Jump to content

Moto Zajednica

Toyota Yaris - KUPUJEM

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

A i ti navalio odma' u kafanu, misliš da ga premuntaš na brzinu :D 

Ako uspeš, to bi bila super kupovina, nema takvih na oglasima, uglavnom uvoz. Čekamo dalji rasplet, iz kafane :)))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Kolega jel si razmisljao o Hondi Jazz, ja sam probao jednu pre par dana i super mi je ovako,potrosnja sa klimom po gradu 6,2 litra po bordu,mesta ima vise nego golf 4,bas sam se zagrejao za autic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jazz je bolji od Yarisa. Vise prostora,snaga manje vise posto Jazz ima 1.2-1.4 pa ne vredi porediti sa Yarisom 1.0,kvalitet Honde se ne dovodi u pitanje. Sigurno je stabilniji u voznji.
Ono sto je najgore kod oba je sto su dobri primerci igle u plastu sena.


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam moju sa 230 000km bez klime i 3 vrata,sa ulaganjima od makar 300e prodao za 1 180€. Da je u perfektnom stanju komotno za 1 500€.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 1 sat, gixxer750/94 je napisao:

Kolega jel si razmisljao o Hondi Jazz, ja sam probao jednu pre par dana i super mi je ovako,potrosnja sa klimom po gradu 6,2 litra po bordu,mesta ima vise nego golf 4,bas sam se zagrejao za autic.

Pre par dana bacih oko i na njih, ali mi je nekako glomazna. Prevelika u odnosu na jare, čini se manje okretna i zgodnija za grad, a meni treba baš za lokalne vožnje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 50 minuta, štampar je napisao:

Па мислио сам да понудим (уз пиће у кафани:D) једно 1200-1300 евра што сматрам да би било прихватљиво за обојицу али кад у старту неће да продаје:neznam:...

Мислиш ли да таква може да се плати чак и 1500?

 

Нуди ми се Форд ''ка'' за 1500 а годиште је 2005-о,одлично изгледа ....:stabre:

Ako je takva kao što kažeš ja bih mu platio 1500 bez cenkanja, možda bih i prebacio malo. Ako neće na piće, probaj sa ženskama, doktor je to :D

 

Proveri rubove kod forda, tu su tanki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Milance, ja sam imao yarisa 1 1,4 d4d. Dizel. Kakvo vozilo! Pravi izbor je Yaris. Zasto bezis od dizela?

Jazz ima moja rodbina, ne znam dal si video kako to izgleda kada se obore sva sedista pozadi, id malog vozila dobijes kombi, a nije puno veci od jarisa, 1,1 verzija trosi kao upaljac i mnogo brate dosadan auto, nista se ne kvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Danko, odličan je taj 1.4d, nego je to autić koji ima 15 godina, upitne kilometraže i daljeg ulaganja.

Kod benzinca je sve prostije i jeftinije za održavanje, nema turbo, nema skupe dizne, kojekakve ventile, a cena benzina i dizela izjednačene. Taj autić će prelaziti max 10 000 km godišnje, baš ne vidim matematiku da uzmem dizela  :neznam:

Ako bi naleteo na domaći auto, od vlasnika možda bih i uzeo dizel.

 

Što se džeza tiče, praktičan je dosta, velika tovarna zapremina, pravi mali veliki auto. Imam kombi, treba mi autić samo za jurcanje po lokalu. I nekako mi yaris izgleda kao pravi izbor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Milanezi, pratim jednog crnog yarisa na placu u Cacku, prva serija 2000 god. od juce ga vise nema na oglasu... priznaj da si ga ti kupio, necu se naljutiti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

1950e je bila cena... a ja sam jos u procesu "zatvaranja finansijske konstrukcije" sto bi moj sef umeo da kaze :lol3:

Tako da sigurno tek krajem avgusta mogu da krenem u obilazenje potencijalnih kandidata. Do tad samo pratim trziste:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Milanezi delim tvoj stav po pitanju dizel/benzinac.

Kada sam dedi (86) kupovao njegov "nov" auto, trazio sam sto manje vozilo, sto jednostavnije, jeftinije,lakse za upotrebu.

Kupio sam mu Seicento 1.1

Auto nas je odusevio. 

Dosao je sa airbag-ovima i podizacima,ne secam se ima li Abs.

To je takav zvrk, cigra na tockovima.

Trosi jako malo,dedi rezervoar traje mesec dana. On zivi u malom gradu i zadnjih 60 godina ne izlazi iz auta,navikao je na kola i to je to. 

Auto radi kao satic,ne kvari se,ne trosi ulje,motor kao bombonica. 

Zahvalnije vozilo nismo imali u porodici. Deda ga licka kao nikada ni jedan sto nije,bas su se zgotivili.. 

Tako da preporuka za Seicento u klasi malih autica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ne znam koliko deda vozi ali seicento uopste ne trosi jako malo :D Ni manjeg auta ni da više troši :)))

Kupio sam kevi taj autic, ide kao zvrk, ne kvari se, zahvalan za odrzavanje, jeftini delovi ali trooošiiiiii gorivo opasno, bar po gradu, 7 litara lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

7 litara po gradu nije mnogo, ko kaze da jeste laze ili tebe ili sebe.

Pritom, ja sam uveren u Astralovu pricu jer pomenuti primerak vozi deda a oni su vrlo nezni sa papucicom gasa, tako da je njemu trosio 5 (vrv).

Ja sam jedno vreme vozio Hyu Atos od pokojnog tasta. Meni je trosio 7- 7.5 a njemu 5-6. Pricam o Bg voznji sa svim svojim carima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Možda je Astralov deda nežan sa papučicom gasa, pa mu troši 5 litara po gradu. Moje iskustvo je drugačije sa seicentom. 

Na otvorenom da ali po lokalu teško ispod 7, barem ovaj moj. 

Koliko ti je trošilo jare po gradu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Oko 6l mu trosi. Ja kad sam ga vozio isao je do 7l. 

Po meni je to sasvim ok. Pa motocikl mi trosi 6l a ima 4x manje kilograma od tog auta. 

Po meni to je prilicno mala potrosnja. 

Ne verujem da ce ti Yaris trositi manje. Mozda,ne znam. Nisam vozio. 

Sluzbeno vozim Punto 3. On trosi od 5(lagano bez klime) -8L (pun gas sa klimom) nisam zabelezio vecu potrosnju od 8L. 

I on je jako ekonomicno vozilo. 

Nisam Yarisa vozio pa ne mogu dati paralelu, samo iznosim iskustva za ona koja jesam vozio. 

Nisam pristrasan,da se razumemo. Vozim sve sto ima tockove,gledam da prodjem sto jeftinije i ne verujem u bajke o "novim" kolima starim samo 18god. Otuda i podrska za benzince,tu nam se misljenja slazu 100%. Super je dizel kada je nov. Al kad predje 5 godina ili 200 000 , bolje bezati od njih. 

Takva su moja iskustva. Srecno u potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jare trosilo 6.8 po Bg-u. Kad sam ga bas przio isao je do 7.5 ali mi se 6.8 urezalo u pamcenje kao prosek po gradu. Secam se zato sto sam ga kupio od druga kad je imao 55k na satu. On mi se kleo da mu po gradu trosi 6.7. Tacno se secam kad smo se posle par meseci nasli da sabiramo utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Astral ma sve ok, samo kažem da tako malecni auto, a tako žedan :) 

Koga god sam pitao pre kupovine, svi prijavljuju od 4 do 5 litara. Kad ono medjutim :D

 

Francuz, to mi je ok za jare, on je i teži i veći nego sićko. Pričao sam sa par vlasnika ovih dana i svi kažu uzmi 1.3, da je bolji i da nije veći potrošač ??

 

Ovoga sam mislio da pogledam za vikend al ne stigoh.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12599241/toyota-yaris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Bolji jeste jer mu je alternator gore pa nije sklon crkavanju kao kod 1.0. Ima vise snage i elasticniji je za voznju sto se najvise oseti u preticanju. Naravno da trosi vise. Meni je 1.0 od 5.5 do 6.0-6.8 u gradu,zavisi gde se vozi. Prosecno oko 6l. Ako ga vozis malo jace popice 7 komotno.
Na otvorenom 5 ako je pun u ne pazis kako vozis,znaci pun gas. Lagane voznje ide 4.5l. Ps moj auto nije imao klimu.
U sustini koji god da uzmes nema greske sigurno. Ja da sam mogao da biram uzeo bi 1.3 i 5 vrata. U odnosu na konkurenciju iste kubikaze,neces se sigurno razocarati sa 1.0.
Kidao sam punta 1.2 kako god oces. Od 0-100 medju ubrzanja kako god sporije ide. Eto poredjenje pa da imas u vidu sta da ocekujes.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mora da znači da 1.3 troši više. U nekim okolnostima možda će i manje trošiti Slažem se sa amerikancima po tom pitanju: "There is no replecement for displacement".

 

Iz prve ruke, dve "Lade", jedna 1.2 druga 1.5, ista potrošnja. Dve "W124", 200D i 250D, ista potrošnja.

 

Slagali su mnoge ljude sa malim ekonomičnim agregatima ala 0.9, 1.0 a pogotovo tri cilindra je ogromna prevara. Štos je u odnosu težine vozila i agregata. Što manji posao ima agregat, to manja potrošnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Slobo, svaka čast na opisu.

Kolega Bojan ima jare 1.3 i napisao je da troši po gradu 6-7 litara. To je onda ista potrosnja kao i 1.0 motor. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nadam se da sam pomgao koliko toliko. Obzirom da sam clan toyota foruma,nisam bio vlasnik 1.3 nikad,iz njihovih iskustava sam zakljucio da 1.3 trosi malo vise.
Moguce da je razlika zanemarljiva,nisam posedovao pa ne znam.


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Iz prve ruke od juce potrosnja.Yaris 1.3 beograd-vrnjacka banja i nazad sa klimom i dve osobe potrosnja 5.9l :-) Dok po gradu ne predje 7 ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja