Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja da javim da sam uspeo da nadjem dosije za motor i svu potrebnu papirologiju, uradio tehnicki odmah, uh pao mi je veliki kamen sa ledja. Inace i Laseru mi rekose da oko 15000 vlasnika vozila u BG ima moj problem, puta 100e amss pa racunajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Kada bi znali u kakvom je haosu ta arhiva... Drugar mi je od skora sef tamo pa smo proveli 30tak sati u pretrazivanju. Njima je bilo u interesu da se nadje da ne na..be niko a meni je bilo u interesu naravno da sto pre i sto jeftinije zavrsim. Bio je bez fascikle izmedju nekih odavno odjavljenih motora. U celokupnoj zbrci i gomili verovatnoca da se nadje je bila slicna ubadanju sedmice na lotou (kada ne bi bio namesten)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Meni nije jasno da arhiva ne moze biti u elektronskoj formi (bar ovo registrovano 10 god. u nazad).

Na tehnickom nam podvuceno ako nam se slike "zagube" da smatramo da smo zatvoreni, cuvamo ih na tri mesta, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, Biker Q je napisao:

Kada bi znali u kakvom je haosu ta arhiva... Drugar mi je od skora sef tamo pa smo proveli 30tak sati u pretrazivanju. Njima je bilo u interesu da se nadje da ne na..be niko a meni je bilo u interesu naravno da sto pre i sto jeftinije zavrsim. Bio je bez fascikle izmedju nekih odavno odjavljenih motora. U celokupnoj zbrci i gomili verovatnoca da se nadje je bila slicna ubadanju sedmice na lotou (kada ne bi bio namesten)...

I da nije drugar sef,ti bi morao da bacis motor.Jebo im pas mater neradnicku(ovo sad ide u temu sta me je iznerviralo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Upravo tako, ja sam bio bas uporan inace neka je Bog na pomoci onome ko bude u mojoj situaciji. Cinjenica da mozda nije svuda tako ali s obzirom koliko ljudi ima problem izgleda da jeste. Znaci dosije vozila je isto sto i zdravstveni karton za coveka, seli se svuda gde i vozilo samo sto se ne ulaze u jedan predmet, sadasnji, i da cela istorija vozila bude na jednom mestu, a trebalo bi naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Bio danas do tehnickog da pitam da li mogu da prodjem posto mi je far napuko na 2-3 mesta, dodje covek pogleda, kaze tesko, videce se na slici, mora da sredis to, pitam za stopove posto su bili beli a ja sam prefarbao jedan u crveno a drugi je ostao beli, kaze mora oba crvena, gleda dalje kaze auspuh ti nije fabricki, ja reko nije, kaze mora i to da zamenis, dolazi drugi radnik kaze ni zmigavci nisu fabricki, ja reko nisu, kaze i to mora, ne mozes tako da prodjes kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Po svemu sto ovde citam ili sam ja imao mnogoo srece ili je u vecini Srbije stvarno problem sa tehnickim.

Ja sam mog Bandita registrovao pre nepunih mesec dana skoro bez ikakvih problema. Otisao na jedan tehnicki da se informisem, poceli da mi pominju homologacije, fabricke izduve itd. i cim sam to cuo ja se ljubazno zahvalio, seo na motor i otisao na drugi tehnicki..

Poprilicno jak tehnicki, drzi poznanik mog oca, ja otvorio karte, reko je mozes ti da pogledas imam dosta izmena, on covek izasao, pogledao motor kaze dovezi ga sledece nedelje, zavrsavamo. Ja tako i uradim i prodjem tehnicki. Jedini problem pored svih modifikacija je bio, na sta nisam mogao da izdrzim da se ne nasmejem sto nemam katadiopter sa zadnje strane.

Taj tehnicki je postao opasna smejurija. Ali kakva drzava takav i tehnicki. Nije bitno to sto si dao 200e za nove gume, sto su ti kocnice dobre i sto je generalno motor tehnicki u odlicnom stanju. Bitno je da li si promenio guvernal, rucice, retrovizore ili su ti pak migavci bez homologacije.

Pratim grupu Suzuki Bandit na fejsu, gde je ogroman broj Britanaca koji obozava ovaj motor. Sta su ljudi sve prepravljali, modifikovali i bez ikakvih problema registrovali to nije realno.. Valjda zato sto im je drzava nerazvijena sa slabo uredjenim zakonima. 

Interesantna mi je bila izjava starijeg kontrolora na tehnickom (ako se tako zove covek koji pregleda vozilo) koji je izjavio, citiram: "Vise sam o ovom poslu znao kao mlad kada sam pocinjao da radim, nego danas, 20-30godina kasnije. Svake nedelje nam stizu nove dopune, promene, izmene.. Vise ni mi ne znamo sta trebamo da gledamo i registrujemo."

Na kraju, uz duzno postovanje ljudi koji rade na tehnickom i razumevanje situacije u koju su oni dovedeni, mislim da se pre svega za nas koji vozimo motore sve svelo na to da li taj neko ko radi na tehnickom hoce da stisne petlju i mozda rizikuje zbog nas ili ne. Dokle ce ovo da ide ne znam, ali ako budem dosao u situaciju da ne mogu potpuno ispravan i tehnicki perfektan motor da registrujem, puna srca cu ga voziti neregistrovanog. Dam 20.000dinara za registraciju motora starog 20+ godina jos me drzava hebe na tehnickom u znak zahvalnosti.

 

Evo par slika motora neposredno pre samog tehnickog na kojima se vidi "nekoliko" modifikacija.

 

62206777_463902771079116_8596200962169765888_n.jpg.e56e81f0a49e1ee1ee948f8066a3833d.jpg

 

62598162_654435265029664_4562733905332928512_n.jpg.e6a3d771b77a3a14ca9fcc9922f70fef.jpg

 

62073958_2100509560074696_7676274363854749696_n.jpg.a397344bb5fd4c8e5c7b160562698ea5.jpg

 

62222382_476981189727812_1362128940688211968_n.jpg.0bf1d7b696c0d41a1706b4504e8ec639.jpg

 

P.S Posle svega sto sam ovde procitao i cuo, zbog fer ljudi koji tamo rade, naravno da necu da navedem gde sam uradio tehnicki.. Da kazemo negde u Vojvodini, posto tehnicki po zakonu ne mora da se radi u mestu gde se vozilo registruje :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65

Mozda sam malo omasio temu,ali mislim da ovo moze biti slicno. Ovako, treba da preregistrujem caletov BMW R65 koji sam malo sredjivao prethondhih meseci. U saobracajnoj stoji za snagu motora 50KS. Ja imam trenutno A1 i A2 kategoriju, A2 su motori zakljucno sa 35KW dok moj BMW ispada 37KW. Da li bi me neko smarao za tih 2KW preko? Ili da li da pokusam da trazim da mi motor BMW zavedu po starijim specifikacijama BMW R65 (33KW -44KS) ? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам да ли ћеш да добијеш то што тражиш, али тражи.
Велике су казне за вожњу без дозволе. Није битно колико је прекорачење, већ да ли га има.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

Ne mogu da prodjem tehnicki...potreban auspuh za slikanje.....srad 1999 750ccm...isao na par i svi kazu isto...ok pravila su pravila ,al za sad sam u problemu,razmisljam da kupim-nadjem original i da menjam kad je registracija al sad je kasno nema se vremena dp 19...a do ove godine (4 registracije ) sve bez problema i led,i xsenon i auspuh....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Juce odradio neću reći gde tehnički, extra sve prošlo i dobio majcu na poklon.

Sad je ne skidam :)

 

48909185-5247-44FF-9B81-46A9BD93C07E.jpeg

14456374-9DD5-48E8-AC94-D0932FB48AEF.jpeg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Odem na tehnicki u Veterniku, uze momak saobracajnu i licnu, i posle par minuta se vraca i pita jel imam "jedinstvenu carinsku knjizicu" ili tako nesto. Kaze da vozila prvi put registrovana posle 9 aprila 2014 moraju to da imaju, pitam gde se vadi, kaze odes u sup i na salteru ti izdaju, to je jedan a4 papir.

Krenem u sup, svratim na jos jedan tehnicki i dobijem isti odgovor. Udjem u sup, guzva standardno, pojavljuje se dezurni policajac pitam njega gde da podignem taj papir i krece razgovor.

Sta ce ti to?

 

Pa ne mogu da registrujem traze mi na tehnickom.

 

Jesi bio na jednom ili na vise tehnickih, jer ni oni nemaju pojma, pa neki pustaju a neki traze sve moguce papire. Poslati su im dopisi da taj papir ne treba od ponedeljka vise.

 

Bio sam na 2 tehnicka i oba mi traze, ali ako ne treba daj mi onda neku potvrdu da prilozim da vise nije potrebno pa da registrujem. 

 

Nemamo nista s tim, dodji sutra onda u kancelarije gore rade ti od 8 do 12 pa podnesi zahtev, plati taksu, cekas 7-8 dana i dobices ga.

 

Moja faca, neprocenjivo, u sebi je#em mater i drzavi i tehnickom i motoru... Izlazim i padne mi na pamet jedna agencija gde sam kola registrovao ranije, dosta su ljudima izlazili u susret. Nazovem njih, ispricam im o cemu se radi, kazu moze da se registruje, ne treba to... Tako da sam zakazao i registrovao sa sve koferom i vizirom. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300

Dosta od vas komentira na akrapovic ili nekim drugim auspusima koji nisu fabricki. Mene zanima da li bi pravili problem ako nemam prigusivace na svim fabrickom

auspuhu? Sve izgleda isto samo je malo glasniji.

5C3E5141-A909-4653-8780-3AADC7B14BE8.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Planiram da kupim motor 49cc koji ima samo bele opštinske table i saobraćajnu, kinez star oko 10-11 godina. Račun izgubljen, ne postoji podatak za 45km/h.

 

Kako da radim, da li može samo sa starom saobraćajnom da se prebaci na mene i da ja prođem tehnički nakon toga?

 

Ili tehnički da radim pre vraćanja tabli, pa u poresko sa kupoprodajnim overenim kod notara pa u policiju za vraćanje tabli? Da li mora kod notara da se overava kupoprodajni ugovor?

 

Ili stari vlasnik mora da ga prebaci na nove table pa posle prenos na mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Баш су постаили ригорозни због једне мале напрслине на фару нису хтели да ме пусте као види се на слици.... Међутим није код сваког отишо на друго место без проблема прошао. 

 

On 7.7.2019. at 1:19, brisel je napisao:

Planiram da kupim motor 49cc koji ima samo bele opštinske table i saobraćajnu, kinez star oko 10-11 godina. Račun izgubljen, ne postoji podatak za 45km/h.

 

Kako da radim, da li može samo sa starom saobraćajnom da se prebaci na mene i da ja prođem tehnički nakon toga?

 

Ili tehnički da radim pre vraćanja tabli, pa u poresko sa kupoprodajnim overenim kod notara pa u policiju za vraćanje tabli? Da li mora kod notara da se overava kupoprodajni ugovor?

 

Ili stari vlasnik mora da ga prebaci na nove table pa posle prenos na mene?

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
23 minutes ago, root012 said:

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Potvrda o brzini NE TREBA.

Stav MUPa je da sve sto ima saobracajnu (novu ili staru) i u njoj pise moped ili biciklo sa motorom to OSTAJE moped bez potrebe trazenja potvrde o brzini.

Razlika je sto 2021 krece provera brzine na teh pregledu i tu ako ustanove da ide preko 45 na sat ide na bele table..do tada na zute.

Svi tehnicki su dobili dopis koji objasnjava ovo manje vise ovim recima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Sprint.

 

Evo bio danas u policiji, pitam kako da pređem sa belih na žute tablice za moped, da li mi treba potvrda za 45km/h. Kaže: Nama ne treba, ali možda će ti tražiti na tehničkom. Mi uzimamo samo papir sa tehničko i to je to. Ako imaš staru saobraćajnu za opštinske table onda ideš u policijsku na toj opštini gde je registrovan (bio) i onda traže u arhivi papir kako je prvi put zaveden, koji su papiri prvi put predavani i sl. Platiš oko 600rsd i dobiješ papir sa kojim odeš na tehnički da ga pregledaju da bi dobio novu saobraćajnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ko bi poverovao informeru a bilo bi lepo. Registrovao sam skuter kymco 50 uplatnice i polisa 2100din a tehnički 3000din pa da li je to normalno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City
On 7/11/2019 at 10:01 AM, duledjo said:

Ko bi poverovao informeru a bilo bi lepo. Registrovao sam skuter kymco 50 uplatnice i polisa 2100din a tehnički 3000din pa da li je to normalno

Da, frapirao  sam se prošle god za tehnički - 3000. U GSP-u  (NBG) 1800. Sad sam zvao - ne proveravaju brzinu, dovoljna je potvrda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja