Jump to content

Moto Zajednica

Sloba Beli

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Skuter nece da upali kinez gy 6 dakle nereaguje na taster uopste levi prekidac ima zmigavce i sirenu desni i na kocnici zadnjoj kod paljenja sto treba da upali stop ne dobija struju uopste.Pregledao dzekove sve pregledao osigurac(jedan jedini u kapsuli,dobar)upalim ga direktno na plus sa releja ali tada pocne da prosipa gorivo na mali vakum karburatora.Moje pitanje jel ima veze cdi i dali i njega da promenim.Zamenio regulator napona. Hvala

 

Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Skuter nece da upali kinez gy 6 dakle nereaguje na taster uopste levi prekidac ima zmigavce i sirenu desni i na kocnici zadnjoj kod paljenja sto treba da upali stop ne dobija struju uopste.Pregledao dzekove sve pregledao osigurac(jedan jedini u kapsuli,dobar)upalim ga direktno na plus sa releja ali tada pocne da prosipa gorivo na mali vakum karburatora.Moje pitanje jel ima veze cdi i dali i njega da promenim.Zamenio regulator napona. Hvala
 
Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока
 
 

A da nema svetla,dakle komplet leva strana prekidaca ne dobija struju

Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Skuter nece da upali kinez gy 6 dakle nereaguje na taster uopste levi prekidac ima zmigavce i sirenu desni i na kocnici zadnjoj kod paljenja sto treba da upali stop ne dobija struju uopste.Pregledao dzekove sve pregledao osigurac(jedan jedini u kapsuli,dobar)upalim ga direktno na plus sa releja ali tada pocne da prosipa gorivo na mali vakum karburatora.Moje pitanje jel ima veze cdi i dali i njega da promenim.Zamenio regulator napona. Hvala
 
Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока
 
 

Pomoc...

Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Na mom Kiwiju bio samo jedan u ampuli tako da je moguće.

Poslato preko kolena

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Jesi li proverio kablove da nisu prekinuti?Stavis unimer na zujalicu i ispitas pocetak kabla i kraj kabla.Cdi ne bi trebao da ima veze sa svetlima jer on sluzi za svecicu a oni su razdvojen sistem.Ti si prvo napisao da na levom prekidacu radi zmigavac i sirena a desna strana ne radi a u drugom postu si napisao da leva strana ne dobija struju?Ako je osigurac onda ne bi imao nikakvu struju,znaci unimer i od dzeka proveravas jednu po jednu od pocetka pa do kraja gde se zica zavrsava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ovo liči da je negde snop načet pa zato ima više kombinovanih kvarova.

Poslato preko kolena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Proverio kablove.Zanima me da li struja koja ide na taster prvo ide preko cdi.Ja sam upalio motor tako sto sam doveo plus direktno na relej anasera.Ovako kad ga upalim prosipa gorivo na vakum membranicu onu malu sa strane,verovatno zbog toga sto ni sauh nedobija struju.Radi malo i gusi se neslaze njegov rad,naravno ni tad nema struje na svetlu.

Ovo liči da je negde snop načet pa zato ima više kombinovanih kvarova.

Poslato preko kolena




Послато са Alpha Phelix уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa cim si uspeo da ga upalis znaci da cdi dobija struju jer u suprotnom ne bi ni upalio.Mozes da probas i sa cdi-em da ga zamenis ali on nema veze sa svetlima i tasterom za paljenje.Jesi li proverio taster a paljenje zujalicom?Ili su ti prekidaci korodirali ili imas prekid struje tu nemas mnogo opcija.E sad ako taster radi moze biti i do releja jer ne znam gde ga prespajas on bi trebao da cakne kada mu dovedes struju.Ali verovatno su ti prekidaci odkazali cim nemas ni svetlo.To je prost sistem koji se lako proveri,Nego prvo ako mozemo da resimo paljenje pa onda svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja