Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbf600sa 2005, abs...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, sve je isto manje više.

 

Modeli 2002 - 2003 imaju tvrđe opruge i jači glavni kočioni. To su modeli za dečake.

 

Na šta moraš da obratiš pažnju, do 2004. imaju potencijalno defektan španer lanca bregaste. Nekada se javi na 20.000, nekada na 80.000 ili nikada. Primerci sa starim modelom španera su "prirordno" nešto bučniji ali znaju i čuju samo sektaši.

 

Kada budeš menjao kočiono ulje obavezno čisti klješta. To se radi na dve godine i spada u obavezno specifično održavanje za "SumiTomo". 

 

Pri zameni lanca i lančanika obavezno uradi servis zadnje viljuške, tj. podmaži ležajeve iste i obavezno tri ležaja na trouglu amortizera jer je kod "900" indirektan.
 

Videćeš koliko je to dobar motocikl, počevši od završne obrade, komponenti, voznih karakteristika i to je najkompletnija sprava. Mnogi vlasnici imaju problem kada žele drugi motocikl.  U tom rangu nema ništa bolje a da ne dodaš preko 3000 eura. minimum.

 

Ima tu još puno detalja li to ćemo sve u "TDM" temi. 

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na savetima, znace mi! Jesi li mogao sta cuti na snimku? Meni radi kao dres, nisam slusao dva klipa nikada... Uzivo je dosta tih po recima prijatelja..

 

Kljesta da cistim tako sto klipove izbacim i menjam gumice? Na svake dve god? Mogu li gumice ovih iz "Sigurnosti"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mislio sam je li obavezno kompletno rasturanje kljesta na svake dve god ili je obavezno ciscenje (sto i radim bar tri puta godisnje) podrazumevalo skidanje plocica i detaljno ciscenje kljesta i klipova a bez demontaze i ispustanja kocione tecnosti...

Imam dosta prijatelja koji voze r1,r6, fazer, sa istim kljestima, ne secm se da stalno rasturaju komplet!

Ja cu svakako rasturiti skroz kada stigne, da vidim sta "kaze" unutra, mada, dobijam i papir gde pise sta je servis mototrader.ch odradio pre prodaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne, ne, ne. Ne radi se o gumicama koje propadaju već do same specifičnosti klešta koja su po performansama komparativna sa zlatnim "Brembom".

 

Specifičan je vrlo vrlo mali zazor između klipa i cilindra. Prljavština im više smeta, tj. prave opstrukcije.

 

Nema demontaže klipova, već se čiste jedan po jedan tako što dva blokiraš nečim, treći zadržiš prstom a četvrti aktiviraš ali ne previše da ga možeš rukom vratiti nazad. Uzmeš krpicu, brake cleaner, istrljaš i tako svih 8 :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napredujem polako! Ocekujem jos filter vazduha i svecice (ocekujem i tdm-a inace :D)... Uzdrzah se od kupovine kocionih plocica, nije mala stavka a mozda motor sa dobrim stigne...

 

Bio i na tehnickom, prva registracija za TDM u Kg izadje 29790din... (Komplet cena, sve uracunato)

 

IMG_20180821_143316.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Slatke muke, kad stigne, svrati neko popodne na kaficu da ga osacujem, volim tdm-a, i 4tx 850, a 900 je tek mahina.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Joooj druze kao na iglama, gledam po ebay centralni stender da kupim... Imam ove podizace za oba tocka ali voleo bih da i na putu imam kako podici motor ako zatreba!

Bices obavesten cim stigne! Izvoli dodji, ti si motorizovan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhhh, nisam kozmetiku slikao, toga imam kao Dzenifer  Lopez! Karnauba vosak jeste naj dubljeg sjaja ali mi se dve kantice ubudjase! Ne povrsinski vec kompletno, lepo i platih, iz engleske... Otvorim ti ja kad ono smrad samo takav, tako da koristim sintetiku i u tom slucaju, nano ovo, nano ono :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja