Jump to content

Moto Zajednica

33 dana severa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Neki odavde koji me znaju duze su vec culi moje price o planovima odlaska put Svedske, ali vec par leta nikako da se poklope kockice i sada konacno imam srecu da mogu da kazem da sam (relativno) spreman za proputovanje kroz skandinavske zemlje. Sever me odavno privlaci, ni sam ne mogu da objasnim sto, nikada nisam bio tamo, u medjuvremenu sam ucio nesto svedskog i voleo bih da se upoznam sa kulturom, a kako bolje uraditi to nego li ih proci motorom.

Planiram polazak u cetvrtak okvirnom rutom sa slike. Nista nisam zacrtao, ideja je da napakujem sator i opremu i usput po nahodjenju da obilazim i posecujem kako mi se cefne. Putujem sam, pa ako imate neke predloge sta obici u okolini (pojam okoline moze relativno da se shvati :D) bio bih vrlo zahvalan da ih podelite.

Isprva sam mislio da ukljucim i Nordkapp, ali sam ideju napustio, sto zbog vremena, sto zbog finansija. U putopisu @Furious Panda sam nasao neke korisne savete i smernice, sto njegove, sto kolega koje su pisale, npr. da se ne zaobidje Inlandsvägen u Svedskoj, tako da hvala Pandi na onako opsezno pripremljenom i lepo prenesenom iskustvu. :)

Sve u svemu, imam fore do 14.8. kada moram da budem u Beogradu i sem toga nikakve datume na papiru, tako da pucajte, nadam se da cu moci da okacim ovde sliku s mesta gde ste me uputili! :)


46082074_Screenshot2018-07-1022-26-16.jpg.8895781e100a7e2de5ff83782893f154.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Posto vidim da ides kod Deda Mraza u selo, puno ga podravi od svih nas i reci mu da za Novu Godinu bude siroke ruke :)  Povratak bih planirao preko Finske, Litvanije i Poljske.  Da sto vise prodjes i obidjes.  Jer tu si sada i ko zna kada. Tebi sretan put i lep provod :) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sto ne rece? I ja planiram ovih dana put do Osla uz obavezno svracanje u dva Nemacka grada no ne nadjoh barem jos jednog saputnika da ne idem sam na toliki put. Javi se ako si za neke dogovore. Poz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala svima na lepim recima. @djoljiimam puno poverenje u Hondicu, moze ona to. Uz malo srece, oboje se vracamo nasmejani.:D

Povratak okvirno planiram preko Juvaskule i Helsinkija, pa na balticke zemlje, ali do tada, ima kilometara. Stigosmo do Gyóra. Usput nista posebno vredno pomena sem da i u EU postoje losi putevi i da domaci ozbiljno krse ogranicenja brzine. Ukratko cu poneki utisak ili eventualno sliku kad uhvatim vremena, mozda nekome bude zanimljivo. 


@Ferty_

Izgleda da nas NC sektase stvarno povezuju i neka druga slicna interesovanja. Nisam ni razmisljao da mozda ima zainteresovanih za Svedsku. :D

Ako si i ti u putu, javljaj, mozda se mozemo naci negde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Zimus kada sam putovao od Budimpešte prema Djeru je takodje bio katastrofa put. Krateri na putu gori nego na nekom seoskom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Srećan put! Uživaj maksimalno, pa kad se vratiš napiši putopis. Slikaj što više... ;)

 

Meni lično žao samo što ne ubacuješ i Norvešku, ali kontam da je bilo neizvodljivo.

 

Aj srećno! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da li si stigao na prelaz Rostock ka Svedskoj? 

Zanima me posto je trajekt i koliko traje voznja?
Pozdrav

 

P.S.

      I dosadasnje putarine kroz celu evropu okvirno koliko su te izasle? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ako nisi prozujao kroz Svedsku a hoces malo da izmjenis rutu mozes da navratis ,odmoris pa nastavis dalje. Ja sam na jezeru Vättern, fin mali gradic sa extra plazom Motala. Ako ta zanima javi se.To ti je pored autu-puta Malmö  - Stockholm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

@Zeleni 65 me je veoma domacinski ugostio u Motali. Ovom prilikom jos jedan pozdrav za njega i njegovu veoma finu porodicu. O susretu vise kada budem poceo sa putopisom (sto ce verovatno biti vec tokom samog puta), a nadam se da se uskoro vidimo ponovo!:cirka1:

IMG_20180720_202042.thumb.jpg.fe0913b4aab8da9ac49ab7bd88293d7f.jpg



@Ferty_ Bas na taj sam isao jer je bila visestruko jeftinija opcija nego da idem za Kopenhagen. Cak je i sam trajekt bio 3 puta jeftiniji i izadje total samo 37 evra za 5 i po sati plovidbe. :)
Sto se tice putarina, ravno 5.2 evra koja sam morao da platim u Austriji jer sam na kratkom delu izasao na auto put. Gledam da ga sto vise izbegavam ako je moguce. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Utekoh kisi, ali necu jos da kazem da me nije prala do sada da se ne ureknem bezveze. :D

 

Pozdrav svima iz suncane Finske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Vratih se sad vec pre nekih 10-tak dana, ali od posla ne stigoh da napisem nista o putu. Naposletku ne bese 33 vec oko 10 manje, ali opet sasvim dovoljno dana.
Nadam se da cu pretociti iskustva u malo opsirniji putopis do kraja meseca kada se budem vratio sa mora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja