Jump to content

Moto Zajednica

Banja Vrujci

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8
Pre 3 sati, Bruno 68 je napisao:

Zakonom treba obezbediti da se poljoprivredna vozila ne mogu kretati odredjenim putevima (auto, moto, regionalni, itd) vec samo preneti do destinacije / kategorije puta kojom se mogu kretati.

Потписујем ово.

Возим ауто 15 год и мотор задње 4 и одувек сам то причао јер сам више пута са истима имао по српским путевима којекакве ситуације које су се хвала Богу добро завршавале. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovaj traktor ocigledno NIJE registrovan (nema ni ram ni kabinu znaci nemoguce dobiti teh.) a sta ce neregistrovano vozilo u saobracaju i kako ce kolega naplatiti stetu?

Stanje u nasem saobracaju moze da poboljsa jedino saobracajna policija ALI aktivnim ucestvovanjem i kontrolisanjem "u hodu" a nikako cucanjem u hladovini cekajuci kamiondzije.

Sada se digla dzeva oko tehnickog,nije problem spremiti vozilo za tih tridesetak minuta pregleda,sta je sa ostalih 364 dana, 23 sata i 30 minuta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

...и могу да се кладим да сваки други на овим тракторима има између 0.7 и 1.5 промила у крви...

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kolega, slazem se ... ako pricamo o prepodnevnim casovima. Popodne stvar pocinje da se menja. Ili nastave pa su na 1.5+ ili su legli da spavaju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Nadam se da je čoveku dobro.   

Nego ,  kada policija nahvata traktoristu sa negegistrovanom prikolicom i to 2x i napiše kaznu , digne se cela Srbija u odbranu farmera koji mora da proda stoku da bi platio ...  

Kada se desi ovakva saobraćajka sa neregistovanim traktorom, mi ovde , svesni naše ranjivosti , prokomentarišemo , kritikujemo , pametujemo.  I sve se  manje više , svede na to.  

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
45 minutes ago, Jašim said:

Nego ,  kada policija nahvata traktoristu sa negegistrovanom prikolicom i to 2x i napiše kaznu , digne se cela Srbija u odbranu farmera koji mora da proda stoku da bi platio ...  

Nije se digla baš cela Srbija, par članaka u bezveznim novinama i to je to.

 

Policija daleko više kontroliše traktoriste nego nas motoriste i nisam siguran da im gledaju kroz prste, bar kod mene u kraju. Onaj gore se igrao sudbinom kada je vozio očigledno neregistrovan traktor i debelo će najebati, a kolegi će štetu nadoknaditi garantni fond udruženja osiguravača Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Da li će se IKAD sprovesti neka akcija i ove traktoriste početi ozbiljno kažnjavati za neviđenu neodgovornost na putu...
Neće, na žalost, neko je spomenuo zaštitu seljaka itd...

Ja imam predlog, može se shvatiti pogrešno, mada je u praksi izvodljiv i sa strane motociklista i vozača višetočkaša.

Pred svaku sezonu radova koja uključuje poljoprivredna vozila, dohvatimo motku, pa na svakoga na kojeg naiđemo, dobro opljeskaš, kažeš mu zašto je dobio preko leđa, pa neka razmišlja tokom sezone kako će da vozi mašinu.

Ali ovo je samo predlog, ne verujem da će ss usvojiti....

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da bi bilo najbolje kad bi se vozač ovog BMW - a sam javio ( neko napisa da je dobro ) i da ispriča šta se ovde desilo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
21 minutes ago, Štef said:

Pred svaku sezonu radova koja uključuje poljoprivredna vozila, dohvatimo motku, pa na svakoga na kojeg naiđemo, dobro opljeskaš, kažeš mu zašto je dobio preko leđa, pa neka razmišlja tokom sezone kako će da vozi mašinu. emoji16.png

Ovde ima dosta kolega koji su poljoprivrednici i voze traktore, tako da....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mislim da najveća opasnost na tim poljoprivrednim mašinama nije čak ni neispravna signalizacija, nego ogromne količine blata koje ostavljaju za sobom po putu...Mislim da treba jedno dva minuta da se sa točkova skine blato, ali jok...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A gde da skidaju to blato? Treba na kraj kolskog puta izasfaltirati ili staviti tucanik bar 50 metara i onda zahtevati da ciste tockove,ovako bi morali izaci na put pa cistiti a kad pogledas da nisu u stanju (citaj ne zele) ni rupe pokrpiti onda nema nista od ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, mradomir je napisao:

Nije se digla baš cela Srbija, par članaka u bezveznim novinama i to je to.

 

Policija daleko više kontroliše traktoriste nego nas motoriste i nisam siguran da im gledaju kroz prste, bar kod mene u kraju. Onaj gore se igrao sudbinom kada je vozio očigledno neregistrovan traktor i debelo će najebati, a kolegi će štetu nadoknaditi garantni fond udruženja osiguravača Srbije.

Ne bih se složio s tobom. Kada bi ih kontrolisala onda na magistrali ili nekom drugom putu ne bi mogao da vidiš traktor bez žute rotacije koja je zakonom precizno propisana. Umesto da ih kontrolišu oni ih tolerišu jer gro tih istih policajaca dolazi sa njive i prema njima oseća neku vrstu solidarnosti. Prošle godine kada smo se vraćali iz Smedereva sa BJB gulaša sin i ja smo brojali. Od prelaska preko auto puta, mislim da je mesto malo Orašje, do Mladenovca sreli smo ili prošli više od 15, što traktora što drugih poljoprivrednih mašina od kojih su na samo 2 i slovima dva bila rotraciona svetla. A kada bi se zakon primenjivao, što se u Srbistanu smatra svojevrsnim svetskim čudom, možda samo dva ne bi imala roraciju. Toliko o kontroli traktora. Inače budući da često vozim od Čačka do Šapca mnogima je čudno što uvek idem Ibarskom do Ćelija, a ne preko Banje Vrujci i Mionice do Divaca kuda je kraće za desetak kilometara. E pa upravo iz ovog razloga, kolko god da je  na magistrali od Lajkovca do Valjeva ponekad gužva barem je dovoljno pregledna a i traktoristi vode računa jer nije isto kada na seoskoj džadi na njih naleti motocikl, kao u ovom slučaju, ili autobus ili šleper koji idu magistralom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 19.7.2018. at 13:30, sashac je napisao:

Tako bi i u Svilajncu sad u Nedelju.Davor(Big Dady)olupao se o lokalca po imenu Ajkula jbt,jerbo je isti izhalucinirao dzukca i ukopao se u mestu.Ja gledao svojim ocima.

U nedelju kada smo se vraćali sa BJB vožnje  kombajn u sred Knjaževca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, sashac je napisao:

i?

 

Pa ništa, samo sam se zabezeknuo kada sam u sred grada video kombajn, tako da njihovo kretanje putevima nikoga ne treba da čudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nisam odrastao na selu ali jesam na gazdinstvu PKB (otac je rukovodio gazdinstvom 70' i 80') i secam se dobro njegovih problema sa policijom kad neko od vozaca poljoprivrednog vozila provoza zrenjanicom.
Mogli su samo da predju preko uz obezbedjenje redara i da nastave poljskim putem. A kretanje zrenjanincom samo uz pratnju vozila sa rotacijom uz prethodnu najavu MUPu.
Danas toga nema.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dobro je . Jel bi mogao nešto da napišeš o udesu, kako je do njega došlo, kojom se brzinom kretao i slično ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Vozac BMW je moj prijatelj i prosao je sa kragnom i ima bol u ruci...
U sustini, dobro je prosao...

Ko je vozač, da nije možda Ugljesa?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Neće, na žalost, neko je spomenuo zaštitu seljaka itd...

Ja imam predlog, može se shvatiti pogrešno, mada je u praksi izvodljiv i sa strane motociklista i vozača višetočkaša.

Pred svaku sezonu radova koja uključuje poljoprivredna vozila, dohvatimo motku, pa na svakoga na kojeg naiđemo, dobro opljeskaš, kažeš mu zašto je dobio preko leđa, pa neka razmišlja tokom sezone kako će da vozi mašinu.

Ali ovo je samo predlog, ne verujem da će ss usvojiti....

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk


Ja imam takodje predlog:

- svim rukovaocima polj mašina po difoltu oduzeti dozvolu i naterati ih da ponovo polažu ispit i teoretski i u praksi koji će ih stvarno naučiti da voze i bezbedno ucestvuju u saobraćaju. Akcenat je na ovom zadnjem.

- posle polozenog ispita uvesti zero tolerance i umesto novčanih kazni uvesti oduzimanje dozvole i obavezno ponovno polaganje. Takodje i dobar serijal razgovora kod psihologa da se ustanovi poreklo problema. Bez zelenog svetla psihologa ne dozvoliti da isti dobije ponovo dozvolu.

- ukoliko se ponovo dogodi oduzeti dozvolu na duži vremenski period i osobu poslati na drugi serijal razgovora kod psihologa.

Siguran sam da niko nije blesav i da zna da je naglo skretanje opasno. Isto tako niko nije lud da blato na putu može biti jako opasno. A kako se to ipak dešava onda je znaci bezobrazluk i bahatost u pitanju. Potrebno je malo poraditi na svesti dobrog dela gradjana, kako po ovom pitanju tako i po širokoj skali drugih predmeta.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja