Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Kod mene tehncki za motore 3000, putnicka 4500, teretna 4800, n3 7200, prikolice 6000, traktori 3500, radne masine 9000.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Donet je novi pravilnik i ubuduce ce svaki motocikl morati da ima migavce, moped ne mora. 

 

Sta ja da radim? Vozim Tomos T14, registrovan na bele tablice i fabricki nema migavce a koliko znam nijedan Tomos T14 nije imao fabricki migavce, niti je postojala opcija doplate za migavce. Da li gospoda koja su donela ovaj pravilnik znaju da fabricka T14 ima paljenje 6v 17w, da je prednja sijalica 6V 15w/15w, zadnja 5w, i da nema vise snage za druge potrosace(migavce)? Ako cak i ugradim migavce( a to znaci da mora i drugo paljenje da se stavi), da li ce morati atest ili ne? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 33 minuta, viktor1986 je napisao:

Donet je novi pravilnik i ubuduce ce svaki motocikl morati da ima migavce, moped ne mora. 

 

Sta ja da radim? Vozim Tomos T14, registrovan na bele tablice i fabricki nema migavce a koliko znam nijedan Tomos T14 nije imao fabricki migavce, niti je postojala opcija doplate za migavce. Da li gospoda koja su donela ovaj pravilnik znaju da fabricka T14 ima paljenje 6v 17w, da je prednja sijalica 6V 15w/15w, zadnja 5w, i da nema vise snage za druge potrosace(migavce)? Ako cak i ugradim migavce( a to znaci da mora i drugo paljenje da se stavi), da li ce morati atest ili ne? 

 

Što se potrošnje migavaca tiče, nemoj to da te plaši. Stavi neke LED sijalice u migavce i neće ni da se oseti ova potrošnja.

A da li će morati atest, to već ne znam.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada bi ugradio migavce morao bi raditi ispitivanje, uslov za ispitivanje je da proizvodjac da smernice, dali ce Tomos angazovati inzenjere da prave proracune za proizvod iz sredine proslog veka!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Kada bi ugradio migavce morao bi raditi ispitivanje, uslov za ispitivanje je da proizvodjac da smernice, dali ce Tomos angazovati inzenjere da prave proracune za proizvod iz sredine proslog veka!?

A uzgred, firma TOMOS je prošle godine definitivno otišla u istoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Izmenjem je i pravilnik, za mopede, sada ne moraju da imaju migavce. Ima tekst na polovnim automobilima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Upravo sam pisao Ministarstvu saobracaja i trazio da mi odgovore da li mora ili ne. Ako je odgovor da, da mora imati migavce iako fabricki nije imao,  da li se to smatra prepravkom(mora atest) vozila ili ne. Ocekujem odgovor od njih pa pisati ovde.

 

Inace moram napisati i ovo sledece. Bio sam danas u nekoliko tehnickih pregleda sa namerom da se raspitam za registraciju motocikla, a konkretno za ove migavce. AMSS tehnicki pregled, na Zrenjaninskom putu ne radi, a covek sa saltera za ispitivanje vozila kaze da misli da ne treba atest ali da migavci moraju biti homologovani. Kaze najbolje proveri na tehnickom ali tehnicki ne radi trenutno kod njih. Produzio sam dalje i stigao do Tadic tehnickog pregleda u Visnjickoj ulici, blizu TC Big Fashion Karaburma. Pitam lepo da li rade motocikle, kazu da rade. E rekoh posedujem Tomos motocikl i zbog ovog novog pravilnika sam dosao da pitam da li su migavci obavezni ili ne i covek kaze da ne rade Tomos. Ja rekoh to je motocikl, upravo ste rekli da radite motocikle!!! Kaze radimo motocikle ali Tomos do 50kubika ne rade. Rekoh ne razumem, to je motocikl, sta ima veze da li je Tomos! Stariji radnik odgovara " Sta ne razumes, ne radimo Tomosa i kraj". Ja u soku i ne verujem sta cujem. Bruka i sramota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
1 hour ago, zoranbzr said:

Da li prolazi tehnicki motor ako je zadnja guma 3.00x18, a fabricki je 90/90x18, u pitanju je yamaha ybr125?

A na tehnickim sve strucni sa usb uticnicom na dupetu. Jedan prc i ispadnu im sve informacije. Ni na Tomosu niko ne zna koje gume idu, a ne za tamo nekog Japanca iz istorijskih citanki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zato je moj Tomos završio u delovima ispod kotobanje. Mada,kod mene je problem baš izražen. Vile i točkovi od e90,zmigavci, karburator sa strane,dugačko sedište,fuzasteri...

Ja sam odustao od rege...

Ali zato na BMW su mi gume totalno drugačije od fabričkih i niko ništa ne pita... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko neki tehnicki gde bih mogao da prodjem bez fabrickog auspuha i zmigavaca (Kraljevo, Krusevac, Trstenik, Kragujevac, Cacak) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je realno da tehnički za glupu Vespu od 125 kubika košta 4500 dinara?

Po zakonu mora da traje 15 minuta (auti 45), što znači da je radni sat tehničkog 18000dinara.

Sve ja razumem, ima dosta troškova, ali ovo je suludo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja sam za najskuplji našao za 3.500...

 

Za motor je od 2.000 pa na više, 2.500 je načešće...

 

To koliko si platio je pljačka, to je cena TP za kola...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nisam platio, ićiću negde drugo.

Ovaj od 4500 je Henex, a Dunav auto je 4000

 

Meni je problem što ja taj motor nisam registrovao godinu dana i treba da mi bude blizu garaže gde ga držim da ne bi morao da organizujem sad i prikolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ти си у Земуну, ако се добро сећам? 

 

Пробај у ГСП-овом трамвајском депоу на НБГ. 

 

Цена им је 1800 РСД за моторе, само мораш прво проверити да ли раде за грађанство, у току короне су ограничили само на своје запослене. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Znam da je slaba sansa ali da pitam..ko ce znati ako ne vi :) Da li negde po Beogradu ima sanse da se prodje tehnicki sa migavcima i auspuhom koji nisu fabricki? Migavce sam nasao da kupim original (imam led) Ali auspuh ne nalazim.. pa ce onda registracija cekati neko vreme osim ako nemate nekog da navedete..moze i pp ako ne sme ovde. Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ja sam već dva puta na ovom mestu u Rakovici prošao tehnički sa led migavcima, led stop svetlom, Robertovim izduvom i aftermarket kormanom:

 

AF1QipPz4I43lFuiwxHkkpBVwAUWVlgxdyA_Ye2b
WWW.GOOGLE.COM

Patrijarha Dimitrija 41, Beograd 11090, Serbien

 

Ništa me pitali nisu. Sad treba opet da radim za dva motora sa brdo nečega aftermarket, pa ćemo videti da li će sve i šta proći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A ja znam coveka koji je dobio otkaz jer se mušterija hvalila kako su mu "njegovi drugari" uradili pregled koji nije mogao da završi na drugom mestu....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Upravo sto koleg reče, nije pametno to ovde pisati. Verovatno može na više mesta, samo moraš pitati, najbolje neki manji tehnički, na obodu grada i sl.

 

Ja sam registrovao 2 motora, jedan ima rol bar, nosac kofera, Race Ada auspuh..., drugi neoriginalne migavce, led far, rol bar... Koliko sam skapirao bitno je da se ne vidi iz aviona da je neka budzevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

To sto se ovde napise ne verujem da moze neki problem njima da napravi, uostalom oni fotografisu vozila i moraju da cuvaju te fotografije, ako im to nije problem zasto bi bio problem ovde. Stvar je u tome da oni od nekog dobiju "tumacenje" ili "zeleno svetlo" sta mogu a sta ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja