Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Trosenje prednje gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

Da li neko ima slucaj da mu se prednja guma po levoj strani drasticno vise trosi nego ostatak gume. Vozim r1100rt,a po forumima vidim da nije retkostna ovom modelu. Spominje se skidanje distancera zadnjeg tocka kao moguce resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Šajbna služi da se težinski uravnoteži motor na račun ose traga točkova, fabrički podatak navodi nekih 9mm dozvoljeno smicanje, što je po mom sudu abnormalno, al tako je. Inače priličnom broju motora bilo koje marke se ose ne poklapaju iz raznoraznih razloga, većina to ne primećuje i nema zaključaka o drastičnom asimetričnom trošenju pneumatika. Ja sam nedavno baš diskutovao na temu izbacivanja te šajbne posle zamene guma, nije mi preneto zapažanje o stanju posle petnaetak hiljada pređenih, ja ih nisam video, ali sam dao savet da se proba motorcikli sa i bez podloške i tek tad opredeli sa ili bez. GS ima poklapajući trag, svojvremeno sam našao na zadnjem točku odstupanje u stranu od nekih 2mm i to mi se projktovalo kao nejednako ulaženje u nagib u levo i desno dok nije uticalo na pravolinijsko kretanje.Čest je slučaj kod žičanih točkova da se obruč prevuče u neku stranu, ja ga podešavam u teoretsku nulu, odnosno na nivo merne greške koja bude oko +/- 0,15mm, kakvi crni BMW milimetri. 

 

Nego, proveri ti malo geometriju motora, prednji kraj, vrlo perfidno ume rame da bude krivo i prednji točak da gazi ukošeno, a umeju i sami štapovi da budu zakrivljeni i da prođu neopaženo, pogotovu kod RT-a gde su zaklonjeni oklopima od pogleda. Ovo je par cevki, jedna je odstupala oko 1 mm, a druga jedno 7-8mm, motor vožen više desetina hiljada a da nije došlo ni do vlaženja ulja:

 

189.jpg.e84842a3de5d3d81bc16706111787f21.jpg

 

 

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 6.7.2018. at 20:56, đunta je napisao:

Ja sam nedavno baš diskutovao na temu izbacivanja te šajbne posle zamene guma, nije mi preneto zapažanje o stanju posle petnaetak hiljada pređenih, ja ih nisam video, ali sam dao savet da se proba motorcikli sa i bez podloške i tek tad opredeli sa ili bez.

 

Sinoć je bio pomenut motor, nije bilo uočeno asimetrično habanje gume, a sa vađenjem šajbne je upravljivost izjednačena, sa njom je skretanje u levo bilo nešto teže nego u desno, što je i logički, pitanje je samo koliko ko oseća smicanje tragova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Policajac motorista iz BGD kaze da se na svim njihovim motorima na prednjem toku uvek pojede brze leva strana a misljenje je da se svi rade i cesce okrenemo na levo nego na desnu stranu. Ima li to smisla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Leva strana gume prelazi veću kilometražu od desne, pa je normalno da se više troši. Desna ide kraći luk a leva duži. Takođ leva krivina je preglednija pa automatski više zaležeš...

Bilo je reči  o ovome na forumu više puta :moto2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Imam i ja slično pitanje, mada nije vezano za BMW, ali jeste za milimetre...

 

Nedavno sam šublerom premerio šrafove za zatezanje lanca sa leve i desne strane zadnjeg točka

i udaljenost zadnje osovine od kraja viljuške sa leve i desne strane (video na yt da to rade,

inače mi ne bi palo na pamet).

Razlika je 1mm leve i desne strane ali tako vozim već par hiljada km. Pretpostavljam da je tako od

zamene gume. U međuvremenu nisam primetio da se ta

nova guma neravnomerno troši.

Sad me interesuje da li da nešto čačakam, jer ako sam budem čačkao, može

biti i daleko veća razlika od 1mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, srbac je napisao:

Leva strana gume prelazi veću kilometražu od desne, pa je normalno da se više troši. Desna ide kraći luk a leva duži.

Bilo je reči  o ovome na forumu više puta :moto2:

 

Ispada da se razdaljna deonica razlikuje od smera, Beograd-Bar, Bar-Beograd, u kom smeru je kraće, odnosno duže. I gde je bilo na forumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Razdaljina nije ista zbog različitog broja levih i desnih krivina ,ali zato levi deo gume pređe veću kilometražu od desnog.

Kad sam bio mlađan Motorad je pisao o tome pa su ljudi okretali gume posle određenog broja kilometara jer većina guma tada nije imala strelicu sa smerom okretanja... :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, srbac je napisao:

Kad sam bio mlađan Motorad je pisao o tome pa su ljudi okretali gume posle određenog broja kilometara jer većina guma tada nije imala strelicu sa smerom okretanja...

 

Tačno je da nekad nje obeležavan smer rotacije na pneumaticima ali se on formrao prostim habanjem, čak i kad je šara bila simetrična po pravcu,  okretanje smera je samo dodatno činilo ubrzano trošenje. A menjale se strane uz zadržavanje istog smera rotacije jer se zbog  nagiba točkova gotvo uvek jedna strana spoljne ivice brže trošila, kod asimetrične šare to nije moguće.

 

Pre 2 sati, srbac je napisao:

ali zato levi deo gume pređe veću kilometražu od desnog. 

 

Jel imaš neko matematičko geomerijsko objašnjenje ili desnih krivina ima nebrojeno više, pošto to prizilazi iz ranijeg posta?                                                                                  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako ima jednak broj krivina, leva strana gume uvek ide duzim putem a desna strana UVEK ide kracim putem, što bi značilo da je leva strana na ISTOM putu prošla znatno duži put u odnosu na desnu stranu.

Nije geometrija... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Krivina je forma geometrije ili trigonomerije čije se lučne dužine jednostavno izračunavaju. Hoćeš da kažeš da  se desna i leva krivina lučno razlikuju, tako proizilazi iz tvog pisanja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne pricamo o tome. Fora je u jednoj istoj gumi koja ima dve strane. Kad bi išao sredinom puta onda bi bilo isto, ovako nije. Kod engleza se trosi desna strana više...

:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 8 minuta, srbac je napisao:

Ne pricamo o tome. Fora je u jednoj istoj gumi koja ima dve strane. Kad bi išao sredinom puta onda bi bilo isto, ovako nije. Kod engleza se trosi desna strana više...

:rolleyes:

 

Razlika između beogradske Slavije i londonskog Trafalgar skvera jeste očita, ali je stvar vrlo egzaktna, guma ima dve strane ali kakve to veze ima sa trajktorijom, tragom koji pravi na podlozi.

 

pre 6 minuta, dangubas je napisao:

..upravo to htedoh napisati, vožnja levom i desnom str..

 

Kad ideš iz Beograa za Bar recimo, ideš desnom stranom, a kad se vraćaš levom, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 6 minuta, đunta je napisao:
pre 22 minuta, dangubas je napisao:

..upravo to htedoh napisati, vožnja levom i desnom str..

 

Kad ideš iz Beograa za Bar recimo, ideš desnom stranom, a kad se vraćaš levom, jel tako?

 

pre 2 minuta, dangubas je napisao:

:) i povrtak je desnom, po engleskoj uvek levom..

 

I kakve onda ima razlike kad se vraća levom stranom u onosu na odlazak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, dangubas je napisao:

desne krivine kod nas su kraće počevši od obične T ili 

+ raskrsnice, kod engleza leve..

 

Oćeš da kažeš da je desni krug kod nas kraćeg obima, a kod Engleza levi? A jel može raskrsnica da bude obrnutog T, ili ti iz drugog smera i jel se voženje sumarno odvija po pravilu pomenutih kružnih tokova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nacrtaj raskrsnicu ko u ogledalu, znači na  desnu stranu raskrsnice, da zaeni auto skreće u desno, a crveni njemu na suprot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro, imaš neku razdelnu liniju koja ide sredinom, trajektorija zelenog auta jeste duža nego crvenog, kad zamene mesta jel izlazi na isto, odnosno, svede se na razdelnu liniju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja