Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbf600sa 2005, abs...

Recommended Posts

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@hard_rock

Ne smeta mi nista druze, na putu sam vec sedmi dan njome (to je onih 10% gde se kao vozim)... Udobna je i povozna, drzim sebi opcije otvorene, brzo ce zima, treba nesto rasturati/sredjivati a ovoj hondi to manjka. Sve sto je trebalo uraditi uradjeno je!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne sekiraj se druže...evo daću ti ja kawu za preko zime pa je pickaj,lickaj...obećavam,neću ti ni dinara uzeti:)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

za po gradu nexus ok, al za crusing od nekoliko stotina km jok, jer ima mali tocak. Ako hoces i jedno i drugo samo beverly 500 ili neki scarabeo zbog velicine tocka. Kad skuter ima mali tocak pozadi izbija bubrege na svaku rupicu da ne kazem neravninu na putu posle 100 km u cugu bi ga bacio u jarak :) Beverly ima vece tockove i samo zbog toga manje trese i udobnije se vozis. Moje skromno misljenje, al vlasnici ce ti bolje objasniti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nenade sve je to manje vise slicno kod maxia, svaki koji je u dobrom stanju moze daleko dobaciti bez problema, odrzavanje je takodje priblizno isto.

Manje udoban je svakako T-Max, Nexus i Kymco Xciting, tvrdja sedista imaju s'tim da na prva dva modela sedis kako je pronto napisao.

Vozili su ovde momci 400,500+km u danu bez ikakvih poteskoca (Vlada T-Max, Dragance Nexusa, Dule Kymca) sve je stvar navike, tako da nemoj da te to brine.

Ono sto treba da te brine je da li se ti mozes spakovati na pomenute modele ili ti tu bi ti ponajvise Kymco odgovarao, krupno si momce pa ti korman moze praviti najvece probleme.

 

Sto se delova tice, potrosnog materijala.....za japanerosa se mora cekati, italiano imas na trafici kupiti deo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala svima na vremenu i savetima, videcemo kako ce prodaja ici pa da merkamo nekog maksija! Ako bude neke zamene interesantne ponudjene ja cu obavestiti da se posavetujemo.
Zahvaljujem jos jednom!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Te Maxi naprave su prilicno brze i imaju bas jaka ubrzanja. Ono sto meni cini neprijatnom voznju snaznim skuterom je to sto izmedju kolena nemas rezervoar za koji bi se uhvatio. Jako cudan osecaj. Meni se nije svidelo. Ako nisi vozio,probaj da provozas neki bilo koji. Cisto da vidis mozes li to da vozis. Ja ne mogu. Previse je cudno.

 

P.s. Dusko @Krmco prodaje lep Kymco. Presao je na Dl1000 pa mu je visak. Kontaktiraj ga ako si zainteresovan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, jesam probao jake skutere, i preko 600kubika, odgovara mi taj nacin prevoza (bez menjaca)... Brzine kojim se vozim retko kada prelaze 100km/h (u preticanju eventualno), uvek nas je dvoje, nosim i stvari, otud potreba za vecom kubikazom.
Skuter bih voleo da pazarim od nekog forumasa, istorija poznata mi sigurnost nekakvu uliva... Znajuci sebe pa sve i Satelis da mu servis odradi ja bih rasturao cim ga kuci doteram!
Bez novca necu nikoga kontaktirati, ako cujete za neku kvalitetnu zamenu vi javite


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Popela se Honda na Ozren, Radan i evo uspon od danas na Rtanj... Vrh siljak (Hondi ne dostupan) skoro uvek iznad oblaka... Saltovanje na oko 5000 obrtaja, nas dvoje, pun kofer... Potrosnja ispod 5L.

 

IMG_0343.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa kupite Hondu, "sto ste takviii... Da spustim stomacinu na ovako nesto... Pojacana verzija kaze vlasnik, nesto preko 200ks, kao i ja! :D

Oprema je tu, fals fila papuce... :D

 

IMG_0354.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj sa slike je presao samo 17000km, prvi vlasnik, vise stoji nego sto se vozi (tako kaze), dovezao mi ga je nas kolega @milomir22 da ga pogledam... Grub rad samo tako, kao kawa pred crkavanje :P

 

P.S. Hvala Milomire!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

I poneses  2 reglera.

Nije istina!

15 godina vozim Honde, nikada problem sa reglerom! Nikada...

Akumulatore menjam dok su u snazi, na dve god, ako je yuasa na 3... Oni koji sacekaju da na gurku pale ubiju regler na bilo kom brendu....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nisi ti ali drugi jesu :D I to redovno Honda...sta je problem, dobavljac ili nesto drugo nemam pojma.

 

Tako isto pricaju i za kawasaki krs, najlosiji, kvari se a ono vlasnici ih totalisu pa posle kuknjava. Ja ni jedan veci kvar za 11 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 30 minuta, N.F.S. je napisao:

Pa kupite Hondu, "sto ste takviii... Da spustim stomacinu na ovako nesto... Pojacana verzija kaze vlasnik, nesto preko 200ks, kao i ja! :D

Oprema je tu, fals fila papuce... :D

 

IMG_0354.JPG

 

Interesantno da vecina koji imaju motore vecih kubikaza pricaju kako su im motori pojacani preko standardne snage. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo na cbf-u "ducati energia" regler...Takodje problematicni "shunt" tip, jedva mlak u mom slucaju...

@Utjerivac, sada, posle napisanog vracam film... Pa i ja sam voleo da za 1000f kazem da ima koji konjic vise! Stavih yosimura ostrije bregaste, nagadjao sam konjaze sam, kako/kad :D

Ali sam uvek oko 150 pricao (fabricki 136ks)...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Neki modeli i jesu ustrojeni. Kontam da remapiranje resava problem, ili neki drugi trik? 

Isto onaj gsx1400 kako vec, ima manje ks od gsxr-a al kad ga otvoris pojede ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@N.F.S.

 

Nema na cemu, i drugi put.

 

Malo sam ga probao danas, mnogo se lako vozi, ali mora bas oprezno s gasom, u 4. na 3k obrtaja sam dodao malo ostrije gas i on je poceo da pise zadnjom samo tako, guma je nova meceler m3, neka velika dimenzija, ali fabricka dimenzija. Motor je 2009. remapiran u Italiji (Perudja) i dobilo se nekoliko desetina konja, koliko tacno, ne znam, verujem da brat nema realnih razloga da laze.

 

Motor nema kontrolu proklizavanja, koja mu je po mom skromnom misljenju, preko potrebna, ima abs i esa (neko svemirsko ogibljenje), 2005. je godiste s pravih nepunih 17 000 km, brat je prvi i jedini vlasnik, ali je mnogo propao od stajanja u nekom magacinu proteklih godina. Nije na prodaju, tako da nemam razloga da lazem. Dosao je iz IT na njemu juce.

 

Sve u svemu, nije mi legao, mnogo nervozan i brutalan motor, ok i snaga i sve, ali mu ne vidim neku realnu upotrebnu vrednost, kad nova guma ne moze da prenese snagu na asfalt, mozda jedino pri nekim visim rezimima voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mmmmmmm, ima li sta lepse od debele, crne strafte i gume koja se dimi!?!

To je merica za snagu, bez da se cimam sa kvacilom i gazim menjac!:sampion::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja