Jump to content

Moto Zajednica

Korman tj. volan

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nisam primetio da postoji ova tema pa da je pokrenem. Ukoliko postoji nek me admini upute a ovu obrišu.

Kupio sam Suzuki SV 650 2004, tek se navikavam na mašinu i stil vožnje. Ono što sam čuo od prijatelja je da ću možda volan menjati u malo širi. Hm, tu me baci u razmišljanje. Objavih to u temi SV al nešto mi niko ne piše :)

Korman je uzak i ručke idu malo unazad, znači dal bi bolje za ovaj motor bio malo širi volan za po 3 cm sa obe strane i da je malo ravniji?

Vidim da LSL nudi volane raznorazne al se ne snalazim u merama. Ukoliko je baš veliki a od aluminijuma je, dal je izvodljivo da se skrati?

Kakva su vaša iskustva i preporuke?

Za ilustraciju ću postaviti par fotki sa stranog foruma gde je prikazan položaj vozača na SV N modelu, SV S modelu i ono što je on želeo i dobio izmenom kormana.

I neki LSL koji sam našao a neznam kako bi čučnuo na SV N modelu.

 

https://www.louis.eu/artikel/lsl-handlebar-streetbar-abe-a00-l00/10021197

 

775907D9-4879-4608-9711-5BC96585A904.jpeg

C9E4F47F-39A8-485E-A1E0-0E67593AB5F3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam baš taj LSL na "ER5". Dosta je širi of fabričkoj, motocikl izgleda ozbiljnije, Sajle i creva imaju dovoljnu dužinu ali se el. instalacija mora osloboditi vezica, tj. fiksatora.

 

Širok hvat, lakše i brže "pada" u nagib i generalno pruža osećaj komfora u odnosu na fabrički. Naravno, to je subjektivni osećaj, imam nešto preko 190cm pa mi odgovara širok upravljač i taj malo agresivniji pognut položaj kao što je prikazano na drugoj slici. Nisam imao problema sa bolovima osim u gornjem delu trapeza mada sam baš na tom mestu imao povredu.

 

DSCN0874.thumb.JPG.67847276b7ab3119788f66279141aa15.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Sad kad rece bolje pada jedno pitanje sto se tice padanja i krivina ...razlika izmedju heblova i kormana sta je bolje po vama? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Alekre, reče da je dosta širi od fabričkog. Dal je moguće da se skrati sa obe strane da ne bude tako širok. Znam da nema rupica na sebi nego se tek kasnije izbuše za fiksaciju komandi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Možeš da skratiš, zavariš navoj i obradiš.

 

Prirodno je zbog veće poluge ali opet kažem, to je dosta subjektivno. Upravljač je meni odgovorao ali momku kome sam prodao "ER5" je bio apsolutno neadekvatan pa je vratio fabrički.

Spremio sam izmenu upravljača i za "TDM" jer je fabrički uzak pa za veće nagibe i zahtevnije krivine moram da izmeštam gornji deo tela više nego što volim, tj. bolje reći mene izuzetno mrzi da se mičem na motoru osim ruku i glave.

 

Spremio sam "Motacc" ovaj put, aluminijumski. Nešto je niži od fabričkoj i oko 3cm širi, taman koliko treba.

IMG_20180502_164318.thumb.jpg.a77f46876f010f99e2149655b14c751c.jpg

 

Promenio član Alekre
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja