Jump to content

Moto Zajednica

Da svi voze motocikle mesec dana

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Lično opažanje, ništa drugo.

Čini mi se da su vozači malo tolerantniji prema nama na 2 točka (u smislu da im ne smeta to što neko vozi motor a ne auto). Takođe, siguran sam da su svi vozači (svih vozila), u proseku manje savesni i svesni ozbiljnosti učestvovanja u saobraćaju nego u vremenima kada nije svako vozio.

Da postoji mogućnost, neko čudo, šta god, da mesec dana svi voze dvotočkaše, siguran sam da bi to imalo pozitivan učinak na saobraćaj za naredne decenije.

Eto, napisah bez preke potrebe, ali sa jakim uverenjem.

 

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Par stvari koje motociklisti (pod uslovom da nisu baš potpuno ludi) ne rade a vozači automobila rade:
- ne zaustavljaju na pola poprečne trake prilikom uključenja u saobraćajnicu sa prvenstvom prolaza
- ne staju na sred ulice da popričaju sa prijateljem, stanu sa strane
- ne misle da ABS čini čuda i da u svakom momentu mogu ukočiti u mestu
....
Spisak je poduži, dopunite ga slobodno, ili zamislite

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
On 21.7.2018. at 11:52, milos-v je napisao:

 

ima razlike u kulturi u odnosu na ranije godine u Beogradu,ne znam kako je u drugim gradovima..

Kolega, slazem se za Bg sve vise ljudi koji se pomere, ostave mesta, sklope retrovizor kad nece da prodje korman izmedju dva auta.. NS bar po mom iskustvu slabo.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

I medju nama ima puno nekulturnih vozaca sa par grama mozga. Juce vozim auto putem ka gazeli,nije guzva,sve ide ali su trake pune. Srednja ide 60ak a ja vozim automobil lemom trakom u koloni 80km/h.

Kolega bajker u bermudama i majici kratkih rukava prolazi izmedju nas sa 120. Znate kad sam ga video? Kad je prosao pored mene sa desne strane! Uzmite se u pamet,ne radite to. Ne gledaju svi u svakom trenutku u desni retrovizor. Da sam samo malo otisao u desno u svojoj traci,doslo bi do tragedije. Da sam mogao da ga stignem,sigurno bi dobio batina. To nije provlacenje kroz saobracaj koji je u zastoju,to cesto radim i ja. Ovo je obilazenje sa desne strane bez grama mozga u glavi. Nenosenje opreme je posebna tema. Svi koji vozite bez opreme i rukavica,stavite šake na asfalt i vucite po njemu. Javite nam da li je prijatno.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 19 minuta, zemunac72 je napisao:

Svi koji vozite bez opreme i rukavica,stavite šake na asfalt i vucite po njemu. Javite nam da li je prijatno.

rende.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Po manjim mestima užas, kako od automobila tako i od biciklista, a poseban slučaj gastarbajteri na motorima (rende, bermude, rey banke umesto kacige).
Još ako pogodiš pijačni dan, eto zabave

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
I medju nama ima puno nekulturnih vozaca sa par grama mozga. Juce vozim auto putem ka gazeli,nije guzva,sve ide ali su trake pune. Srednja ide 60ak a ja vozim automobil lemom trakom u koloni 80km/h.
Kolega bajker u bermudama i majici kratkih rukava prolazi izmedju nas sa 120. Znate kad sam ga video? Kad je prosao pored mene sa desne strane! Uzmite se u pamet,ne radite to. Ne gledaju svi u svakom trenutku u desni retrovizor. Da sam samo malo otisao u desno u svojoj traci,doslo bi do tragedije. Da sam mogao da ga stignem,sigurno bi dobio batina. To nije provlacenje kroz saobracaj koji je u zastoju,to cesto radim i ja. Ovo je obilazenje sa desne strane bez grama mozga u glavi. Nenosenje opreme je posebna tema. Svi koji vozite bez opreme i rukavica,stavite šake na asfalt i vucite po njemu. Javite nam da li je prijatno.
Mene pre neki dan na Nbg presece neki na skuteru, bio sam u krajnjoj desnoj, tek krenuo sa semafora i obilazi me lik sa desne strane nekih 50/60 na sat, naravno samo kaciga na glavi. Malo je falilo zbog kolotraga da se pomerim na desno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Kad' sam 'ozbiljnije' poceo da vozim motor, doziveo sam neki tip otkrovljenja koliko ljudi mogu da budu tupavi i bahati.

 

Na primer, danas se istakla ova situacija: krenuo sam u preticanje (po jedna traka u oba smera) i lik kog preticem prelazi vecim delom u levu traku; da izbegne rupu, pretpostavljam. Ja pomalo panicno usporavam i vracam se u desnu traku dok on nastavlja da vozi levom trakom premda je procenio da je asfalt u levoj traci bolji?! I vozio je tako nekako...ni u levoj ni u desnoj traci dok nije naislo vozilo iz suprotnog smera pa se vratio.

I tako sam ja pratio njegov tempo da ga ne bih preticao desnom trakom. I zamisljao kako mu razlupavam auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 8.6.2019. at 7:40, zemunac72 je napisao:

Svi koji vozite bez opreme i rukavica,stavite šake na asfalt i vucite po njemu. Javite nam da li je prijatno.

Možda planiraju da se dočekaju na glavu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Od momenta kada sam poceo da vozim motor definitivno vise pazim na druge ucesnike i vidim neke situacije koje ovako nije moguce videti, ali koliko debila ima ovo je neverovatno. Pre neki dan iskljucenje iz kruznog na NBG i lik sa KTM-om u majici i sorcu, samo kaciga na glavi, obilazi sa leve strane i pravo ispred auta sece da se iskljuci, sva sreca pa je bio brzi inace bi bilo vozanje na haubi. Nije se ni okrenuo na sviranje, samo je dodao gas, kao lupa ga adrenalin...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Cenim da bi sasvim vrsilo posao da jednom godisnje svi - i pesaci! i vozaci bilo cega - moraju da odgledaju dva sata saobracajki, onih gde creva idu na jednu, mozak na drugu, a noge na trecu stranu.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja