Jump to content

Moto Zajednica

9. Moto GP Sachsenring, Njemačka 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja nadjoh neki tekst gde se pominje promena elelektronike za sledeći godinu. Tačnije, ako sam dobro razumeo, sadašnji tip ima odredjen broj priključaka za senzore...i jedan slobodan. To je za sve isto, medjutim, malo napredniji elektroničari su na taj priključak vezali umesto senzora dodatne elektronske začine.

Pošto će "mozak" od sledeće sezone (kao) zaista biti isti isti za sve, pretpostavljam da ih ovaj sadašnji već ne zanima...mislim već je bivši iako u upotrebi, jer ispada da je njegov dodatni razvoj uzaludan.

Tupe ga brate sa time, zato mnogi ni neće da se takmiče (čitaj Kawasaki). Kakva lova, kakvi bakrači...love ima koliko hoćeš. Odavno mnogi traže garanciju da se tehnički pravilnik ne menja u dužem vremenskom periodu. Menjanje pravila obesmišljava gomilu truda, a opravdanje kako se to radi zbog kao neke štednje....mislim, ne mislim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Lepo su zakuvali treninge....sada da vidimo kvalifikacije i da li se "neko" i koliko se čuvao.
 
 

Siguran sam da, kao i ja, misliš na Rosija


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
6 minutes ago, nash said:

93 nije sa ove planete...

 

Baš htedoh da kažem to isto ...

 

8BDvzxoxoDx1A96EKmgi5v-5mhqIuFGwJncNALOWYUWINmVXAZsyvjkWYkaKhwg7UVc0LTzQbUDQsAMHDNdJ2Um0QlOXkQtkYXsP2jKzkoLT2OYPQrAbWN3kfQtjbz29uO8-0i49_FJqHmrkz0litgAM4TPcWyeSIpL1kYc-yiTs0vMiPXyBluJDLInevUN8QbgoC33N4YNI2Rgeen8mY2U5oUwIwVXZJBzjviQPgcs9YhxEAy-O734Gn5sirF8Q1NKi2VYY3B9LoFO-5ryQEZ0XNzE3Hc6rdMucMd4ZjQafFfkIUgj-n8160mhV0SFnFafC49wRe10QcPACDqKxfCQ9EbyZm4qOckV5K17uncMPZgPLKHxgCWsxeTbHW1xPWzVbqyMa3LY8pP9WQ-a_8O-QpwT0Ri_hNxBsZlZp1ibvS99y--gFlmjmfKlvFlLCQtwKIszRvXEMlRWf3iJftt_b4QStFzd8t1ZH1vb1yUpsJZkZWkANjSwX51FhGvWYIml1DyvqZs0ZcQjm_Ip50G88Iu_eOjtQJes5QLlrnDEvy54RzEzUz-WiPsodR6KAvpmGASohw4w1eQLvLihh0t62qmLgmCo8=w1702-h957-no

 

 

Možda neće biti neizvesno za pobedu, ali ne verujem da će trka biti dosadna , daleko od toga  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ko zna, tu je i Lorenzo, Ianonne koji može da zaprži makar par krugova, a to je sasvim dovoljno da se još neko priključe, Rossi, Vinjales, Dovi i čim su naprijed više od dvojice popaljenih, kombinacija ima na pretek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

zavisi od prve krivine... ako ovaj manijak 93 prodje prvi kro tu krivinu borba za prvo mesto je zavrsena


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gume su (opet) velika enigma, a prilično visoka temperatura staze će svemu dati dodatnu čar.

Sad, neću reći da je lako napraviti najbolje vreme kada se svakih 4, 5 krugova stavlja nova guma, ali je svima ozbiljna nepoznanica trajnost i performanse u poslednjim krugovima. Uz rad na mešavini materijala za ovu specifičnu stazu, Michelin se pozabavio i unutrašnjom strukturom (o ovome se retko priča), koja je dodatno ojačana ne bi li se smanjila ekstremna potrošnja rubova u konstantnom (više levom nego desnom) nagibu.

Biće interesantno ako padne kiša....što nije retkost za Saksoniju u julu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

TOOO!

 

Bravo BiB!! Najzad.

 

Toliko nesrece sa onom povredom na enduru posle prelaska iz Moto3, kao da mu se nije dalo za dalje. Najzad, povratak na prave sine!

 

Jedan od vozaca koje najvise simpatisem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo ne znam šta da kažem za Pasinija, osim što vozi na nož , često sa sobom povede još nekog.Sad je zeznuo Banjaju, ali zato nije nedostajalo zajebancije naprijed. E upravo tako, neka lošija verzija Ianonnea ;) .

 

Živio Binder, živio Mir, živio Nepotizam :) . Neka su osjetili čari postolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja