Jump to content

Moto Zajednica

Matirana kaciga problem

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kaciga je sa matiranim finisem. Koji je poceo da biva lepljiv na dodir i da se ljusti mestimicno. Ispod je sjajna povrsina. Nalepi se prasina i one mikrodlacice pa izgleda uzasno. Posto je pozajmljivana svakome ko nema kacigu za suvozacicu,a suvozacice su poznate po "nisam ja" sindromu,i onim vlaznim maramicama koje uvek vuku u torbicama, sumnja pada na doticne maramice. Posto je kaciga agv- blade,nije mi bas za baciti,pitam se cime bih mogao da skinem taj mat finis,da ne bude gnjeckava i lepljiva? Mozda neko zna nesto pametnije od benzina, rastvaraca, acetona islicno?

Unapred zahvaljivam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

to se dešava na mnogim istrument tablama u autu.Ja skidao sa nitro razredjivačem upešno i nikad se nije vraćalo i ništa se nije desilo plastici.Jako se lepilo i debelo je bilo i nije moglo alkoholom jer ne bi skino sa 5 litara.Prvo probaj sa alkoholom.Drugo ništa mi nepada na pamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sto kaze Sasa, to se cesto desava u kolima, pogotovu Fiat. Napravi se kao lepljiva zvaka pa se kruni a u isto vreme lepi za prste. Odvratno...

Ja sam to resavao sundjerom i Axel zgrass-om (ono bolesno zuto). Prvo skines postavu i generalno sve sto mozes sa shella kacige, onda bogato naflitash Axel i ostavish 10-ak minuta. Posle toga lagano trljas sundjerom. Ako ne skine odmah sve, ponovish proces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Tacno ko neki dugmici u kolima,da ne spominjem sad neka Svapska,ima da mi zameri pola foruma:)

Hvala za savete/iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam moju oprao sundjerom ( onaj zeleni,grublji deo prvo koristis,a zatim sundjer) i sredstvom za pranje sudova. Kombinovao sam tecni vim i obicnu tecnost. Ne znam kako se zove. Ima u svakoj kuhinji,garant. Kaciga vise nije prljava i lepljiva,ali nije ni mat. Ja sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Generalno problem imaju sve te MAT kacige. Posle nekog vremena, pocinju da to rade, jos uz to ako se doda da se kaciga ostavljala na motoru da je direktno sunce pece, dobija se taj rezultat jos brze...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Ako je ispod mat premaza tvrdi sjajni sloj, kao sto je bilo na mojoj kacigi, ja sam isti skinuo skalperom za skidanje farbe sa stakla (ima da se kupi u svakoj farbari). Sa njim se premaz koji je poceo da se lepi skinuo bez problema, dok za onaj koji je u senci je trebalo malo zapeti.

Ostatak je sleteo uz pomoc krpice natopljene nitro razredjivacem. Kaciga je posle tretmana izgledala kao nova.

 

Ono sto je interesantno je da je lakse skidati koriscenim (tupim) skalperom nego novim. Sa novim moras biti pazljiv da ne napravis parnice na sjajnom sloju.

 

p.s. probali smo na drugarovoj kacigi koja ispod mata ima obicnu farbu - nismo nista uradili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega neskez, jedno pitanje za tebe:

kako ne povredis taj drugi sloj farbe, kada skidas skalperom.

Video sam par komada MAT kaciga koje se lepile na dodir i sve su bile "uprljane" onom sitnom prasinom i skoro svaka koja je probana da skine taj mat sloj je zavrsilo sa jos gorim stanjem. Boja se jos vise skinula, ispod je bila neka pokrivna,a sa tom bojom ne bi tek licina ninasta.

Ne znam jel postoji mogucnost da se osmirgla pa kod farbara da se ofarba ili jednostavno ko ima onaj kompresor da sam uradi??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad se vrnem s more iz Grcku,za koji dan,slikacu vam moju kacigu. U pitanju je ixs kaciga,jet model,koju sam da napomenem dobio od dragog mi prijatelja Pande na poklon. Kaciga je neke zlatne,sampanj boje.Mat. I postala je lepljiva i prljava i nikako nisam moga da je operem obicnom vodom ili sa sapunom. E onda je radilo sredstvo za pranje sudova i sundjer,onaj zeleni deo. Nakon toga obican zuti. Ja sam zadovoljan,ne treba da se farba ponovo. Kazem,slike za koji dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Narode, ne bih da palim, ali... drljanje kacige hemijama koje su stetne za plastiku narusava njenu bezbednost. Plastika odreaguje sa nitrom, acetonom... Posle toga postaje drugacije strukture i moze da se desi da ne odradi posao kako bi trebalo. Neagresivan agens koji bi trebalo probati je medicinski benzin (zippo benzin mu je dosta slican). Kupuje se u apotekama i nije jako skup. Kaciga vise nece biti lepljiva, a kako ce izgledati i da li ce skinuti taj mat sloj, ne znam. Ja bih aceton i nitro izbegao u sirokom luku. Bolje da se oguli pa onda prebrise.

A pokusaj (sad mi necete verovati) sa vlaznim maramicama. Desavalo sa da na nekim kacigama rese problem i uz malo truda i trljanja skida i mat sloj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kaciga moje supruge je isto tako dobila taj kao mat film ili kako da ga nazovem. E sad   (naravno izabrao sam vreme kad supruga nije bila tu  :) iz razumljivog razloga) i krenuo u eksperiment. Naneo sam abrazivnu pastu za poliranje plastičnih  farova koju možete kupiti u svakoj radnji auto-kozmetike, naravno pre nanošenja kako proizvodjač nalaže kad je far u pitanju, navlažio kacigu, blago utrljavao pamučnom tkaninom ( da niko ne vidi pocepao jednu moju staru majicu :) ) i ostavio pola sata. Zatim sam vunenom starom čarapom sve to ispolirao. Pošto sam se malo zaneo i svidelo mi se šta sam uradio, naneo sam malo voska na sve to i dobro istrljao. Kaciga je ispala super i  kao nova  :) I svi su zadovoljni. Polirao sam je proletos i do sad nije bilo nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12
Pre 2 sati, king_julien je napisao:

Kolega neskez, jedno pitanje za tebe:

kako ne povredis taj drugi sloj farbe, kada skidas skalperom.

Video sam par komada MAT kaciga koje se lepile na dodir i sve su bile "uprljane" onom sitnom prasinom i skoro svaka koja je probana da skine taj mat sloj je zavrsilo sa jos gorim stanjem. Boja se jos vise skinula, ispod je bila neka pokrivna,a sa tom bojom ne bi tek licina ninasta.

Ne znam jel postoji mogucnost da se osmirgla pa kod farbara da se ofarba ili jednostavno ko ima onaj kompresor da sam uradi??

 

Moja kaciga je ispod mat sloja imala tvrdi sloj sa koga je mat premaz silazio bez ikakvih problema. Isto tako kada smo probali sa drugarovom kacigom da uradimo nismo dobili nista. Pored mat sloja stradao je i sloj boje ispod.

 

Pre sat vremena, abarth_maniac je napisao:

Narode, ne bih da palim, ali... drljanje kacige hemijama koje su stetne za plastiku narusava njenu bezbednost. Plastika odreaguje sa nitrom, acetonom... Posle toga postaje drugacije strukture i moze da se desi da ne odradi posao kako bi trebalo. Neagresivan agens koji bi trebalo probati je medicinski benzin (zippo benzin mu je dosta slican).

Posto je moja kaciga izgledala kao spremna za djubre, nije mi bio problem da isprobam sve, pa ako prodje prodje.

Probao sam da skinem premaz alkoholom, benzinom, uljanim i nitro razredjivacem. Vatom sam nanosio po malo na delu na kome se nece videti potencijalno ostecenje od hemikalije. Sa prva tri nije bilo nikakvog efekta - isto kao da sam prao vodom. Nitro je skidao premaz, a nije dirao sledeci sloj. Acetonom nisam pokusavao posto isti zna da odreaguje sa nekim plastikama kasnije, pa sam se plasio da ujutru ne nadjem istopljenu kacigu.

 

Opet napominjem da je moj uspeh polovican jer je na VEMAR kacigi ispalo savrseno - izgleda kao potpuno nova u punom sjaju, dok na LS2 nisam uspeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam imao sličan problem, pisao mislim ovde. Kaciga je ovakva. posle nekog vremena postala lepljiva i puna fine prašine.

Probao pranje finim sunđerom i još neke cake i ništa. Sine mi ideja i probam ovu foru - na krpicu sipnem ono sredstvo što se mažu gume.

Trljaj i počne da se skida taj lepljivi sloj. Doduše kaciga više nije mat kao što je bila. Ima sjaj, ne kao da je lakirana ali je svuda ista.

Posle par godina vidim i da mi je cirkular koji je imao kućište od sličnog materijala postao lepljiv kao i kaciga a stajao je u svom koferu na suvom mestu. Probao tretman na njemu i operacija uspela.

I najvažnije od tada se više nije vratio taj lepljivi sloj.

U nekom razgovoru sa nekim ko prodaje kacige, mislim da je Motoland, dobih info da postoji specijalno sredsvo za takve kacige ali da ga kod nas nema.

 

KACIGA4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

Neznam sta ima u sressrcu za gume, verovarno i glicerina ali znam da u raznim vrstama kola ima fosforme kiseline a neki i snjom mazu gume.Nagriza gornji sloj ali i sigurno lepi od silnoga šećera. Treba probati mozda,xe,sa skine to lepljivo a posle samo operes lepljico od šećera. SA kolom moze i da se otpusti i zalepljeno kvačilo od stajanja ili vodw bez demontaže Jer nafriza rdju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma, nosi to i koristi dokle može. Posle baci to i kupi drugo, naravno sa drugim finišom. Meni je taj rubbertone najgori finish koji kaciga može da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Moze li to i na kolima onda da se proba? Mom burazeru na Meganu ceo onaj deo iznad kontrolne table je postao uzasno lepljiv i gadan. On je planirao neke folije mozda preko da zalepi ali cisto da pitam ako je neko probao to da skida. Btw meni ono kao neka otopljena plastika deluje...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Nevezano za ovu pricu sa kacigom, ali ja imam jedan relativno slican problem u autu.

Posto imam vitiligo po rukama (za neupucene, neaktivan pigment pa koza na tim mjestima bude bijela, tj, ne pocrni na suncu) pa ljeti cesto mazem kremom sa visim zastitnim faktorom (obicno preko 30). Elem... kad to namazem, onda u autu cesto slucajno dodirnem onu plastiku na vratima, i na jednom mjestu, direktno ispod kvake za otvaranje vrata sam ocigledno najvise dodirivao i tu je ta plastika malo pobijelila i malo se "naduvala" i ispucala.

A imao sam prilike da vidim kakvu "stetu" naprave te kreme za suncanje na najobicnijoj tvrdoj futroli za naocare. Kao da si je posuo nekom kiselinom...

Uglavnom, tu nema pomoci. Ako neko bude imao slican problem, da zna da mora vise da pazi da ne dodiruje nista ako je ruke namazao sa kremom za suncanje. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Posto sam poceo temu,evo da iznesem sta sam uradeo na kacigi. Sednem jedno popodne i uzem neki benzin koji mi je dao prijatelj,ne zna ni on oklem mu je,neki graficki ili nesto tako,uglavnom,cist ko voda a mirise nesto izmedju benzina i alkohila? Znaci sredstvo nepoznatog porekla,naslo mu se u supi. Stara frotirska krpa na komade,i trljaj bato. Malo omeksa ono  slinavo,pa onda ga krpica,kao guli,skuplja na grudvice.

Sad je kaciga ki nova,sjajna bila odozdo,ko lakirana a nije se ogulila boja niti izgubila sjaj.Ovlas sam je protrljao sredstvom za odrzavanje plastike,i eto sad mi je bas ko nova,usput je i oprana podstava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Nisam slikao pre,a za posle nema potrebe,ista ko nova:). Ja kad dovatim,il upropastim ili bude zajebalo vek. Ovaj put tako ispalo,zajebalo vek:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja