Jump to content

Moto Zajednica

Rupa na rezervoaru - HELP!!!

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, Savan je napisao:


Svaki iole inteligentan varioc će prvo pripremiti šta vari. Tako će i ako je pametan napraviti unutrašnjost inertnom da ne bi došlo do buma.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Stoposto si u pravu, međutim kada je u pitanju benzin, nikada nisi siguran, zbog toga se i pribegava kalajisanju, odnosno lemljenju. Budući da je sve manje dobrih majstora, ja bih se pre odlučio za tečni metal a paralelno počeo da tražim drugi rezervoar, s obzirom na to da je ova rupa samo prva od verovatno mnogih koje će se, kako neko reče, pojaviti pre ili kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Samo operi rezervoar naftom dva puta,prvi put ga napuni do gore i ostavi pola sata,isprazni i nalij jos jednom naftu.Posle toga mozez da varis do mile volje autogeno i sa co2 nije bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao sto je neko već pominjao, ako je na jednom mestu prosupljio, taj lim ne obećava puno. Vreme je onda da se ili zameni ili popravi kako treba.

Ako je samo za nešto privremeno, ja bi proterao neki saraf sa gumenom podloskom. Eventualno sa nekim loctite koji je otporan na benzin ispod podloske. Zaboravio sam broj tog loctite ali možeš ga izguglati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Nemoj bez veze bacati pare. Ocisti do golog metala mesto gde je rupa. Uzmi silo I blago pritiskaj po okolini da vidis da li ce se pojaviti jos neka rupica. Nabavi veliku lemilicu I zalemi celu kriticnu zonu. Nema sanse da procuri. Ja sam tako moj zakrpio pre pet godina. Posle sam obradio lem sa turpijom I smirglom, nabacio dva sloja poliestera, ofarbao I to je to. Trosak 0 din.

Zaboravi na hartletovanje, varenje I slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
8 hours ago, Arso said:

Stoposto si u pravu, međutim kada je u pitanju benzin, nikada nisi siguran, zbog toga se i pribegava kalajisanju, odnosno lemljenju. Budući da je sve manje dobrih majstora, ja bih se pre odlučio za tečni metal a paralelno počeo da tražim drugi rezervoar, s obzirom na to da je ova rupa samo prva od verovatno mnogih koje će se, kako neko reče, pojaviti pre ili kasnije.

Tačno tako, korozija ga izjela, treba kompletno rešenje. Drugi polovan rezervoar je mačka u džaku, mož' da bidne ali ne mora da znači. Zato sam rešio da se ovaj skroz zaštiti iznutra sa epoksi premazom što bi rebalo da smiri stvari naa dugi niz godina.

 

6 hours ago, Savan said:

Kao sto je neko već pominjao, ako je na jednom mestu prosupljio, taj lim ne obećava puno. Vreme je onda da se ili zameni ili popravi kako treba.

Ako je samo za nešto privremeno, ja bi proterao neki saraf sa gumenom podloskom. Eventualno sa nekim loctite koji je otporan na benzin ispod podloske. Zaboravio sam broj tog loctite ali možeš ga izguglati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ovo sa šrafom i gumenom podloškom je dobra ideja ako se desi negde dalje od kuće, trebalo bi da izdrži povratak. Zapamtiću ovo, zlu ne trebalo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo da dam i ja svoje iskustvo po pitanju varenja rezervoara. Nikakakva voda niti ispiranje bilo čim nije potrebno! 

Posle udesa, na motoru se probušio rezervoar i zvao sam varioca da ga pitam kako da odradimo rupu. Varioc mi je rekao samo da ispraznim rezervoar, skinem slavinu i čep sa njega i da mu ga donesem. Čovek onda uzeo kompresor i uduvavao vazduh u rezervoar. Posle minut-dva su sva isparenja izašla i rezervoar je bio bezbedan za varenje. Izvario ga čovek bez ikakvih problema i nikakav ˝bum˝se nije desio... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Moj bivsi kolega je hteo da napravi furunu od bureta od 200l u kom je bilo gorivo. Dva puta je bure islo na toplo pranje, nekoliko dana se susilo. Onog momenta kad ga je dodirnuo brusilicom, bure je explodiralo I razjebalo mu noge. Ostao je invalid. 

Taj rezervoar je propisao jer je lim tanak ko flis papir, plus ga je unutra pojela rdja. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

ja se javljam sa zakašnjenjem. ali ako neko bude imao sličan problem evo rešenja. Poliester kit. Ja krpio i proverio. Zatvarao sam rupe od 1mm do 5mm. sa mrežicom može i veće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja