za računar, pokuša da se konektuje - ono ne može. Proveri postavke u računaru - sve u redu. Izvadi svoj telefon, ukuca pasvord - ode na net. Uđe sa telefonom u postavke rutera i tamo nađe da je neki VPS bio valjda uključen, isključi ga, ukuca pasvord u računar - računar se bez problema konektovao. Eto, ova moja nije stigla ni kafu da nam skuva ( a stavila da se kuva kad smo došli ) , a čovek rešio problem za to vreme .  Hvala svima koji su učestvovali u temi i pokušavali da pomognu !  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

VPS , možda i WPS , nisam ga pitao kako se tačno piše.  Ruter nisam video, al taj su ovi dobili od VIP-a kad su kod njih uzeli internet. Ovaj prijatelj nije ušau u ruter " tek tako " , prvo se konektovao na njega putem imena i lozinke. Kako god, ova moja je dobila net pa može da gleda kod svoje kuće šta hoće, a ne da dolazi kod mene pa da onda i ja moram sa njom da gledam kojekakve gluposti - doduše zadnjih par puta kad je bila - ja se zabijem u krevet i spavam. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma ko ce u danasnje vreme da hakuje rutere :grr: trecina ne zna ni kako funkcionise a kamoli da poveze ruter,druga trecina zna da poveze i mozda nesto sitno da konfigurise a ona zadnja trecina koja bi znala da provali sifru ili su u inostranstvu ili imaju svoj net ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

To je i mene zamimalo kad sam procitao?

Komsinica se potrudila,pokvarila internet,ruter,dosla kod tebe da "gledate filmove"!!?? :jee:

...A ti,odes da spavas:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja