Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri proceni - koliko sam preplatio motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Cao ljudi,

 

Posto je ovde zaista veliki broj ljudi koji vole motore i zaista dosta o njima znaju , hteo sam da vas pitam za iskreno misljenje cisto da znam koliko sam se novcano zeznuo. 

 

U Aprilu ove godine sam kupio Kymco Downtown 300i (2010 g. , 29 000 km) , od druga/rodjaka koji zivi u Bukurestu ( bilo je o tome ovde reci , pitao vas je za savet kada ga je on kupovao, on je  pod nick-om Bane V, kacio je i slike) . Motor ide lepo, tu nemam zamerke, ali problem je u - ceni. Vase misljenje me zanima jer moram s njim o tome jos da prodiskutujem kad se vidimo , pa da ne bude da ja u razgovor ulazim samo sa svojim subjektivnim misljenjem i da sagledavam situaciju samo iz svog ugla, hocu da cujem i druga,objektivna misljenja da bih mozda ja eventualno i spustio loptu jer sam sad posle malo istrazivanja trzista poprilicno besan.

 

Situacija je sledeca: 

 

Motor : Kymco Downtown 300i 

Godiste : 2010

Kilometraza 29 000

Ostecenja : -Slomnjen/napukao vizir  ( nemam sada sliku kod sebe okacicu kasnije , ali u sustini to je levo pri dnu rez od jedno 15 cm i po sredini se sitne naprsotine sve vise i vise sire )

                     -Nekoliko ogrebotina s leve strane jer se verovatno neko prevrnuo dok je stajao 

                     - levo pozadi izgrebana i slomljena zastitna plastika , to izgleda ovako:image.png.c6397fd61b3715d35fba58dd0733b151.png

 

- kofer je beo , GIVI , i on takodje ima manje pukotine koje su verovatno nastale kad je slomljen i vizir i ova plastika

- sa auspuha napred fali jedan mali deo koji sluzi da ulepsa ( zaokruzeni deo fali): image.png.62b009568a21979853728081ab97c353.png

 

Gume : Metzeler godiste 2012

Filteri i ulje i sve sto se obicno menja na pocetku sezone su zamenjeni na pocetku sezone

Motor kupljen u Italiji tamo i vozen i onda prebacen za Bukurest, ne znam tacno kada.

 

Motor sam kupio na nevidjeno ( ne rec sto se kaze) , dakle dao deo novca i tek otisao po njega kasnije u Bukurest. Isto da napomenem ovo mi je prvi motor, pa nisam imao uopste iskustva. 

On je taj motor platio tamo 1600 e . Meni ga je prodao za 2 500 e - 60 e karta do tamo , znaci za 2440 ( ako se neko pita zasto sam za motor koji je placen 1600 dao 2500, iskreno i ja se sad pitam, ali tada je on mene ubedio da je njega "ukenjalo" pri kupovini i da je taj motor tako dobar da zaista vredi taj novac). Mene su troskovi uvoza ukupno kostali oko 600 e , tako da me je motor izasao tu oko 3050 e ( bez registracije naravno).

 

Problem je poceo da se javlja kada sam poceo da upoznajem ljude koji voze isti motor i kada smo poceli da pricamo o ceni . Tad mi je postalo sumnjivo i ja sam onda poceo da gledam na polovni automobili sve oglase koji izlaze, da zovem vlasnike i da se pogadjam kao da hocu da kupim da bih saznao konacnu cenu,  i na autoscout24.com da pratim koliko se krece cena tog motora (najvise u italiji ih ima odakle je i ovaj) .


Da ne navodim cene sada, da ne bi bilo da predlazem ja neki konacan rezultat, u sustini shvatio sam da sam debelo preplatio motor jer se on van srbije krece dosta jeftinije, a u srbiji svi koji su prodati ( posto neki i dalje stoje na oglasu zbog visoke cene) kostali su takodje mnogo manje od ovog koliko je mene kostao ( jos pride moram da stavim nove gume i da zamenim vizir  na ovo sto sam vec platio).

 

Znamo se ceo zivot, ne bih da se zavadimo zbog novca, ali moracu da mu kazem svoje misljenje, a da bih bio objektivan - treba mi vase misljenje. 

 

Pitanje je jednostavno - koliko sam preplatio motor, tj koliko ovaj motor realno vredi?

 

Hvala vam unapred i izvinite na dugom opisu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Pozdrav! 

Ako ti je od koristi informacija, ja sam prošle jeseni za 3000 evra prodao Kymco Downtown 300i, godište 2014, sa Givi V47, prešao samo 7.500 km... I bio je srbrne boje, u mint stanju bez ikakvih tragova korišćenja, kupljen nov u Novom Sadu u Kymco Shopu! 

 

Ako je taj tvoj razlupan, i godište 2010, onda po toj logici si kiksn'o jako... 

 

Ili ti, ili ja :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pre par nedelja sin kolege sa foruma je jurio izmedju ostalog i takav motor pa smo malo pratili tržište. Što reče Mitlar nešto tu u startu sa cenom prema tebi smrdi a ajde da kažemo da je manje više tu cena (a realno nije. Skuplje si platio za par stotina evra) ako ne gledamo stanje, ali da ti nije pomogao i učinio cenu to nije 100 %. Iskoristio je to što se nisi informisao pre kupovine. E sad šta je tu je. Kako ćeš to da rešiš to samo od tebe zavisi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
19 minutes ago, Mitlar said:

Мени само ово смета.

Остало мање више, али купи га за мање парта а теби прода за више то није баш ОК.

Али ако можеш, батали све, због пара да немаш рођака/друга.

Ионако све оде у хејт.

Takvi ne trebaju nikome pa neka je najrođenije, neka me svesno zezne i za 5 eur. završio je za ceo život. Takva suština čoveka se prožima kroz sve i kao takvog ga čovek ne sme smestiti pored sebe ni u kom smislu.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako je par stotina eura u pitanju, nemoj da potezes nista. Mozda je motor zaista dobar. Sta je bilo, bilo je, izvuci pouku za u buduce i teraj dalje. Uzivaj u motoru!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja kad kupim nešto, više ne gledam cene te stvari. Tako mi je lakše. A koliko ga je on platio, za koliko ga je prodao... Da ga je dobio na poklon, da li bi trebalo da ga pokloni? A i niko te nije tukao po ušima da ga kupiš. Cena ti je odgovarala, tako da je sve u redu. Da ti nije odgovarala, ne bi ga kupio.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ne da nije ok bio prema tebi, nego te je direktno zajebao. Ok bi bilo da je kupio za 1600e a tebi da ga proda za 1800 cisto eto da njeu ostane za neko njegovo vreme i cimanje ali skoro 1000e vise. Ja tako bratu nikad ne bih smeo. I jos nije perfektan motor nego je ovrljan vise puta?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, Mitlar said:

Мени само ово смета.

Остало мање више, али купи га за мање пара а теби прода за више то није баш ОК.

Али ако можеш, батали све, због пара да немаш рођака/друга.

Ионако све оде у хејт.

On da batali, da stavi rodjaka ispred para, a rodjak ucinio upravo suprotno?! Ne da treba da trazi pare nazad, vec cela familija treba da zna da ga je rodjak iz Bukuresta namerno zajebao. Mozda on jeste naivan ispao, ali rodjak... Pa taj bi mu i sa zenom spavao. Sigurno.

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 44 minuta, Jupiter je napisao:

Lepo se snasao taj tvoj rodjak. Kada mu budes trazio pare nazad naljutice se, mozda nece hteti ni da prica sa tobom.

O kakvom vracanju para nazad je reč?

Čovek je cenio motor toliko i toliko, kupac ( dal je neinformisan, dal naivan, dal neiskusan, dal verujući, dal sa zakašnjenjem se javlja za pomoć, dal...) je pristao na cenu, obavljena kupoprodaja i šta sad. Da je motor platio 500 eura, dal bi se sad javljao za mišljenje da je malo platio motor i dal bi bilo reči o vraćanju para?

E neću kakim, oću kakim...

Priča je završena u smislu kupoprodaje. Vlasnik se javlja sa zakašnjenjem od par meseci jer se sad pita kako je prošao i da mi donesemo sud.

Donećeš ga sam na osnovu ovog ili onog i odluka i osuda i praštanje su tvoja stvar osim ako grešim te je ovo sad neki reality :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ma ijok kakav reality , ja samo za cifru pitam u odnosu na to sta ste nekad kupili/prodali ili u odnosu na info kakav vi imate  :) cisto da znam s kojom cifrom da se pomirim, jer na osnovu infa koji sam ja uspeo da prikupim kad sam otvorio oci ( slicnog onom sto je napisao WoodyRider ) ta cifra i nije bas mala.. pa opet reko' mozda ja samo selektivno vidim informacije koje meni odgovaraju, mozda od besa nisam objektivan, a ne bih voleo da me bes zaslepi pa da se udaljim od objektivnosti. Zato sam pitao koliko vi koji imate iskustva smatrate da sam zvekno ( ako sam zvekno ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ako ti je lakše, ja sam svaki svoj motor preplatio,uložio posle njega pare i pare i pri prodaji izgubio ihaha. Na transferima samo, tu sam negde da vozim nov motor a ja vozim 12 god star ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
7 minutes ago, gox said:

O kakvom vracanju para nazad je reč?

Čovek je cenio motor toliko i toliko, kupac ( dal je neinformisan, dal naivan, dal neiskusan, dal verujući, dal sa zakašnjenjem se javlja za pomoć, dal...) je pristao na cenu, obavljena kupoprodaja i šta sad. Da je motor platio 500 eura, dal bi se sad javljao za mišljenje da je malo platio motor i dal bi bilo reči o vraćanju para?

E neću kakim, oću kakim...

Priča je završena u smislu kupoprodaje. Vlasnik se javlja sa zakašnjenjem od par meseci jer se sad pita kako je prošao i da mi donesemo sud.

Donećeš ga sam na osnovu ovog ili onog i odluka i osuda i praštanje su tvoja stvar osim ako grešim te je ovo sad neki reality :)

"Vase misljenje me zanima jer moram s njim o tome jos da prodiskutujem kad se vidimo"

 

Stvarno ne znam o cemu bi diskutovao sa njim i na koji drugi nacin bi izgladio situaciju ukoliko ne ocekuje deo novca nazad (kupio je motor na nevidjeno), jer je ocigledno (po njegovim tvrdnjama nakon istrazivanja trzista) da je prevaren. Ja ne znam koliko taj motor kosta i vredi, niti u kakvom su odnosu njih dvojica. Hipoteticki govorim izrazavajuci neka licna nacela.

 

Ali nisi ni ti daleko od istine. Rodjak je prodavac i potrudio se da prilikom prodaje sto vise zaradi. Kupac je pristao na ponudjene uslove i platio dogovorenu cenu. 

 

Kupce, nije ti ovo ispovedaonica. Progutaj to sto si zagrizao, i nemoj besan na motor da sedas.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 23 minuta, WoodyRider je napisao:

Ne kaže se 12 godina star, nego 12 godina mlad. Ima nekog šmeka u tim starijim motorima! 

Baš tako :)

Ja sam zadovoljan u svemu što sam radio oko motora i opreme. Motor kupovao, jače od mene da ga dodatno sredim, nadogradim, posle prodaja, gubitak love..

Motooprema slično, mislim, pare teško zaradjujem,lako trošim, trgovina me neće al bitno je da se para okreće ;)

Ništa nije izgubljeno dok je glava na ramenima, kaže jedna poslovica.

 Zato, ko što reče kolega, progutaj to što si zagrizao...

I da, moj motor nije star 12 god nego je NOV NOV NOV :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Jupiter brate , izvini ako sam te necim iznervirao , nije mi bila namera :) U sustini hteo sam samo da vidim da li moja ljutnja ima osnovu ili sam mozda izgubio negde usput objektivnost. Eto. Zato sam detaljno izneo situaciju i pitao za cifru. Samo da me neko sa strane objektivno posavetuje dal sam mozda u prazno ljut ili ipak imam razloga. Generalno i dobio sam nekoliko korisnih misljenja i ono sto sam trazio - objektivnost. Hvala vam svima na brzim odgovorima i vidimo se nekad na nekoj voznji ! :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisi u prazno ljut ali jesi na pogrešnu osobu ljut. Koliko je bilo teško da pre kupovine prelistas domaće oglase i pogledaš neku svoju računicu u celoj toj raboti. Ne bi doveo sebe, niti rodjaka, niti celu familiju u neprijatnu situaciju da si tad rekao, slušaj rodjo, cenim te i volim ko rodjenog brata ali 2500 mi je malo puno da dam za motor.
Takodje si mogao da dodaš tad, izvini rodjo ali zaista mi je nelagodno da tebi plaćam proviziju. Drage volje ću te obeštetiti ako si imao troška oko pronalaska tog motora, pa čak ću te i pocastiti kad dodjes kod mene kući.

Ali kako sve to tad nisi uradio, sad je kasno i treba da izvuces pouku iz toga. Sve sto sad budeš uradio pokvarice neke odnose i po meni je najbolje da ćutiš. A ako te bas boli, sedi sa njim u4 oka za pocetak i popricaj pa vidi šta će ti reci. Nemoj samo opet da pristanes na nešto pa posle pola godine da se kaješ.

A srećno da se ti navozas sa prinovom jer pare će se vratiti odnekle. ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ma nisam hteo da duzim ionako sam pisao mnogo... tad je na oglasu bio samo 1 slican motor koji je bio postavljen s cenom 2900. Jbg to me i zavaralo . Taj motor je sad spusten na 2700 ( samo on je neostecen, s novim gumama ) ... nebitno. Hvala svima na odgovorima! Malo nisam imao srece, malo nisam imao pameti , malo sam bio zaslepljen - i jbg , zaeban kombo ! :D

Sto rece kolega iznad - bitno je da je glava na ramenima , sve ostalo se uci ! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, misa-pei je napisao:

Ja kad kupim nešto, više ne gledam cene te stvari. Tako mi je lakše. A koliko ga je on platio, za koliko ga je prodao... Da ga je dobio na poklon, da li bi trebalo da ga pokloni? A i niko te nije tukao po ušima da ga kupiš. Cena ti je odgovarala, tako da je sve u redu. Da ti nije odgovarala, ne bi ga kupio.

Seda glava mudro zbori! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Dobar i glup su braca...ja bi ti ga prodao za 3500 kad si tako naivan.Super si prosao.Teraj tu makinu,i cao.Pare ulozene u zadovoljstvo nikad nisu bacene.Sta sam ih ja baciooooo...:jee1::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa kada nesto kupujes prvo se raspitas oko cene a ne da na osnovu jednog oglasa zakljucis da je ta cena realna.Ja sto sam do sada ulozio u motor sitnice racunajuci prenos,registraciju,ulje,lanac,akumulator,regler motor mi je izasao 800 evra a platio sam ga 600!I iskreno nikad ga nebih dao za 600 a verovatno bi se razmislio i da mi ponude 800.Jer i kad kupis nesto "bolje" pitanje je koliko je ulagano u taj motor zato je i bolje uzeti od nekog koga poznajes ali od familije ne preporucujem jer se obizno zavrsi svadjom.Ne kaze se dzaba:"sto lud plati sud ne krati"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja