Jump to content

Moto Zajednica

Shark D-Skwal

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Srdacan pozdrav drugari. Kao sto sam naslov kaze nameracio sam se na ovu kacigu, gledam je vec neko vreme. Icicu sutra do Barela da je probam ali voleo bih da cujem iskustva ako neko ima iz prve ruke? Msm jedno su performanse izgled i utisak same probe, a drugo ako je neko nosi na glavi vec hiljade km... Pa ako je neko voljan da podeli iskustvo nek pise, hvala unapred! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@ws_woolf Ja imam Shark D-Skwal kacigu. Za te novce (do 24-25hiljada dinara) izuzetno kvalitetna i dobro odradjena kaciga, mozda cak i best buy. Igrom slucaja bas danas sam drzao u ruci novi Scorpion EXO 510 koji je u tom cenovnom rangu, cak malo i skuplji, i moj subjektivni utisak je bio da je D-Skwal daleko bolja i ozbiljnija kaciga. Imam je nekih 500-1000km i za sada sam prezadovoljan. Ventilacija je solidna, ali nista specijalno i zvucna izolacija je sasvim korektna ali svakako nije najtisa kaciga u toj klasi. To su joj mozda dve "najslabije" tacke. Udobnost je vrhunska, suncane naocare odlicne a spoljni vizir izuzetno kvalitetan. Uz kacigu dobijas gratis Pinlock. Ja sam konkretno imao problema sa integrisanim vizirom, koji je zamenjen besplatno u sklopu garancije, ali je izgleda bio fabricki lose odradjen. Novi, zamenjeni je za sada super.

Da sumiram.. Moja preporuka, uzmi i verujem da se neces pokajati. 

I da, generalno vazi za svu moto opremu ali eto da ti skrenem paznju.. Ja sam konkretno uzeo skroz crnu (sjajnu, ne mat) jer mi vrhunski izgledaju crne kacige i sva oprema mi je crna.. Ali, pored toga sto je manje uocljiva od "sarenih", budi svestan da u gradu ili ako stanes na suncanom danu, unutra je uzas, glava kuva. U voznji je sasvim ok. Ja sam toga bio svestan i znao pre kupovine.. Zadnjih 8godina nosim crne kacige i navikao sam se na to. Potkapa leti je obavezna i resava problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Hvala puno druze! Tako sam nesto i ocekivao. Doduse potkapu nosim uvek sto zbog samo sebe, sto zbog higijene same kacige. I ja sam nesto gledao scorpion ima je drugar bas ali cini mi se da je ova bolja ( naravno u tom cenovnom rangu) Videcu jos sutra da li cu je pazariti naravno sve je do oblika glave, ali bas sam se nesto zagrejao jako :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Kupljen Shark u Subotu. Nisam se nesto specijalno vozikao nekih stotinak km. Tako da za sada opravdava sve gore navedene tvrdnje.Kaciga ne samo da izgleda super odradjeno, no vec tako i deluje :) 

 

15876dy.jpg

 

ih4gac.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

@ws_woolf kako se pokazala kaciga posle godinu dana? Citao sam da se zale da na d-skwal da puca vizir... Trazim kacigu za sebe i dvoumim se izmedju shark d-skwal i HJC i70...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pozdrav, nisam bio jedno vreme aktivan na forumu jer sam poceo da vozim spediciju. Samim tim nisam ni motor vozio, jako slabo. Mozda sam je 20 puta na glavu stavio pa je i dalje kao nova, mozda neko drugi da ti kaze iskustva...Ulje u motoru mi je i  zuto ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kako sam S 700 (inace prezadovolan sa istom) malo ozuljao te mi kalkulacija novog vizira I postave bila ista kao da uzmem novu D skwal (Decembar 2018 oko 18.000 rsd) ja to I uradim. Pretabao sam 100-tinak sati voznje I pozeleo da je najmanje dese puta sutnem u ladnu Moravu. na pozicijama gde bi trebalo da se postave slusalice zasivena je plastika kao ojacanje. Usi mi vriste od bolova. Isekao I izbacio plastiku. Malo je bolje ali levo uvo I dalje trpi bolove. Uzeo brusilicu I napravio udubljenje. E sad je taman. Inace niti imam velike a ni klempave usi.

Ventilacija dobra, vizir dobar, nema turbolencije, pin lock dobar. kopcanje sranje. kao da je pravljeno za izraziti jaku bradu. Sabio kajs na minimum I nemogu da zategnem. isekao presio I sad je OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 26.8.2019. at 15:20, Bruno 68 je napisao:

Kako sam S 700 (inace prezadovolan sa istom) malo ozuljao te mi kalkulacija novog vizira I postave bila ista kao da uzmem novu D skwal (Decembar 2018 oko 18.000 rsd) ja to I uradim. Pretabao sam 100-tinak sati voznje I pozeleo da je najmanje dese puta sutnem u ladnu Moravu. na pozicijama gde bi trebalo da se postave slusalice zasivena je plastika kao ojacanje. Usi mi vriste od bolova. Isekao I izbacio plastiku. Malo je bolje ali levo uvo I dalje trpi bolove. Uzeo brusilicu I napravio udubljenje. E sad je taman. Inace niti imam velike a ni klempave usi.

Ventilacija dobra, vizir dobar, nema turbolencije, pin lock dobar. kopcanje sranje. kao da je pravljeno za izraziti jaku bradu. Sabio kajs na minimum I nemogu da zategnem. isekao presio I sad je OK.

I ja uzeo u Decembru, izašla 16400 verovatno zbog veličine manje para... za te pare super, naočare fantastične, oće da pucka u vožnji, za moju glavu ekstra,dizajn super... ali... posle 200-tinak km desno uvo počinje da bolucka, posle 300 mora pauza... interesantno i na Ridill isto tako, samo desno, levo ok... vidim tebe oba... izgleda mala joj rupa za uši... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Juče ostavio neki komentar o Shark Skwal, a danas skapiram da je moja u stvari D-Skwal (nek oproste kolege). :lol2:

 

Elem, do 600km u cugu ergonomski je praktično ni ne osećam da mi je na glavi. Naravno, sunđeri stežu i nije mi velika, ali nikakvih bolnih tačaka nema. Svakako takva iskustva su isključivo individualne prirode jer svaki proizvođač pravi neki svoj oblik i kalup, a na nama je da isprobamo i pronađemo koji nam od proizvođača najviše leži. Sećam se, pre 3-4 godine sam u tom istom Barel-u probao neki "open face" ili ti "jet" kacigu marke MT, za po gradu. Ljudi moji ono nije normalno kako mene ta kaciga ujeda za čelo, dok je na ostalim delovima glave skroz OK. Suprugi je legla sasvim fino, meni ne. Na žalost, nakon nekog vremena ispostavilo se da nju ta kaciga ipak žulja na slepoločnicama i izaziva joj glavobolju, ali tek nakon nekih sat ipo vožnje. Nekom drugom bi bila odlična.

 

E sad, D-Skwal nije najtiša, ali ni jedna na velikim brzinama nije tiha i čepići ti trebaju kako sa Shark-om, tako i sa nekim Schubert-om. S druge strane ostavlja utisak jako kvalitetno odrađene kacige. Jedino me plaši neke pritužbe na vizir, ali ja tih problema nisam imao za sad. Ventilacija je korektna, terao sam je po ceo dan (naravno sa pauzama) na +35 i nisam se kupao u znoju dok teram.

 

Shark-D-skwal-Hiwo-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kupih dswal 2 sa led diodama pre godinu placena oko 33.000 u Barelu. Prvi put kad sam spustio sunčane naočare video sam liniju iznad istih, ne prolazi svetlost ali iritira. Obrazi stežu i danas ne mogu duže od sat da je nosim a taman mi. Nosio sam je u koferu malo je skakutala po plastici, isparala se kaciga, isparao se vizir, ispao napred luftas, o zvuku da ne pričam bučnija je od nekih jet kaciga, al zato je luftiranje dobro. I poslednji peh da otkopčam brzu kopču pola je ostalo u ruci. Ja lično ovu kacigu ne preporučujem LS2 u ovom rangu  je bolja kaciga od ove a duplo jeftinija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

100 ljudi 200 misljenja.. :D Ja je koristim kao drugu kacigu vec dve godine i mogu reci da sam zadovoljan njome. Neko rece iznad best buy u klasi i slazem se (ako ne bas best buy onda svakako u samom vrhu sto se tice ulozenog novca i sta za njega dobijes).

 

Ja bih recimo zamerio ventilaciju na ovoj kacigi jer u poredjenju sa Icon Airframe Pro koju koristim kao primarnu ovde nema ni v od ventilacije. Suncani vizir nema ni trunke antifoga i kada je hladnije je apsolutno neupotrebljiv. Takodje imam problem sa bolom u usima posle nekog vremena ali samo kada su mi zvucnici od komunikacije u njoj. Bez njih me ne zulja. 

 

Od pozitivnih stvari naveo bih odlican lajner koji je meksi i prijatniji od svih kaciga koje sam probao u toj klasi. Takodje nisam imao problem sa pucanjem vizira ali jeste malo osetljiviji na grebanje pa je za dve godine dobio solidno sitnih ogrebotina koje istina ne smetaju u voznji. Nije svakako najtisa kaciga na svetu ali u odnosu na Icon je gluva soba :D Istina jedna je race dok je druga touring kaciga a ja vozim naked motor tako da je polozaj tela primereniji D-Skwalu. Generalno posle 2 godine povremenog koriscenja i dalje je u odlicnom stanju bez nekih vidljivih tragova koriscenja (sem na viziru).

 

 

 

Promenio član DeusExMachina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja je nosim nekih 60000km. Krcka nesto u njoj na vecim brzinama,ali mi to ne smeta. Smeta mi stezanje obraza,bumburasta mi je glava i dosta tesko pricam preko komunikacije. Imam poviseni vizir,vetra gotovo da nemam dok vozim i potpuno je isto da li su lufteri otvoreni ili zatvoreni. Usi me ne zuljaju,ja sam malo prosirio rupe za zvucnike. Kupio sam novu unutrasnjost jer mi se stara prilikom pranja u masini deformisala,odnosno sundjeri su se ispomerali u delu za obraze . Ne znam da li ste gledali,njoj su sundjeri iz raznim manjih komada slozeni i spakovani u materijal. Po meni,to je najveca mana. Mislim da tako nije ni u kacigama iz Lidla. Bas deluje jadno i jeftino.

Naocare su fantasticne

 

IMG-00c8470d8970a2309229e51c0065380e-V.j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

očigledno je shark kaciga bezveze,a ja 2015 i motobajku kupio za skuter 50  ccm po gradu jet kacigu kineskog prizvođača koji ni neznam kako se zove.Kaciga lepa najmoderniji dizajn kvalitetne izrade,hromirani duboki vizir ispod brade koji može da se vozi do 120 ,kad pokisneš ne curi.Prao  unutrašnjost već 10 puta.SVozim nju 60% I NA KAWASAKIJU.cENA JE BILA 3500 DINARA.

zZnači može i jeftino i dobro.Ustvari i mora tako a sve što je bolje mora da je razli ka samo u nijansama što se tiče upotrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Skoro godinu dana kako koristim D-Skwal 2, prešla sam nešto više od 4000km. Uzevši u obzir da vozim sportski motor i da nemam baš sjajnu zaštitu od vetra, najviše vremena sam pod udarom jer mi je kaciga iznad vizira, sem kad vozim malo brže pa moram da zalegnem.

Pa da počnemo... :D

Negde sa strane oko vizira ulazi vetar i pišti mi na uvce. :tuzno:

Posle ugradnje Sharktooth Prime komunikacije, manje prostora imam kod ušiju, nije mi neki problem, nije mi trebalo puno da se naviknem. Do 70km/h mogu da koristim komunikaciju za razgovor, preko toga se šum od vetra toliko pojača da ne razumem sagovornika, tako da preferiram da usporim ili skroz stanem da bi obavila razgovor. Inače za muziku i otvoreni put je vrh. :takoje:

Pinlock radi posao za sve novce, sunčane naočare zimi prave zamagljenje koje baš smeta. Čini mi se da su malo spale iz ležišta, kad su podignute, malo vire, ali ne obraćam pažnju. Onaj trouglasti usmerivač vazduha ispod brade, ili šta god da je, izvlači se s' vremena na vreme, ali se lako vraća nazad.

Postava je baš prijatnog materijala, od prvog dana nosim potkapu, tako da se još uvek nije uprljala (potkape perem redovno :D). 

Posle svake vožnje, kraće ili duže, ocrta se potkapa na čelu, mada i to nestane brzo. :ph34r:

Posle osmočasovnog putovanja na MAD kamp me bolela glava, ali je možda malo i od vrućine, umora, od svega po malo... 

Kada sam duže izložena raznoraznim zvukovima stvorenim strujanjem vazduha kroz kacigu, ponekad imam blaže glavobolje, tako da  razmatram kupovinu čepića za uši.

 

0-02-05-ea28dad9c3100b97e92c12e65e11ad4684b51ae289e3ca33e6528b7d8c14198a_df8b30575c26683f.thumb.jpg.c447eed1a6a7702c2cdfeed593162a6a.jpg

 

Ozbiljna k'o prase pred špricanje. :lol2:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
11 hours ago, Alexandra995 said:

Pinlock radi posao za sve novce, sunčane naočare zimi prave zamagljenje koje baš smeta. Čini mi se da su malo spale iz ležišta, kad su podignute, malo vire, ali ne obraćam pažnju. Onaj trouglasti usmerivač vazduha ispod brade, ili šta god da je, izvlači se s' vremena na vreme, ali se lako vraća nazad.

Imam skwal 2 (nemam pojma u cemu je razlika izmedju skwal 2 i d-skwal 2)

Ovo crveno se isto desava i meni. Pokusavam skontati mogu li se naocare opet pritegnuti ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 36 minuta, mali_veseljak je napisao:

Imam skwal 2 (nemam pojma u cemu je razlika izmedju skwal 2 i d-skwal 2)

Ovo crveno se isto desava i meni. Pokusavam skontati mogu li se naocare opet pritegnuti ili sl.

Mislim da prvi Skwal ima diode, a D-Skwal 2 nema, realno nisam videla druge razlike, neka me ispravi neko ako grešim.

Onaj trouglić uguraj lepo u školjku, bićeš miran neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 19 minuta, mali_veseljak je napisao:

Znam, znam za trouglic. Ne ispada tako cesto.

Da, ma nije to neka mana da kažem.. A kad krenem da obraćam pažnju na naočare samo kažem sebi "alooo, u saobraćaju si, ima bitnijih stvari od toga sad..." :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 8/24/2022 at 11:08 AM, Alexandra995 said:

Kada sam duže izložena raznoraznim zvukovima stvorenim strujanjem vazduha kroz kacigu, ponekad imam blaže glavobolje, tako da  razmatram kupovinu čepića za uši.

 

 

Vodi racuna da cepovi (silikonski koji se prave samo za tebe) ne eliminisu buku u celosti. Niske frekfencije se i dalje cuju. Gadjao bih recimo ispod 100Hz da umanjenje bkve jedva i da postoji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 9 sati, pinokio je napisao:

Vodi racuna da cepovi (silikonski koji se prave samo za tebe) ne eliminisu buku u celosti. Niske frekfencije se i dalje cuju. Gadjao bih recimo ispod 100Hz da umanjenje bkve jedva i da postoji.

Hvala na savetu, svaka informacija će biti dobrodošla. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Imam ju 3 godine i za sada je sve ok. 

Obrazine stisnu baš jako. Našao sam neki okrugli široki plastični poklopac. Obložio ga kartonom i strpam ga u te obrazine kada kacigu ne koristim. Malo se to raspustilo i ne tiska više.

Što se komunikacije tiče i meni je bio pritisak na uši.

U stiroporu od kacige postoje utori gdje se slušalice stave i jednostavno sam skalperom udubio te dosjede.

Problem sređen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@Alexandra995 "Čini mi se da su malo spale iz ležišta, kad su podignute, malo vire, ali ne obraćam pažnju. "
Ovo može vrlo lako da se popravi. Juče sam bio sa prijateljem u Barelu i oni su mu tamo to sredili vrlo brzo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
On 24.8.2022. at 11:08, Alexandra995 je napisao:

Skoro godinu dana kako koristim D-Skwal 2, prešla sam nešto više od 4000km. Uzevši u obzir da vozim sportski motor i da nemam baš sjajnu zaštitu od vetra, najviše vremena sam pod udarom jer mi je kaciga iznad vizira, sem kad vozim malo brže pa moram da zalegnem.

Pa da počnemo... :D

Negde sa strane oko vizira ulazi vetar i pišti mi na uvce. :tuzno:

Posle ugradnje Sharktooth Prime komunikacije, manje prostora imam kod ušiju, nije mi neki problem, nije mi trebalo puno da se naviknem. Do 70km/h mogu da koristim komunikaciju za razgovor, preko toga se šum od vetra toliko pojača da ne razumem sagovornika, tako da preferiram da usporim ili skroz stanem da bi obavila razgovor. Inače za muziku i otvoreni put je vrh. :takoje:

Pinlock radi posao za sve novce, sunčane naočare zimi prave zamagljenje koje baš smeta. Čini mi se da su malo spale iz ležišta, kad su podignute, malo vire, ali ne obraćam pažnju. Onaj trouglasti usmerivač vazduha ispod brade, ili šta god da je, izvlači se s' vremena na vreme, ali se lako vraća nazad.

Postava je baš prijatnog materijala, od prvog dana nosim potkapu, tako da se još uvek nije uprljala (potkape perem redovno :D). 

Posle svake vožnje, kraće ili duže, ocrta se potkapa na čelu, mada i to nestane brzo. :ph34r:

Posle osmočasovnog putovanja na MAD kamp me bolela glava, ali je možda malo i od vrućine, umora, od svega po malo... 

Kada sam duže izložena raznoraznim zvukovima stvorenim strujanjem vazduha kroz kacigu, ponekad imam blaže glavobolje, tako da  razmatram kupovinu čepića za uši.

Seo da napišem moje iskustvo sa D-Skwal kacigom, pa sam video da je bukvalno isto kao @Alexandra995. Svaku rečenicu potpisujem, osim ove od 8h vožnje. To nisam ni testirao ni upola. :)

Ukratko, najviše mi smeta šum vetra posle 80-90km/h i magljenje sunčanih naočara tokom hladnih jesenjih/zimskih dana. Vozim uglavno po gradu, pa mi još uvek buka i ne smeta toliko. Kaciga je jako udobna, urađena poprilično kvalitetno za novce. Videćemo za dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 56 minuta, Korto Malteze je napisao:

Seo da napišem moje iskustvo sa D-Skwal kacigom, pa sam video da je bukvalno isto kao @Alexandra995. Svaku rečenicu potpisujem, osim ove od 8h vožnje. To nisam ni testirao ni upola. :)

Ukratko, najviše mi smeta šum vetra posle 80-90km/h i magljenje sunčanih naočara tokom hladnih jesenjih/zimskih dana. Vozim uglavno po gradu, pa mi još uvek buka i ne smeta toliko. Kaciga je jako udobna, urađena poprilično kvalitetno za novce. Videćemo za dalje.

A ja nikako da odem do Barela u Nišu da mi nameste naočare. :jee:Nego ide hladnije vreme, sve ću manje da vozim, nije strašno. :)

Taj test od 8h ima dve kratke pauze, smatram da bi posle sat-dva krenula da mi stvara bolove da nešto nije u redu. Nije mi velika, vrlo malo mogu da je vrtim kad mi je na glavi.

Svakako mi kaciga leži k'o guza na nošu :D, ubuduće opet D-Skwal 2, samo možda druga grafika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja