Jump to content

Moto Zajednica

ZXR 400 lupanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Pozdrav. Potrebna mi je mala pomoc. Imam problem u poslednje vreme , dosta je pocelo da se cuje neko lupanje ili takcanje u motoru sumnjam na ventile ali nisam siguran. Najace se cuje u leru. cuje se i na jacem gasu ali ne toliko. Takodje kad je motor na malim obrtajim a veliko opterecenje recimo idem uzbrdom u prvoj do 3000obrtaja i presaltam u drugu on padne na 1500 obrtaja i sve dok ne dodje do nekih 2500 obrtaja cuje se kao da nesto grebe melje kao neki zupcanici da struzu ne mogu da objasnim zvuk i oseti se dosta jaka vibracija motora posle tih 2500 obrtaja sve oke. Pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo ?
otvarao sam poklopac ventila gledao lanac, nije labav skidao sam i ona kucista bregastih sa otvorim za nauljavanje da vidim dal se nesto nije pojelo puklo ili slicno kad se upali motor sve se lepo zauljava ima pritiska ulja svugde dopire ulje nema nikakvih ostecenja pukotina i slicno, nemam neko specijalno iskustvo ali mi sve deluje oke. Ulje u motoru je trenutno (15w50) 7100 Motul full sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Moze biti svasta. Prvo pojeo lezajeve radilice i procekicao. Tada bi trrbao i da pali lampicu od ulja na niskom leru. Drugo spaner i lanac bregastih. Tesko da ces to ti kao laik okom proceniti. Trece moze neki luft u klipnjacama da dobije.... Sve u svemu ne gine mu neko strucno lice "majstor".

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Motoru mogu da spustim na 800 obrtaja ne pali se lampica za ulje. Necuje se odatle zvuk. Zvuk je u gornjoj desnoj polovini motora oko lanca bregastih tu negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Teško da ti iko može reći nešto na osnovu ovog snimka. Snimak ide tri sekunde, pa pauza od 15 sekundi i stalno tako treba bar 10 minuta da se odgleda snimak od 1,26 minuta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja
Pre 5 sati, mradomir je napisao:

Uspeo si da uploaduješ video od 447MB na forum :takoje:

eheheh pa ja imam malo jaci net to traje mozda 1-2min upload :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja