Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 4 minuta, aspirinikus je napisao:

Ne videh "posebno" uputstvo teh.pregleda po kome se sve skida sa motocikla a da je zasnovano na zakonu.Totalno loodilo!

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 

Ne skida se, to na motociklu u vreme tehn. pregleda nije ni postojalo, slike su dokaz (to je zvanična priča za zakonodavca). 

E sad, što mi zlikovci nakon tehničkog montiramo te neke dodatke to je naš problem.

Zna li neko za slučaj da je motocikl poslat na vanredni tehnički?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, aspirinikus je napisao:

Počinješ da zvučiš kao lik koji traži opravdanje za glupost.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 

Naproti, samo trazim resenje za glupost i pljacku.

Prvi sam mitingovao kada su ponistili vazece ateste za TNG i govorio da je to "opipavanje pulsa" i da nas zlo ceka ako to prodje ali nikog nije bilo briga za one sto se voze umesto da kuvaju na plin, tako je sve pocelo ... i gde smo sad?

Naravno uvek postoje oni koji imaju "nekog" i kod takvih sve moze.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Izvini nisam hteo da te uvredim.Znam da u bazi podataka ABS postoje nekakva uputstva kojima teh.pregledi pristupaju .Da li u tim dokumentima ima štogod o ovome?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisi me uvredio druze, razumem ogorcenost jer sam i sam sve skidao sa motora.

Nema nista, tj sve je nedoreceno sto ostavlja prostora za slobodno tumacenje a to (da je sve normalno) nije dozvoljeno, zakon treba da je jasan.

Inace ono sto su ti spomenuli na teh. svakih par dana dobijamo mail-ove sa kojekakvim dopunama i izmenama i svako jutro piljimo u njih da nebi u toku dana uradili nesto po pravilima od juce.

Inace hteo sam okaciti blazujku na zid i sve ih stampati i kaciti, cisto da musterije vide, bar povrsno o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mene nesto zanima.

Ako odem na jedan tehnicki i na primer mi kaze ne moze jer imas led,xenon,dnevno svetlo,odem na drugi i prodjem sve najnormalnije.

Ko je tu lud? Da li ovaj sto me je odbio i izgubio musteriju ili ovaj sto je prihvatio?

Sve sto se prilaze uz tehnicki su slike(na kojima se to ne vidi) i dijagram kocenja i izduvnih gasova. To svako moze da odradi. Ili je fora sto ne zna da li sam inspekcija? 

Sto bi znacilo da ako poznajes nekoga i odes ,moze da prodje sve osim onoga sto se vidi na slikama i dijagramima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije bitno dali ti poznajes nekog nego vlasnik, takodje problem moze biti da kada izadjes sa teh. zaustave te i posalju na vanredni onako "sveze" registrovanog onda je ovaj sto te pustio sa xenonima ugasio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
1 hour ago, JankelA said:

Da li na tehnickom prave problem ukoliko je staklo na zmigavcima providno a ne narandzasto?

Nema problema ako ti je okvir beo, bitno je tada da je sijalica svetlosno žuta, i da radi :lol2:kao što ti je odgovorio kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

Ja sam bio na tehničkom pre 3 dana. Motor je 2018. godište (ovo mu je bila druga po redu registracija). Na njemu je sve fabrički izuzev prepravljenog sedišta. Zamolili su me da skinem top case i sva ostala procedura je trajala nekih 45 min. Iščitali brojeve sa rama i agregata, videli dimenziju pneumatika, valjci i to je to. Mada mi je tip koji radi na tehničkom rekao da je on na svom motoru morao da skida akrapa. Inače su u nekoj priči spomenuli da su imali ispekciju i dobili su kaznu za neku sitnu nepravilnost od 120.000 din...


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Skuter 2008. 125 kubika,7kw

Prva registracija kod mene,tablice,saobracajna,tehnicki 9500din.

Samo tehnicki je 2000din. U B.Gradistu.

U Beceju neki ne rade motore,neke nisam ni pitao.

Ima kofer gore i drugi auspuh,nista nisam im rekao nista nisu ni pitali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja registrovah satelis 400 pre nedelju dana, procedura je sledeca...

Dodjes, pogledaju dimenziju guma, par slika iz vise uglova (slika se i ins. tabla), na valjcima samo zadnju kocnicu testiraju i nista vise, sedis jos pola sata da "prodje vreme"... Nema gledanja farova, izduvnih gasova, dodataka. Nema ni startovanja skutera uopste, platis 18900dinara za skuter od 400 kubika i to je to! (sam tehnicki je 3600din, potrebna mi je nova tablica, saobracajna i nalepnica)

Umem za polir da dam 50 eura ali mi iskreno bi zao sto 3600 na lepe oci dadoh... O nametima drzave da ne govorim.

33.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Za automobilie u Beceju 4000,u B.Gradistu 3600. Isplati mi se doci i vratiti se i ostane mi 100-200din. 

U Melencima za auto 2200, nesto vise od 35km je udaljeno,opet se isplati otici i doci i ostane ti opet oko 1000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 4/7/2019 at 12:09 AM, Heldon said:

Ja sam bio na tehničkom pre 3 dana. Motor je 2018. godište (ovo mu je bila druga po redu registracija). 


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Kod vas i nova vozila idu na tehnicki?? Kod nas prve 3 god. nema tehnickog za novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Sto se tice moje situacije, pre mesec dana sam bio na tehnicki sa Yamahom xt125x. Samo su ga slikali iz vise uglova i slikali su displej zbog kilometraze i to je to. Kostalo me je 2000, cela registracija me je kostala oko 11 hiljada, jer sam zakasnio da registrujem (dosta sam odvajao od uzine za ovu registraciju hah). Koliko su mi rekli dva meseca imas fore da registrujes motor od isteka registracije, a ja zakasnio mozda jos nekih desetak dana, al nmvz. Na motoru je menjan izduv i zmigavci, ali nisu rekli nista za to.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sr.Mitrovica 3500 dinara tehnicki,prosao taman vizir i yoshimura bez ikakvih pitanja-nosac kofera skinuo,na ovom tehnickom su istripovani za zmigavce-mora da budu sa E oznakom(rekao mi covek da su im inspektori iz Sabca i da veze nemaju sa motorima ali se nakacili na zmigavce jer nista drugo ne znaju),popisao gume,kilometrazu,zadnji tocak na valjke i to je to.3500 plus registracija 21500 sve ukupno 25000 dinara,majke im ga bezobrazne>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dzaba im migavac sa E homologacijom ako ne kuca 90 +-30 otkucaja u minuti i kakva je to fora sa zadnjom, ona je bar 50% slabija od prednje a dijagram mora imati dva kocenja :lud:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Pokusao da registrujem motor danas, par neprijatnih iznenadjenja. Prvo, tehnicki pregled u kraju kod kojeg idem oduvek mi kaze da oni vise nemaju pravo na obradu motora i da idem na drugo mesto.

 

Odem na drugo mesto, sacekam red, kazu mi da ne mogu da mi odrade pregled jer moraju da slikaju motor, a na slici ne sme da bude nista custom (ja imao bisage i crash-bar), da moram to da skinem pa da se vratim kod njih. 

 

Skocio mi pritisak od pizdarija. Sta li rade ljudi koji imaju izrazito customizovane motore ili choppere?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To se i ja pitam. Pitao sam u dva tehnička pregleda u NS i dobio iste odgovore, nista što nije fabricki ne sme biti na motoru jer ga slikaju. Srecom roll barove i nosace kofera sam skinuo zbog varbanja pa cu oterati motor bez njih.

 

Takodje su mi rekli da moram i ksenone da skinem. Sad realno pitanje kako bi oni to provalili jer ja nemam projektor nego kao sijalicu u adapteru. Svakako nisam hteo da rizikujem pa sa ih skinuo i verovatno ih necu ni vracati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 18 sati, bdada je napisao:

Dzaba im migavac sa E homologacijom ako ne kuca 90 +-30 otkucaja u minuti i kakva je to fora sa zadnjom, ona je bar 50% slabija od prednje a dijagram mora imati dva kocenja :lud:

pojma nemam,a sto se tice kocnice gledali me u cudu kad sam rekao da je prednja glavna a zadnju tek,tek koristim,jos ovaj jedan mladji kaze nisam to znao ja na skuteru koristim samo zadnju:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x
55 minutes ago, Interceptor BP said:

I takvi ti pregledaju motor dali je ispravan >:( a realno pregledaju samo dali je "lep" za slikanje.

Takvi gledaju samo pare :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja