Jump to content

Moto Zajednica

Rupa na rezervoaru - HELP!!!

Recommended Posts

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Danas mi se "provalio" rezervoar, izgleda da je odavno načet.

 

Ima li nekog brzog leka, da mogu još mesec dana da taljigam pa da posle sređujem?

 

Može li to epoksi da zapuši?

 

Pomagajte, pliiiizzzzzzz!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Ja sam imao istu situaciju pre dve godine.Posle ciscenja rezervoara elektrolizom pojavila se rupica precnika 1-2 mm. Ispraznio sam rezervoar, namazao dvokomponentni epoksi "Bizon", mislim tri sloja( posle susenja predhodnog naravno) i evo drzi i dan danas.

Pozdrav 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
6 minutes ago, Dovakhiin said:

Ja sam imao istu situaciju pre dve godine.Posle ciscenja rezervoara elektrolizom pojavila se rupica precnika 1-2 mm. Ispraznio sam rezervoar, namazao dvokomponentni epoksi "Bizon", mislim tri sloja( posle susenja predhodnog naravno) i evo drzi i dan danas.

Pozdrav 

Hvala, to će biti na zimu svakako, sada samo da zakrpim na mesec dana, ako ima varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 hour ago, Dovakhiin said:

Pa napisao sam da moze epoksi. Ako sama rupa nije velika, do 3,4 mm verujem da epoksijem mozes da zakrpis to da drzi benzin dok majstori ne dodju :) 

Dvokomponentni u špricu (dva šprica)? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, Bison Epoxy (dvokomponentni ˝tečni metal˝ lepak). Na Teneri sam, igrom slučaja, probušio rezevoar i taj lepak mi je držao bez problema.

item_L_22248232_29974832.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 33 minuta, ThePainkiller je napisao:

Da, Bison Epoxy (dvokomponentni ˝tečni metal˝ lepak). Na Teneri sam, igrom slučaja, probušio rezevoar i taj lepak mi je držao bez problema.

item_L_22248232_29974832.jpg

Jedan moj drugar je sa Bizonovim tečnim metalom krpio karter a drugi dekli do kvačila i super se pokazao.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
2 hours ago, ThePainkiller said:

Da, Bison Epoxy (dvokomponentni ˝tečni metal˝ lepak). Na Teneri sam, igrom slučaja, probušio rezevoar i taj lepak mi je držao bez problema.

item_L_22248232_29974832.jpg

Momci, vi ste carevi!!

 

Hvala najlepše!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, štampar je napisao:

 

Однеси неком лимару да ти залеми ту рупицу (или комшији који има лемилицу)....

Za lemljenje ove vrste potrebna je jaka limarska lemilica i čist kalaj, a ne žica koja se koristi u elektronici, inače neće biti dugog veka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ima bison onaj epoksi git koji se premesi kao plastelin probao vise puta i ekstra drzalo na metalnim rezervoarima a moze i lepak za sofersajbne jedini podnosi benzin a koristi se kao silikon koristio sika lepak za soferke koji u sebi vec ima prajmer. Nije vecno ali je brzo resenje, pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
9 hours ago, štampar said:

 

Однеси неком лимару да ти залеми ту рупицу (или комшији који има лемилицу)....

Da li je bolji tečni metal ili lem?

 

Nije baš mala rupica :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
7 hours ago, Arso said:

Za lemljenje ove vrste potrebna je jaka limarska lemilica i čist kalaj, a ne žica koja se koristi u elektronici, inače neće biti dugog veka.

Srećom pa znam za jadac, elektroničar sam. Možda i uspem sa nekim limarom da rešim :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
3 minutes ago, štampar said:

 

Најбоље је ''захартлетовати'' месингом или сребрном легуром (и компликованије)али и меки лем је бољи него течни метал итс.

Добро очисти(шмиргла) па и ако залемиш ''тинолом'' држаће боље од течног метала....

Sad mi moj limar dade dobru ideju: aluminiumska pop nitna! 

To bi trebalo da je najbrže, ne moram skidati i prazniti rezervoar, a ima raznih veličina pa se uvek može doraditi :)

Na kraju, uvek može lemilica, tečni metal ili štogod treće.

Promenio član DedaSale
slovne greške

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 42 minuta, DedaSale je napisao:

Sad mi moj limar dade dobru ideju: aluminiumska pop nitna! 

To bi trebalo da je najbrže, ne moram skidati i prazniti rezervoar, a ima raznih veličina pa se uvek može doraditi :)

Na kraju, uvek može lemilica, tečni metal ili štogod treće.

Kakva bre pop nitna...? Ima da ti slini oko nje sve u šesnaest...:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Sa lemilicom mozes samo da "prilemis" ali ce verovatno sliniti pored kalaja.Kalaj trazi cistu povrsinu i da je materijal koji se lemi zagrejan na temperaturu na kom se on topi. A to sa lemilicom ces tesko postici jer je rezervoar od lima i prenosi toplotu ;) Mozda bi mogao onaj brener za lemljenje bakarnih cevi ali kao sto je neko vec napisao najbolje je hartletovanje.Sa dvokomponentnim lepkovima nisam imao iskustva ali ako je covek napisao da drzi to ti je najbrze resenje.Sa hartletovanjem ces izgoreti i farbu pa je to dodatni trosak.A na snimku je rupica po meni oko 3-4 mm? To ce sa kalajem biti tesko odraditi hartletovanjem bi vec mogao, mada kao sto sam vec napisao probaj sa lepkom pa ako drzi nemas potrebe da varis i unistavas farbu.Samo navali motor na desno i polakopopunjavaj rupu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 49 minuta, Mondial je napisao:

Sa lemilicom mozes samo da "prilemis" ali ce verovatno sliniti pored kalaja.Kalaj trazi cistu povrsinu i da je materijal koji se lemi zagrejan na temperaturu na kom se on topi. A to sa lemilicom ces tesko postici jer je rezervoar od lima i prenosi toplotu ;) Mozda bi mogao onaj brener za lemljenje bakarnih cevi ali kao sto je neko vec napisao najbolje je hartletovanje.Sa dvokomponentnim lepkovima nisam imao iskustva ali ako je covek napisao da drzi to ti je najbrze resenje.Sa hartletovanjem ces izgoreti i farbu pa je to dodatni trosak.A na snimku je rupica po meni oko 3-4 mm? To ce sa kalajem biti tesko odraditi hartletovanjem bi vec mogao, mada kao sto sam vec napisao probaj sa lepkom pa ako drzi nemas potrebe da varis i unistavas farbu.Samo navali motor na desno i polakopopunjavaj rupu.

Kod bilo koje vrste varenja opasnost predstavljaju benzinske pare, pa se nije igrati sa tim! Prenosim šta sam svojevremeno, kada sam imao sličan problem, čuo od vrhunskih varilaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa ne mora biti vrhunski varilac da zna kakva su opasnost pare. Nego iz iskustva ti savetujem da zalepiš dvokomponentnim epoxi lepkom,najlakše,najbrže i najbezbolnije. Za one koji ne veruju u čvrstinu epoxi lepkova samo poredjenje ako drži sportske automobile,f1 bolide i u krajnjem slučaju borbene avijone onda će i rupicu na motoru. Bitno samo očistiti i dobro odmastiti mesto.

Sent from maj el dži ge-2 manji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
28 minutes ago, Arso said:

Kod bilo koje vrste varenja opasnost predstavljaju benzinske pare, pa se nije igrati sa tim! Prenosim šta sam svojevremeno, kada sam imao sličan problem, čuo od vrhunskih varilaca.

Na osnovu snimka, mislim da je već sipao vodu u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pop nitna ne dolazi u obzir, jer i kad je zanituješ - ostaje rupa na sredini. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Više puta sam imao taj problem. Jednom mi je na putu rešio čovek gitom za kola, držalo je bar nekoliko meseci. Posle, tečni metal. Kad je bila veća rupa, isekao sam parče lima, ispod i okolo stavio tečni metal. Držalo je jedno dve, tri godine. Onda sam prodao motor. 

 

Samo da unaš, to je tek prva rupa u nizu koji sledi. Obično to tako krene. Na jednoj Hondi mi je od rupice kao iglom da je probušeno, došlo do toga da sam na kraju (pošto sam krenuo da skidam farbu da zakrpim sve) došlo do toga da sam mogao ruku da gurnem u rezervoar. Da, ekstreman slučaj, ali je tako bilo. Zato, kod Njanje na kompletno sređivanje i zaštitu rezervoara i da više nemaš glavobolju. Ja bih tako uradio.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
6 hours ago, mradomir said:

Na osnovu snimka, mislim da je već sipao vodu u rezervoar.

Nažalost, ovo nije voda >:(

 

8 hours ago, štampar said:

Ја заборавио да правих лимара више и нема:neznam:,сад постоје ''монтери олука'' да их тако назовем...они све решавају поп нитнама и силиконом али да знаш ТО НИЈЕ ЛИМАР !

Vidiš, u tome i jeste problem, Jovo limar je pred penzijom i ceo svoj radni vek je limar. Radimo u istoj firmi i video sam i čuo koliko zna i ima iskustva. I to me sad muči, jer za ove dve godine je sve rešio majstorski. I ako to stvarno radi, to jeste najlakše rešenje zbog nepristupačnosti unutrašnje strane da se očisti. Sa druge strane, ovde su isto praktična iskustva koja nisu uopšte zanemariva. I sad treba da budem pametan :zbunjen:

 

6 hours ago, drumskalisica said:

Pop nitna ne dolazi u obzir, jer i kad je zanituješ - ostaje rupa na sredini.

Kod ovih što mi koristimo u firmi ne ostaje rupa, video sam ali se ne razumem u to. Jbg, ja sam ekonomista, električar, tonski snimatelj, programer i još ponešto ali za ovo sam laik :stabre:

 

4 hours ago, misa-pei said:

Samo da unaš, to je tek prva rupa u nizu koji sledi. Obično to tako krene. Na jednoj Hondi mi je od rupice kao iglom da je probušeno, došlo do toga da sam na kraju (pošto sam krenuo da skidam farbu da zakrpim sve) došlo do toga da sam mogao ruku da gurnem u rezervoar. Da, ekstreman slučaj, ali je tako bilo. Zato, kod Njanje na kompletno sređivanje i zaštitu rezervoara i da više nemaš glavobolju. Ja bih tako uradio.

Apsolutno se slažem. Dosta je stajao motor, znači i prazan rezervoar i to ga je lepo načelo. Moraće na sređivanje, samo da sad sredim ovo na manje od mesec dana, posle me nema dva meseca i može da se ozbiljno sređuje. Možda bih mogao i sam kad se vratim, ali sam više za to da uradi neko vičan tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Prijatelju to sto je neko ceo radni vek limar ne znaci da je dobar limar.Jer kod nas za zalost imas mnogo fush majstora koji gledaju da na brzinu nesto skarabudze pa posle "drzi bure vodu dok majstori ne odu"Ne kazem da nitna nece drzati ali postoji verovatnoca da ce vremenom da se razmrda nitna i tu ce curiti.Najbolje je da probas sa dvokomponentnim lepkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 hour ago, Mondial said:

Prijatelju to sto je neko ceo radni vek limar ne znaci da je dobar limar.Jer kod nas za zalost imas mnogo fush majstora koji gledaju da na brzinu nesto skarabudze pa posle "drzi bure vodu dok majstori ne odu"Ne kazem da nitna nece drzati ali postoji verovatnoca da ce vremenom da se razmrda nitna i tu ce curiti.Najbolje je da probas sa dvokomponentnim lepkom.

U principu se slažem, verovatno bi držala mesec dana a posle bi bilo ko zna šta. Zato sam se odlučio da ipak majstor sa iskustvom to zakrpi sa nečim što je pravljeno za to :)

 

Već sam dogovorio da se posle rezervoar pošalje za Bgd, da ga srede, tj. očisti se od korozije, zaštiti adekvatnim premazom. To me košta kao drugi polovni rezervoar, a biću više nego dovoljno dugo miran.

 

Na kraju, neka svako radi svoj posao :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kod bilo koje vrste varenja opasnost predstavljaju benzinske pare, pa se nije igrati sa tim! Prenosim šta sam svojevremeno, kada sam imao sličan problem, čuo od vrhunskih varilaca.

Svaki iole inteligentan varioc će prvo pripremiti šta vari. Tako će i ako je pametan napraviti unutrašnjost inertnom da ne bi došlo do buma.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja