Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha r125 kit malossi na 180cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM EXC F 350

Pozdrav svima, vozim vec duze vreme yamahu r125 i resio sam uzeti za nju kit malossi na 180 kubika.. Neki mi kazu da ce mi brzo stradati masina pa me zanima da li neki ima iskustva ili nesto da mi kaze/posavetuje.. Hvala puno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ok, to je neka osnovna ponuda recimo, pritom ni malo jeftina.

Brzina košta, uz to valja reći i da trošak na sve te gurabije ne znači i ektremni skok u performansama, pogotovo ako se radi nestručno i nasumično.

Da bi sve to malo potrajalo moraš, ti ili neko ko će to raditi, da se uveriš u apsolutno odlično stanje svega staroga. Svaka "načeta" komponenta će u novoj situaciji stradati pre nego u originalnoj postavci, a moguće je da izazove štetu posle koje ova lepa mašinica može da završi karijeru.

Sad bih se ja raspisao još ihaaa...

ali probaj da razmisliš, ako ti to asministracija i finansije dozvoljavaju, da predješ na nešto jače.

Ako si baš, baš rešio i finansije nisu problem....ok, pozdravljam, samo napred. Da znaš da i taj kit može još da se "pojača", dodavanjem bregaste, izduva i još koječega.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM EXC F 350

Hvala puno za ovaj odgovor.. Presao bih ja na vece ali nemam godina.. Tek mi je 16.. Jos jedno pitanje, kada stavim taj kit (neki kazu) da ce mi jako brzo otici bregasta jer je slaba u odnosu na taj klip, cilindar.. Ako je u super stanju koliko to otprilike moze da izdrzi normalne voznje..? Hvala puno jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM EXC F 350

I da kit nije novi presao je nesto malo koju hiljadu.. slucajno mi je izleteo zato i hocu da ga kupim.. sada vas pitam da ki je to pamrtno raditi ili n..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kažu, "strpljen-spasen"...

Dal' može, može....dal' mora, ne mora.

Da ti ja sad ne solim mnogo pamet ideš u susret raznim problematikama...i tehničkim i zakonskim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Ја сам против буџологија изузев ако су само и искључиво за трке, лично са својих ускоро 50г, па и ја сам на 125-ици и то 

са женче без журбе лагано клизимо:moto1: са осмесима на лицу. Води се овим детаљом!

Ако машина није отварана не дирај је!!! Кад је отвориш први пут никад то не буде као некад..., е сад ако је при крају па и 

да се играш, те с њом онда на стазу, не у саобраћај.

Ако је зверчица ок, ту кинту инвестирај у неку потребну опрему или естетику...ма вози је.

Поздрав од Ђолета.:zdravo:

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 10.7.2018. at 23:11, Veljko01 je napisao:

Hvala puno za ovaj odgovor.. Presao bih ja na vece ali nemam godina.. Tek mi je 16.. Jos jedno pitanje, kada stavim taj kit (neki kazu) da ce mi jako brzo otici bregasta jer je slaba u odnosu na taj klip, cilindar.. Ako je u super stanju koliko to otprilike moze da izdrzi normalne voznje..? Hvala puno jos jednom

Bregasta ti sigurno nece brze otici, osim ako nova elektronika ne dozvoljava znacajno vise obrtaje, pa uspes u trenucima alkoholnog zanosa da prevrtis masinu. E, vec sa radilicom je malo drugacija prica, pogotovu ako je naceta. I, nesto brze ce ti otici lamela, zbog veceg obrtnog momenta i snage.

Ukoliko budes vozio normalno, trajace ti sve uobicajeno, ali se postavlja pitanje cemu onda to budzenje? Ukoliko ga budes przio, i fabricki komplet ce ti stradati brze, pa tako i ovaj.

Moj savet: ako te to lozi, i ako mozes sebi da priustis, trpaj to u masinu i uzivaj u novom dozivljaju.

Moj sin je tvoj vrsnjak, vozi skuter Suzuki Katana AY50 od 250e. Zimus smo u njega ubacili kit na 70ccm koji smo povoljno pazarili za 90e. Podrzao sam ga u tome, i njegov osmeh i zadovoljstvo mi govore da nisam nimalo pogresio, i nisam se pokajao ni trenutka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja sam imao na Hondi NSR 125. Majko mila, kako je isao taj motor. Maksimalnu brzinu ne znam, samo sam jednom probao do 140 km/h, ali ja mislim da je bila mozda i preko 200.

Malossi race kit, sve blokade skinute, promijenjena radilica. Ma lud motor skroz, samo je imao vibracije, pa se ruke umarale, jer su se prenosile na rucke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja