Jump to content

Moto Zajednica

Toyota Yaris - KUPUJEM

Recommended Posts

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako ima neko od forumaša da prodaje ili zna nekoga ko ima dobar primerak na prodaju, kupio bih. Voleo bih da je kupljen kod nas u Srbiji i da ima istoriju održavanja. 

Isključivo 1.0 vvti motor, 5 vrata, 2003-2005 godina proizvodnje, yaris prve generacije.

Kontakt ovde ili na 063/8255-227

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Izvini na off-u ali me zanima kao jos jednog pptencijalnog kupca yarisa, jel postoji neki konretan razlog zasto samo 1.0, a ne i 1.3?..

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Samo zbog potrošnje, ništa više. Taj autić će biti korišćen za 95 posto gradske vožnje i razne potrkušice. I uglavnom će prevoziti jednu, možda nekada 2 osobe.

1.3 je žilaviji, bolje ide, više snage, medjutim meni je to u drugom planu. Sigurno da neću propustiti i njega ako naleti dobar primerak, al' eto 1.0 mi je prvi izbor.

 

Oba motora važe za izuzetno izdržljive i pouzdane, oba imaju lanac umesto kaiša. Ako ga koristiš kao porodični auto, 1.3 je bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: bor

Ja imam yarisa sa petoro vrata i 1.0 motorom odlican auto sto je najvaznije pouzdan trosi ko upaljac solidno ide ja sam uzeo 1.0 najvise zbog manje registracije a i udoban je mozes sa njim i na duze ture jedino sto je motor malo bucniji pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Taman da nam otkriješ kakva mu je potrošnja, a možeš i nešto oko održavanja, delova, kvarova.

Sve me zanima :))

Jel 3 ili 4 cilindra, prva ili druga generacija? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedan od retkih malih agregata a da nije sakato prevarantski tri cilindra :)

Ja se dvoumim između Pande 1.2 i Yarisa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U dvojci je 1.0 sa 3 cilindra, a u kecu 4 cil. 

Majstor koji mi je godinama održavao pežo, kaze da taj sa 3 cil hoce da troši ulje. Gledao sam i 107, C1 i Aygo, u njih ide taj troklipaš pa sam se raspitivao.

 

Onda sam rešio da kupujem yarisa prvi model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: bor

2000god 4 cilindra. Sto se tice potrosnje skoro sam iso za Novi Sad iz Bora 345 km sam preso za u parama 2500 din bez neke stednje na gas a gratska voznja kod mene od 5 do 7 litra

Skoro sam mu radio servis izaslo me je ulje filter,filter za vazduh, svecice i filter goriva nesto ispod 8000 din

Kvarova nisam imao do sad da kucnem u drvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Prve 3 godine je sklapan u Japanu, a od 2002 u Francuskoj. Ne moram reći koje su se bolje pokazale :))

 

Pre sat vremena, milanni je napisao:

2000god 4 cilindra. Sto se tice potrosnje skoro sam iso za Novi Sad iz Bora 345 km sam preso za u parama 2500 din bez neke stednje na gas a gratska voznja kod mene od 5 do 7 litra

Skoro sam mu radio servis izaslo me je ulje filter,filter za vazduh, svecice i filter goriva nesto ispod 8000 din

Kvarova nisam imao do sad da kucnem u drvo

Znači od 4.5-7. 

Kakva je limarijski, drži li se ili je krenula da popušta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Sa yarisom nemas greske.Moj je 1.3 i trosi od 6-7 po beogradu sa klimom po nekad.A sustinski nije neka preterana razlika sklapanog u francuskoj ili japanu bar po recima majstora iz toyota servisa.Tipa sijalice na francuzu su obicne na yapancu ubodne,servo je bosch a na yapanskom neki njihov.Farovi valeo toyota a tamo samo toyota a mislim da je motor isti.Ako gresim ispravljajte me :tras2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Motor je isti, nego prateće komponente se razlikuju. Čitam da je i toyota priznala da su "francuzi" bolešljiviji, da je zvučna izolacija lošija i tako neke sitnice. Sve u svemu, jare je jedan od kvalitetnijih i pouzdanijih malih automobila.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam 6 godina vozio yarisa 1.0 sa 3 vrata. Bas sam se slatko navozao sam mnimalnim ulaganjima. Dobro drze cenu i tesko je naci dobar primerak.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Aj da ne bude sve u superlativu. I ja sam ga imao 2-3 godine, 1.0, 3 vrata, 2000 god. Vrlo zahvalan, za to vreme redovan servis i jedno menjanje kocionih plocica i to je to, iako sam insistirao da ga na svakom servisu istresu iz gaca.

Ono sto se meni nije nikako dopalo je sto je lagan i mek na trapu te je poprilicna “plesacica” kada se zustrije vozi, o voznji po snegu da ne pricam.

Druga stvar koja mi se ne dopada je izuzetno mekan i tanak lim. Bukvalno palcem pritisnes bilo gde i auto je ulubljen, o majmunima koji ne znaju da obuzdaju svoja vrata na parkingu da i ne govorim.

Osim toga sve je odlicno. Dosta prostora za tako mali auto, zadnja klupa na klizac, gradska potrosnja od 6.8...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da ne kormilarim temu u pogrešnom smeru ali možda mogu da motivišem:

 

Razmotri Daihatsu, u poslednje vreme tesno rade sa "Toyotom" i umeju da naprave mali auto. Tu je i vrhunska "Panda" skrivena tajna :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, slobasuper9 je napisao:

Ja sam 6 godina vozio yarisa 1.0 sa 3 vrata. Bas sam se slatko navozao sam mnimalnim ulaganjima. Dobro drze cenu i tesko je naci dobar primerak.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Malo troši, slabo se kvari, nudi dosta, valjda je zato i tražena. Nije zbog izgleda sigurno :)

Prodavane su dosta kod nas, pa čekam da tako nešto izleti na oglasima. 

 

Pre 1 sat, francuz69 je napisao:

Aj da ne bude sve u superlativu. I ja sam ga imao 2-3 godine, 1.0, 3 vrata, 2000 god. Vrlo zahvalan, za to vreme redovan servis i jedno menjanje kocionih plocica i to je to, iako sam insistirao da ga na svakom servisu istresu iz gaca.

Ono sto se meni nije nikako dopalo je sto je lagan i mek na trapu te je poprilicna “plesacica” kada se zustrije vozi, o voznji po snegu da ne pricam.

Druga stvar koja mi se ne dopada je izuzetno mekan i tanak lim. Bukvalno palcem pritisnes bilo gde i auto je ulubljen, o majmunima koji ne znaju da obuzdaju svoja vrata na parkingu da i ne govorim.

Osim toga sve je odlicno. Dosta prostora za tako mali auto, zadnja klupa na klizac, gradska potrosnja od 6.8...

Znači izbegavati sneg i palac :)

 

Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Da ne kormilarim temu u pogrešnom smeru ali možda mogu da motivišem:

 

Razmotri Daihatsu, u poslednje vreme tesno rade sa "Toyotom" i umeju da naprave mali auto. Tu je i vrhunska "Panda" skrivena tajna :)
 

Mislim da sam negde pročitao da je Toyotin 1.0  motor preslikan od Daihatsu-a. Pandica je simpa, mada bih pre Yarisa.

Juče sam išao da pogledam Aygo, nije mi bio daleko, razočaran stanjem.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12494807/toyota-aygo-14-hdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Toyotica izgleda picikato,sta mu je?

Razmisli j o hyundai getzu, takodje retko se kvari, ja razmisljam o 1.3 motoru. Za tebe mozda 1.1. Nisu skupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Izgleda lepo na oglasu, uživo je drugačije.

Po stanju i pohabanosti sedišta bih rekao da je prešla duplo više kilometara nego što stoji na satu, možda grešim. 

Donji postroj napala korozija i rdja, ostalo me više nije ni zanimalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Moze se naci ali treba stepljenja. One koje su dobre su skupe,recimo za te pare se moze uzeti mladji i "bolji" reno itd... ili se prodaju bez da budu na oglasu kao sto ovde ode neki dobar motor.
Kao sto je kolega Francuz naveo sve je tacno,ali ni jedan u toj klasi sa tim medjuosovinskim razmakom i masom od 860 kila preterano stabilan...
Ja sam sa mojom isao za Italiju,Sloveniju,Crnu Goru i Bosnu i zadovoljan sam. Ako su ocekivanja prevelika onda neces biti zadovoljan. Naravno da nije udobam kao scenic i da preticanje mora da se uvezba ali sve to ide sa yarisom. Ja cesto zalim za mojim sto sam prodao ali odradio je svoje i jednostavno....mora da se ide dalje.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja imam jare 1.0 vvti, 2001. god, moj je presao negde oko 400 000 km, sipam mu 10-40 total quartz i za 10 000km ne potrosi skoro nista.

Dok je skroz hladan cuju mu se malo hidropodizaci, od skora je poceo da mi lupka iznad prednjeg desnog tocka, pa cu morati da pogledam sta je, i zamenih mu alternator. To je to za predjenih 20-ak hiljada km. Boljka im je kuciste alternatora, hoce da se raspukne, sam alternator puni i dalje, ali rotor grebe i risuje stator sto se cuje kao falican lezaj i radi i puni sve dok ne zakuje i kais propisti.

 

U sustini su zahvalni, sem tog alternatora, i korozija ih napada, ali nije previse strasno. Na ostroj voznji, mom piste zadnje gume, ali ne znaci da ne moze da se potera ostro. Naravno, ima svoje granice koje su ispod mnogih drugih, ali obzirom da je kao igracka, ne moze se ocekivati stabilnost limuzine.

 

Strah me je da ga za par godina necu moci registrovati zbog korozije, sto se tice motora i elektronike, tu su definitivno medju najboljima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Išao drugar koji trguje kolima da je pogleda. Prodavac mi rekao da su farbani samo branici od grebanja, a zaboravio da kaže da su i obe sajtne radjene. 

Gledali i fotke kad je ušao u zemlju i prijavljen AMSS, obe sajtne pod korozijom, i motor domaćinski nauljen. Naravno sada je očišćen i opran, cakli se. Ni klima ne radi, rečeno da radi.

Uvezena iz Slovenije, Kranj.

 

I ova je pogledana, izdrndana.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12385384/toyota-yaris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja