Jump to content

Moto Zajednica

Biltema alat

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Skoro je neko postavio fotografiju sa ambalažom lanca (čini mi se)...i ja krenem malo da istražujem.

Ispada da je to samo brend, skandinavski brend...koji poput Ikee uzima stvari od drugih i lepi svoju etiketu. 

Da skratim priču, sve podseća...recimo na Einhell, ili Womax, ili nešto na taj fazon. 

Ima pozicija koje su potpuno djubre i nečega što może da posluži. 

Ako ćemo pravo to može lako da bude ista stvar kao recimo neki "proizvod" domaćeg Beorola. Sve dolazi sa istog mesta, samo ga drugačije nazovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Kvalitet varira i može se naći dobar alat. Ja uvijek uzimam onaj na kome piše 10 godina garancije. 

 

Mnogi koriste ulja i filtere od njih na svojim motorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trgovina...i promocija su čudo.

Dok sam bio preko i van radnog vremena pokušavao nešto da zaradim, jurio sam "jeftiniji" alat i vrlo često je izbor padao na LUX...za koji se ispostavilo da i nije loš (imam još uvek dosta toga). Danas ga srećem u prodavnicama lanca Woby, gde primećujem cene veće bar za 50%, nekada i više (doduše prošlo je dosta vremena) i deluje mi da ga smatraju za prilično kvalitetan. Od Womaxa je definitivno bolji, a njihov sistem gradacije kvaliteta sa zvezdicama deluje objektivno. Imam dosta "basic" stvari, a još su upotrebljive.

Puno je danas tih "marki", a zna se ko i dalje pravi stvari kako valja. To mora naravno i da se plati, pa kad profi nije obavezan izbor svi ti Womaxi, Luxovi, Stanleyi,Einhelli,Bilteme...pa i Poxxoni završavaju posao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 13.10.2019. at 16:09, Desmo je napisao:

Chicago pneumatic?

Nekad bio kvalitet,danas isto kao i ostali,dok radi radi.Pneumatski pistolji godinu ipo -dve i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ulja i maziva ne kupujem nikad u Biltemi, nesto od alata i po nesto za kucu , bastu i tako. Kvalitet upitan ali ima i solidnih stvarcica. Imaju alat sa 10 god garancije i to je sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 592 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

P

14 hours ago, ivica744 said:

Nekad bio kvalitet,danas isto kao i ostali,dok radi radi.Pneumatski pistolji godinu ipo -dve i cao. 

Pre bih rekao da u moru kopija tesko je doci do originala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 5 minuta, Desmo je napisao:

Za kucnu radinost mi treba

Ok,onda firma ASO-LER  radi CP pistolj je oko 120eura,imas i WURTH otprilike ista cena,to su pistolji za putnicka i laka teretna,odlicno rade ali im je vek u vulkanizerskoj radnji kao sto napisah.Posto ti treba povremeno radice ti dosta duze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja