Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 104 postova
  • Motocikl: Aprilia Leonardo 125SP, Piaggio X9 500

Баш су постаили ригорозни због једне мале напрслине на фару нису хтели да ме пусте као види се на слици.... Међутим није код сваког отишо на друго место без проблема прошао. 

On 7.7.2019. at 1:19, brisel je napisao:

Planiram da kupim motor 49cc koji ima samo bele opštinske table i saobraćajnu, kinez star oko 10-11 godina. Račun izgubljen, ne postoji podatak za 45km/h.

Kako da radim, da li može samo sa starom saobraćajnom da se prebaci na mene i da ja prođem tehnički nakon toga?

Ili tehnički da radim pre vraćanja tabli, pa u poresko sa kupoprodajnim overenim kod notara pa u policiju za vraćanje tabli? Da li mora kod notara da se overava kupoprodajni ugovor?

Ili stari vlasnik mora da ga prebaci na nove table pa posle prenos na mene?

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zlo i naopako, 513 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250. Honda ST 1100 Pan-European
23 minutes ago, root012 said:

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Potvrda o brzini NE TREBA.

Stav MUPa je da sve sto ima saobracajnu (novu ili staru) i u njoj pise moped ili biciklo sa motorom to OSTAJE moped bez potrebe trazenja potvrde o brzini.

Razlika je sto 2021 krece provera brzine na teh pregledu i tu ako ustanove da ide preko 45 na sat ide na bele table..do tada na zute.

Svi tehnicki su dobili dopis koji objasnjava ovo manje vise ovim recima..

• U prolazu, 2 postova

Sprint.

Evo bio danas u policiji, pitam kako da pređem sa belih na žute tablice za moped, da li mi treba potvrda za 45km/h. Kaže: Nama ne treba, ali možda će ti tražiti na tehničkom. Mi uzimamo samo papir sa tehničko i to je to. Ako imaš staru saobraćajnu za opštinske table onda ideš u policijsku na toj opštini gde je registrovan (bio) i onda traže u arhivi papir kako je prvi put zaveden, koji su papiri prvi put predavani i sl. Platiš oko 600rsd i dobiješ papir sa kojim odeš na tehnički da ga pregledaju da bi dobio novu saobraćajnu...

• duledjo, 361 postova
  • Motocikl: bmw r1150 rtp, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ko bi poverovao informeru a bilo bi lepo. Registrovao sam skuter kymco 50 uplatnice i polisa 2100din a tehnički 3000din pa da li je to normalno

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja