Jump to content

Moto Zajednica

9. Moto GP Sachsenring, Njemačka 2018

Recommended Posts

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

https://www.motorsport.com/motogp/news/sachsenring-set-to-keep-motogp-in-2019-1060651/?s=1

Ostaje sausage ring i sledece godine! Mozda ne dozvoljava puno preticanja ali je manage-ovanje guma i odabir strategije poprilicno zanimljivo... Bas mi drago sto cemo da gledamo i sledece godine (kako Marquez pobedjuje :jee: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Svi imaju savijen palac sem njega koji je savio mali prst. Definitivan dokaz da nije sa ove planete  :D

 

bbc-marquez.jpg?itok=TFwtF29b&timestamp=1531834959

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre sat vremena, MOTOM je napisao:

Đe me nađe! :D

Pratim tvoj rad;), Ozbiljno MOTOM ti to najbolje iscackas. Radijalne gume su usle u MotoGP valjda Miselin pocetkom osamdesetih, mene interesuje kada su poceli da donose vise trdoca po trci, kada su uveli kvalifikacione, kada ih ono ukinuse, koliko kobinacija po trci je bilo devedesetih i pocetkom cetvorotaktne ere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Zlatna era za gumare se završila , kad su uveli jednog snadbjevača. Do tada je bilo baš onako široko, skoro svaki vozač je mogao da dobije gumu po sebi. Kako ih je samo Garry McCoy palio, pa je dobio gume koje su mogle da izdrže njegovo patenije. Onda opleo Bridgestone, pa ajde dajte malo i Michelinu da se igra, onda se ovi tražili i još traže šta i kako, ma ni blizu tog zlatnog doba višegumarstva.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic
Pre 15 sati, mixa je napisao:

Zlatna era za gumare se završila , kad su uveli jednog snadbjevača. Do tada je bilo baš onako široko, skoro svaki vozač je mogao da dobije gumu po sebi. Kako ih je samo Garry McCoy palio, pa je dobio gume koje su mogle da izdrže njegovo patenije. Onda opleo Bridgestone, pa ajde dajte malo i Michelinu da se igra, onda se ovi tražili i još traže šta i kako, ma ni blizu tog zlatnog doba višegumarstva.

+ koliko se secam bilo je i 16,5 i 17 tica .... Garry McCoy je napred u vecini trka koristio 16.5 na GP500.

MOTOM ispravi me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, MIHO said:

+ koliko se secam bilo je i 16,5 i 17 tica .... Garry McCoy je napred u vecini trka koristio 16.5 na GP500.

MOTOM ispravi me ako gresim.

:takoje: 

 

"We were convinced that the 16.5 rear would work but getting to the stage where you can actually show the teams the improvement is not always so easy. We got lucky with the rear because Garry McCoy was the first rider to like it and use it and won the first time out in 2000 at Welkom, everybody then thought that it must be the way forwards if Garry was winning."

 

http://www.motogp.com/en/news/2003/12/22/michelin-explain-the-reasons-for-16-5-front-tyre-experimentation/135689

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 7/17/2018 at 5:47 PM, Fredi said:

mene interesuje kada su poceli da donose vise tvrdoca po trci, kada su uveli kvalifikacione, kada ih ono ukinuse, koliko kobinacija po trci je bilo devedesetih i pocetkom cetvorotaktne ere.

 

On 7/17/2018 at 5:56 PM, Robin Hood said:

I mene to interesuje da pročitam, naravno u zasebnoj temi.

 

Mat Oxley je po meni pravi čovek za ovu vrstu informacija...

 

https://www.motorsportmagazine.com/author/mat-oxley

 

https://twitter.com/matoxley

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja