Jump to content

Moto Zajednica

Zamena izduva gsxr k1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari ocu da zamenim top na suzani ovaj fabricki mi bas bode u oci pa me interesuje da li ne bi nesto poremetio oko rada agregata potrosnje kompjutera i slicno sva misljenja i iskustva bi mi dobro dosla.;)IMG_20180707_161504.thumb.jpg.1dc760b378b38fdb963524a23930757d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Da se tako lako moze poremetiti rad agregata, tesko bi mogao da nadjes motor u ispravnom stanju. 80% motora ima aftermarket ili ti ne originalne izduve. Nadji odgovarajuci izduv za taj model (a da pritom nije neka kucna budzevina), on ce dobiti lepsi izgled i neuporedivo bolji zvuk a ti osmeh na licu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Pa to i pitam ja bi neki malo manji top ovaj je brate mnogo glomazan i ruzan zvuk mi je ok ne volim motore koji se mnogo cuju malo glasnije i ublje ok al ne preterano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Jbg desi se greska a ti buraz batali motor idi u skolu pa uci decu pravopisu ja za sebe znam dovoljno ako nemas neki pametan predlog u vezi izduva ne pametuj mnogo verujem da nema mnogo onih koji su odusevljeni tvojim odgovorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ako ces iskreno nije ti rekao nista lose...

 

Sto se tice topa, da, promenom ili bilo kakvom izmenom izduvnog sistema se menja i rad motora. U kojoj meri zavisi od mnogo faktora, ali u 95% slucajeva vlasnik to nece primetiti (cak se cesto stice utisak da motor ide bolje, da je dobio par KS itd). Nadji nesto sto je bilo predvidjeno za tvoj motor ili se odluci za domacu proizvodnju generalno nije ni bitno, pazari nesto sto ce se tebi svideti. U najgorem slucaju (5%) ces posetiti nekoga ko zna da radi mapiranje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ne vidim neke razlike u radu sa njim i bez njega mozda kad ga pritisnem malo mirnije radi motor to jest malo spusti obrtaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Senzor rucice kvacila :) Suzuki je znao da ih trpa na mnoge motore i funkcija mu je da onemoguci paljenje (verglanje) motora bez da je pritisnuta rucica kvacila. Cim si ga tek sad primetio znaci da ga je neko zaglupeo u medjuvremenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
16 hours ago, Maxmax said:

Ne vidim neke razlike u radu sa njim i bez njega mozda kad ga pritisnem malo mirnije radi motor to jest malo spusti obrtaje

Radi mirnije jer je kvačilo odvojilo.

Taj senzor ili prekidač kvačila obavezno popravi - ako je neispravan. Veoma je opasno, neki su i poginuli zbog njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ok hvala vam kod mene je ocigledno neispravno jer je bilo udaljeno od poluge kvacila kad sam namestio da ga poluga pritisne motor nece da vergla iako je izbacen definitivno ne radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari pali mi se FI kad ucitam gresku ona je  -C00 to valjda znaci da nema greske kad dam kontakt upali se FI dve tri sekunde pa se onda pojavi temperatura dve tri sekunde i tako sve na dalje isto se desava i kad je motor upaljen isto i u voznji po nekad se to iskljuci ali retko. E sad kako da resetujem gresku moze li bez dijagnoze ili ne. Da napomenem motor radi odlicno bez ikakvih problema pali normalno sve normalno. Da li moze da bude do akumulatora posto je fabricki 9ah a ja sam stavio od 8ah ili mozda sto ima prikljucen na akumulatoru onaj mali uredjaj za ocitavanje voltaze akumulatora ili je nesto sasvim trece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari jel ok da sipam 300v u motor doneo mi drug iz nemacke nije mogo da nadje castrol bio kamionom pa nije mogo da luta mnogo. Ja sam hteo iskljucivo castrol pover 1 racing posto sam sa njim imao lepa iskusva. Sad mi je trenutno u agregatu 5100 polusintetika a 300v  je sintetika pa reko da ne bude neki problem mada po specifikaciji u K1 ide sintetika a ima ljudi na ovom forumu pametnijih i iskusnijih od mene ako malo smaram izvinite:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja