Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@Biker Q   jbt kolega izvini ali ja ne razumem u cemu je problem ako je motor vec ranije registrovan. Mislim da ne pametujem, ziv covek vise ne moze da isprati sta vise traze od nas ali cus izgubili u policiji dosije pa sad ti kriv,Nista mi nije jasno majke mi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Ovo sa tehnickim je vec postalo ozbiljno zahebavanje.....  Otisao sam na tehnicki, manje vise prosao bez problema, nabudzio katadiopter sa drugog motora... Kad sam zavrsio tehnicki, pitam ja onako u prolazu sta bi bilo da sam promenio auspuh. Covek mi ladno kaze da bi me vratio jer on sve takve vraca. Trazio bi atest, dozvolu proizvodjaca motocikla da se menjaju delovi i ko zna sta jos.... U prevodu, nema sanse.

Drugar je mesec dva pre mene radio na drugom mestu tehnicki, pita za Akrapovica koji je montirao, kaze mu lik da mu mnogo bolje stoji nego fabricki auspuh :D Nije skidao ni rol barove ni maglenke. I sve proslo ko kroz puter.

Posle ovog citavog mog napisanija, moje pitanje svima vama je: ko je ovde lud?

Ako iko uopste ima volje da mi ista pametno odgovori......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Treniraju strogocu ali kako na kom tehnickom radnik ustane na koju nogu , kako se meni cini.

Sramota!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Isti problem sam imao pre 5 dana al sa autom.Ocarinjen 2013 a prvi put reg 2016.Na teh ni da cuju da me puste bez carinske dekleracije,redovno reg 3 god unazad.Cimnem drugara koji radi u supu da mi proveri dosije jel tamo carinska on kaze nema izgubljenja.Posto je i kod njih problem za proveru takvih stvari taj sto je trebao da proveri oladio je i mog drugara kojeg sam zvao.Zovem drugog drugara on zove nacelnika i kaze dodji odma kod njega u kancelariju.Ja kod njega on kaze carinska ne moze i ne sme biti izgubljena jer ce neko odgovarati za to.Za 5min carinska ispred mene.Tako da sam imao srece.Tako da proveri sa nekim vecim cnom od salterskog sluzbenika ili ako si ti carinio motor ili znas koja je carina to radila pravac kod njih,u obavezi su da cuvaju svu dokumentaciju 5god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, sixi je napisao:

Pitanje za sve :

Koliko kosta tehnicki pregled u vasem gradu , motor - auto ?

U Subotici u Dunavu 1500din tehnicki za motor, za auto ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Leskovac
Putnicko 4500
Motor 3000

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 9 sati, milanns je napisao:

Isti problem sam imao pre 5 dana al sa autom.Ocarinjen 2013 a prvi put reg 2016.Na teh ni da cuju da me puste bez carinske dekleracije,redovno reg 3 god unazad.Cimnem drugara koji radi u supu da mi proveri dosije jel tamo carinska on kaze nema izgubljenja.Posto je i kod njih problem za proveru takvih stvari taj sto je trebao da proveri oladio je i mog drugara kojeg sam zvao.Zovem drugog drugara on zove nacelnika i kaze dodji odma kod njega u kancelariju.Ja kod njega on kaze carinska ne moze i ne sme biti izgubljena jer ce neko odgovarati za to.Za 5min carinska ispred mene.Tako da sam imao srece.Tako da proveri sa nekim vecim cnom od salterskog sluzbenika ili ako si ti carinio motor ili znas koja je carina to radila pravac kod njih,u obavezi su da cuvaju svu dokumentaciju 5god.

Nema, stvarno izgubljen, zaturen dosije od mog motora koji je u paracinsku stanicu stigao 09.06.2015 godine po knjigama. E posto sam sam video neke stvari uopste me ne cudi da je zaturen. I ja sada u beznadeznoj situaciji. Carinio ga neki covek koga ne poznajem iz Negotina, pa stajao duze vremena pa registrovan tamo pa ga ja kupio. Ja ni sada nemam problem u policiji sto se njih tice ali tehnicki su dobili uputstva da ne mogu bez toga da rade, ne smeju navodno. Znaci moze bilo kakva kopija, ne overena bilo sta ali kada im dodje inspekcija prvo to traze, jbg Srbija, tehnicki je visa distanca od MUP-a jer mora da ih sto vise pozatvaraju da bi ostao jedan, zna se koji. Meni je motor fabricki i cak ne moram bisage da skidam, sve prolazi ovako ali nemam jebenu kopiju carinske deklaracije. Znaci kopiju koja ne overena nista ne znaci, obicno sareno parce papira a ja motor mogu da oteram na otpad. Ili je ideja da se puni budzet pa da sva vozila moraju da urade amss pregled pa zato tako nalozili tehnickim pregledima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Kazu da je carina bila u obavezi da cuva arhivu 5 godina a sada valjda samo 3. Svakako je carinjen nekoliko godina pre 2014. Sve i da jurim i trazim kaznjavanje odgovornog za moj predmet nista necu da dobijem, opet ne zavrsavam posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

U Somboru cujem u severtransu 2000din za putnicko, motor ?, kontam 1000din ako rade. 

Opstina Kula 

motor 3000din

Putnicko 4500-4800din. 

Hm’ , cemu tolike razlike ??, mislim  preko 100%  bezobrazno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@Biker Q Da nesto nije bilo u redu, nikada ne bi bio ni ocarinjen a nikako registrovan ikada. 

Ja bih u sup-u digao sator druze moj , sve sa novinarima.  

Mora da u dosije-u postoje nekakvi podaci ko je uvoznik (spedicija), i na koga je glasio ugovor. 

Da ne pametujem, ali ne bih odustajao do poslednjeg atoma snage. 

Tel u ruke, zovi spedicije raspotaj se kako to ide, sup kod nacelnika, precednik opstine i ostali govnari legni im na zivot svima redom. Pa sve da ti je poklon pa im ne popustaj. 

Ako treba da strajkujemo gladju sa tobon ja sam  tu, preko glave mi je vise ovog ludila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Biker Q je napisao:

Kazu da je carina bila u obavezi da cuva arhivu 5 godina a sada valjda samo 3. Svakako je carinjen nekoliko godina pre 2014. Sve i da jurim i trazim kaznjavanje odgovornog za moj predmet nista necu da dobijem, opet ne zavrsavam posao.

Nemas nista sa carinom, MUP je zagubio pa ih prijavi unutrasnjoj kontroli (imas br. na sajtu) .

Ili idi kod nacelnika i prijavi da je dosije zagubljen pa mu spomeni unutrasnju kontrolu, ja sam isto uradio jednom prilikom, odma se salju depese, trt mrt, zovu posle sat ipo, dodjite vas slucaj je resen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Imao isti problem pre par nedelja sa autom, carinjen i kupljen isto tako negde u martu/maju 2014, u međuvremenu najnormalnije registrovan Ali sam bolje prošao, jer je prodavac na placu gde sam ga kupio imao kopiju. Poslao mi na mail u roku od 3 minuta i na tehničkom su prihvatili. Da mi nije našao, morao bi u Ljermontovu i rekli mi da ta procedura traje 2-3 nedelje (pod uslovom da su je sačuvali, što kod tebe nije slučaj).  Navodno se automobil ne nalazi u nekoj bazi agencije za bezbednost saobraćaja. Sad, zašto je to moj problem, i zašto ja treba da se cimam oko toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Još jedan "biker friendly" tehnički, Laser na Vidikovcu. Jutros završio sa xenon svetlima, crash bar, nosač kofera I Robertov top. Cena tehnickog je 2000, usluga na najvišem nivou.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
On 4/17/2019 at 2:30 PM, samuraaaj said:

Ono što mene izluđuje je činjenica da će sve što te teraju da skineš biti vraćeno čim izađeš iz Tehničkog. I mi to znamo, i oni to znaju, i policija to zna i ceo svet to zna... U čemu je poenta ???

 

Donesi propis, reci "E momci do sad je bilo ovako, a od sada mora tako i tako. Doteraj motor da vidimo šta ima, popišemo sve i od sutra svaka promena da se prijavi, upiše, donese papir..." Šta god!

EJ! Pa ne možeš 15-20 godina star motor vratiti na fabričku postavku! I pustiš me da kockam godinama i onda preko noći :tras1:

 

Razumem ja da se usaglašavaju sa nekim višim "Evropskim standardima" i ko zna kakvim propisima, ali činjenica je i da je većina u tom lancu  ne edukovana, da svako tumači sebi kako mu odgovara, da malo ko radi svoj posao do kraja kako treba i da im se u suštini sve to dopušta jer traje i traje, a na kraju... svima se jebe za sve! 

>:(:maloljut::besan:  DA POPIZDIŠ

Kako mi drugar reče (on je uvezao par komada) preko je baš tako hoćeš drugi izduv odeš na tehnički i unese se izduv u saobraćajnu i teraš. Naravno platiš tehnički. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 3 sati, Boban EN je napisao:

Kako mi drugar reče (on je uvezao par komada) preko je baš tako hoćeš drugi izduv odeš na tehnički i unese se izduv u saobraćajnu i teraš. Naravno platiš tehnički. 

Pod uslovom da taj izduv ima papir da ne prelazi granicu buke koja je dozvoljena.

Pod uslovom da izduv im "ABE" za taj motor.

U tom slucaju nije potreban odlazak na tehnicki, ali mora da se nosi uvek papir sa sobom kao dokaz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, Milanče019 je napisao:

Još jedan "biker friendly" tehnički, Laser na Vidikovcu. Jutros završio sa xenon svetlima, crash bar, nosač kofera I Robertov top. Cena tehnickog je 2000, usluga na najvišem nivou.

Ti jutros, ja u petak sve zavrsio..... na motoru imam drugi vizir, podizac istog, druge led migavce, crash bar pa na njih okacene maglenke, kofer, tank bag, Darkov auspuh, nosace bocnih kofera..... od svega toga jedino sam morao maglenke skinuti.

Preporuka za taj teh. pregled.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav izvinjavam se ako sam promasio mesto postavljanja pitanja. Naime malopre sam stavljao nove rolnice i posto nemam onaj pistolj koji zavrce varjator ja pritego malo i reko cisto da probam da li radi, podjem malo i odjednom se cuje kao da klizi nesto metalno po asvaltu. Skinem deklu i vidim ventilator varijatora samo sto ne ispadne. Zanimam me zasta sluzi ventilator varijatora konkretno i da li moram da kupujem novi ili mogu ovako da vozim. Izvinjavam se, hvala unapred!

61138992_471477550063172_415511345421615104_n.jpg

61171388_445660326006230_8609598369620295680_n.jpg

61250286_327210448172034_8515491160809013248_n.jpg

61409425_427346507821413_4396344437039431680_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250



Pozdrav izvinjavam se ako sam promasio mesto postavljanja pitanja. Naime malopre sam stavljao nove rolnice i posto nemam onaj pistolj koji zavrce varjator ja pritego malo i reko cisto da probam da li radi, podjem malo i odjednom se cuje kao da klizi nesto metalno po asvaltu. Skinem deklu i vidim ventilator varijatora samo sto ne ispadne. Zanimam me zasta sluzi ventilator varijatora konkretno i da li moram da kupujem novi ili mogu ovako da vozim. Izvinjavam se, hvala unapred!
61138992_471477550063172_415511345421615104_n.jpg.06711f48f5931c77db529410eb2af917.jpg
61171388_445660326006230_8609598369620295680_n.jpg.b4c8c55ba5a204528bc7e0b82c8d5dc8.jpg
61250286_327210448172034_8515491160809013248_n.jpg.ab13ef0c29bdc7300db308699e3a5f6a.jpg
61409425_427346507821413_4396344437039431680_n.jpg.16df7baf60aba8212fb6da1073fe30ca.jpg


Debelo si omašio.

Drugo, nema malo stezanja pa probanja, već stegneš muški pa probaš. A onaj ventilator sad možeš sa koristiš kao pepeljaru...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja