Jump to content

Moto Zajednica

Curi gorivo i skuter se gusi ( dim iz auspuha )

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Mondial 150 HS 4stroke

Pozdrav. javljam se posle par meseci imam problem sa skuterom ponovo, sredio sam ono sa anlaserom bio je problem do samog anlasera zamenjen je i sve je u redu..

Medjutim sada, u sred voznje skuter se ugusio poceo da dimi iz auspuha i nece da ide.. Kada sam stigao kuci video sam da curi gorivo kada ga upalim, elem nasao sam tacno odakle, crevo za visak goriva valjda kad karburator preliva ili tako nesto, kada upalim skuter iz tog creva curi gorivo neverovatno brzo..

Kada izvadim crevo koje ide iz vakum slavine ( ono sto ide pored srafa za ler gas ) i ono drugo kroz koje tece gorivo skuter radi nekako. Ali opet posle isto.. Cim vratim ta creva iz vakum pumpe.. 

Komsija koji je pogledao kaze da je zaglavio plovak ( nije mehanicar, vec radi na svom kinezu ^^ ) i da previse goriva dolazi u karburator pa zato ide na to crevo koje je otvoreno ne ide nigde.. 

Sta treba da uradim ? pomozite molim vas ? Dajte mi neke savete.. Cudno radi cudan zvuk.... I dim i gorivo lete.. Ako treba mogu da okacim sliku ako niste razumeli iz kog creva ide gorivo..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini sutra karburator i odnesi komsiji da ti namesti jer je komsija u pravu ;)

E da, ponesi neko pivo koje voli da pije, bice sutra toplo a karburator ne valja na suvo raditi :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Mondial 150 HS 4stroke

Elem sad imam jos jedan problem, u pokusajima da namestim to jucer sam izvlacio ostala creva iz karba i ima jedno iz vakum pumpe koje ide skroz dole cini mi se ispod membrane, i izvukao sam to crevo i sada tu tece gorivo kad upalim skuter, a na ono za visak ne .. vratio sam to crevo ispod membrane negde se nalazi ali izgleda da nisam lepo gurnuo pa gorivo idalje curi tu, sta bi trebalo da uradim ne mogu nikako da pridjem do tog creva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Mondial 150 HS 4stroke

I ako ste voljni da mi pomognete takodje imam pitanje jos jedno, cisto da znam je li normalno ili nije. Navodno majstor je rekao da je to sportski auspuh neki ( oko 40e ) Kad god pustim gas auspuh puca ( kao rafal iz puske ) ne desava se samo kada je hladan tad i ne ide bas najbolje, znaci kad auspuh puca znam da je okej i da radi skuter, da ide kao lud, a kad ne puca onda ima problema, ranije nije pucao, fabricki njegov auspuh.. A sada ne znam.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja