Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ja sam relativno skoro prošao tehnički i registrovao motor za koferom, kreš barom, bez ikakvih problema. Uslikan sa svih strana, bio na valjcima...  Sunce na Ledinama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

U predhodna dva dana sam obisao 7 tegnickih pregleda ne bi li dosao do najjednostavnijeg resenja. Bilans je sledeci: svi su se uhvatili za rolbarove i mrezicu na faru,a muke i nedoumice su imali zbog male tank torbe koju sam stavio na nosac centralnog kofera,nastavak vizira,nosace zadnjih kofera sa integrisanim zmigavcima,nosac navigacije,cak je bio i predlog da skinem moj fabricki izduv i stavim fabricki:stabre:. Sve u svemu budalastina,zavisi samo gde,kada,u kom gradu i na koga se naleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Danas sam razgovarao sa ljudima sa Mašinskog fakulteta i rekoše da rol barovi i nosači kofera ne podležu atestiranju.Odem na tehnički i lik kaže kako oni nemaju pojma i da motor mora da bude u fabričkom stanju.Odemo do računara i on ladno našao neku sliku na netu koja nema veze sa originalom. Kaže evo vidiš ovako treba da izgleda.

611605.jpeg

Pokušah da ga što mi južnjaci kažemo "opravim"slikama sa zvaničnog sajta yamaha europe ,ali bezuspešno jer baja sve zna.Vidim da će na kraju biti ključ u šake pa skidanje.

08172233_.jpg

p.s. ako ovako nastave aftermarket tržište može da se zatvori .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
23 minutes ago, aspirinikus said:

p.s. ako ovako nastave aftermarket tržište može da se zatvori

To samo u nasoj jadnoj drzavi. U svetu ce sve i dalje biti ok po tom pitanju. Cak svakim danom i sve bolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa jel ne moze taj tutuban da ukapira da kao automobili, tako i svetu motora postoji vise verzija odredjenog modela, sa razlicitom opremom, karakteristikama itd... kakva debilana...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Pa šta da kažem na jednom tehničkom pregledu su me terali da skidam krovne nosače sa kola, odem na drugi, tamo su nosači prošli ali terali me da skinem plastične vetrobrane bočnih stakala jer kažu izlaze iz gabarita vozila!

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Danas sam razgovarao sa ljudima sa Mašinskog fakulteta i rekoše da rol barovi i nosači kofera ne podležu atestiranju.Odem na tehnički i lik kaže kako oni nemaju pojma i da motor mora da bude u fabričkom stanju.Odemo do računara i on ladno našao neku sliku na netu koja nema veze sa originalom. Kaže evo vidiš ovako treba da izgleda.
611605.jpeg&key=5c5c6e25af399de4a100949503694e670dbce88767176150784206ab713273a9
Pokušah da ga što mi južnjaci kažemo "opravim"slikama sa zvaničnog sajta yamaha europe ,ali bezuspešno jer baja sve zna.Vidim da će na kraju biti ključ u šake pa skidanje.
08172233_.jpg&key=1ea6266c18bec239ce6017b5d037e4145061922cb22ef078fac959a3acb4a177
p.s. ako ovako nastave aftermarket tržište može da se zatvori .
Moja tenere je napakovano bas po donjoj fotki. Morao sam da skidam svetla koja su usrafljena na crashbar-u i umalo me nisu vratili zbog Akrap auspuha jer nije fabrika...

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 3/22/2019 at 3:12 PM, aspirinikus said:

Danas sam razgovarao sa ljudima sa Mašinskog fakulteta i rekoše da rol barovi i nosači kofera ne podležu atestiranju.

Jel ima to negde napismeno, zvanično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Napismeno moraju da izdaju list o tehnickoj neipravnosti.Inače tupan sa tehničkog tvrdi da imaju interna uputstva za tehnički pregled koja ja kao stranka nemogu da vidim!?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

U Pravilniku o teh.pregledu koji je dostupan na sajtu Agencije za bezbednost saobraćaja nema ni reči o glupostima koje na tehn.pregledu možete da čujete.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, lord_oblivion je napisao:

Jel ima to negde napismeno, zvanično?

Kada kazu "ne podlezu" ispadne da moze da se montira, ustvari nemaju nacin (za sada) pa ne rade ispitivanja sto znaci da ne mozes ugradjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ako se nesto atestira ono se tokom procesa trajno deformise tj.unisti.Tako da nemogu da rade pojedinacno atestiranje jer je ono u nasem slucaju besmisleno.Poput krovnih nosaca kod automobila, mozes da ih nosis ali ne i na teh.pregledu.Sto se tice ugradjivanja dodatne opreme mora da se po njima( teh.pregled,ABS) slozi proizvodjac motocikla da se ugradi oprema koju zelis  i tako nastaje zacarani krug gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja ne mogu da shvatim da ne moze na tehnickom Akrap da prodje.

Firma vredi milijarde, rade za GP, imaju vrhunske strucnjake, rade testiranja, proizvode namenski za odredjeni model i onda dodje neki Manjo iz Mrkalja i kaze da to ne moze i ne valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Ja ne mogu da shvatim da ne moze na tehnickom Akrap da prodje.
Firma vredi milijarde, rade za GP, imaju vrhunske strucnjake, rade testiranja, proizvode namenski za odredjeni model i onda dodje neki Manjo iz Mrkalja i kaze da to ne moze i ne valja...
Zaposleni na tehnickom pregledu je bukvalno ukucao pun naziv oznake motora na google i poceo da uporedjuje. Izneverovao do te mere da sam otisao do saltera i zamolio da prekinu dalju proceduru tehnickog pregleda da bih zavrsio kod nekih strucnijih s tom agonijom. :) i za 2 minuta mi sve zavrsili. :) e da, baja je stao pored akrapa (da se ne vidi na slici da nije originalan auspuh) , eto, ucinili mi da ne bih skidao. Samo sto ja drugi auspuh ni nemam da stavim...

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada bi u zborniku propisa pisalo npr " prilikom ugradnje dela koji nije proizvod marke vozila koje se kontrolise isti mora biti propracen dokumentacijom proizvodjaca da odgovara pregledanom modelu" i vlasnik ima dokument izdat od Akrapovica, Givija ... vuk sit, ovce na broju.

ALI to bi vazilo i za vucni uredjaj/kuku, sta sad? Kako uzeti pare na atestiranju atestiranog dela radjenog namenski za odredjeno vozilo + gurnuti kintu u dzep predstavniku proizvodjaca za saglasnost da "cuti"???

Najlakse prebaci krivicu na teh. a ustvari ostavljeno na slobodnu volju inspekcijama dali ce zatvoriti liniju ili ne, a ulog je ogroman.

Pre desetak godina kada se poceo "uvoditi red" na nekom predavanju u NS (za koje smo platili 5000 din. bez ikakve priznanice kao dokaza da smo prisustvovali) cika Demir isprica da su za sve saobracajne nesrece i lose stanje krivi tehnicki pregledi, vec tada je izabran zrtveni jarac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Zar se uz Akrapa ne dobijaju neki papiri o homologaciji koji bi trebalo da su dovoljni na tehničkom?

 

Inače, u Auto centru Tadić u Višnjičkoj (Beograd) su pristali da mi rade tehnički na motoru ako skinem maglenke tokom slikanja, a kreš šipke, nosači bočnih i top kofera, štitnici ručica, Puig produženi vizir ostaju montirani.  I onda su videli da je štitnik hladnjaka hromiran, pa ću morati i njega da skinem za slikanje, "da ne sjaji".  :)

Sve u svemu, i nije tako strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ne pomaže ni dokument proizvođača da je dodatna oprema proizvedena namenski za određeni model motocikla.Strah je čudna stvar.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, .milke. je napisao:

Zar se uz Akrapa ne dobijaju neki papiri o homologaciji koji bi trebalo da su dovoljni na tehničkom?

Naravno da se dobiju ali kod nas se akcenat stavlja na to "dali je ugradjen po propisu" a teh. to "nije sposoban" da utvrdi iako je sposoban da utvrdi kompletno stanje vozila i njegovu ispravnost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ne videh "posebno" uputstvo teh.pregleda po kome se sve skida sa motocikla a da je zasnovano na zakonu.Totalno loodilo!

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, aspirinikus je napisao:

Strah je čudna stvar.

Jeste, ali kada "hrabrost" moze da te kosta 50000-500000 rsd. + zatvaranje linije a od 05.07.2018 je u Srbiji po "novom" otvorena samo jedna linija onda je taj strah mozda i opravdan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Upravo sada, aspirinikus je napisao:

Ne videh "posebno" uputstvo teh.pregleda po kome se sve skida sa motocikla a da je zasnovano na zakonu.Totalno loodilo!

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 

Nadji gde je dozvoljeno da se sve ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja