Jump to content

Moto Zajednica

F650CS: Cudan problem sa remenom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pozdrav 

Nakon godinu dana bez problema posl dana samo iskacu.  

Naime nakon 5 dana voznje po 250 km svaki dan I to malo agresivnije za ovaj motor po povratku kuci zacujem cudan zvuk pozadi.  Pogledam kada kais na ivici zubcanika i malo preko.  Pomislio nije to nista samo je labav jer za labavog je normalno da ide na rub. Uzmem da ga nastelujem kad srafovi ekscentricne osovine skroz labavi.  Prvo se prepao da nije lezaj tocka gotov ali na srecu nema lufta i vrti se besumno, pogledam i lezaj u zubcaniku i one kao silen blokove i sve ok, nigdje lufta nema. Sve vratim i spakujem kada sranje opet kais na ivicu. Do duse manje ali opet nije kako treba.  Znaci samo je pocelo od jednom. Kais je presao 50 000 , novi mi je u ormanu ali me strah da ga stavim ako je nesto drugo pa ga samo unistio

IMA li ko ideju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Točak ti nije postavljen ravno (samim tim i remenica), probaj laserom da ušteluješ da remenice stoje ravno i trebalo bi da rešiš problem. 

P.S. 50 000 kM nije malo za kajš bez obzira na specifikacije :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Bmw f650 cs je u pitanju. Opcije stelovanja tocka nema, osim rotiranja ekscentricne osovine na osnovu cega se steluje zategnutost kaisa. Ali I to je u uzduznom smeru u odnosu na motor tj u istoj ravni sa tockovima . Tako da nema uticaja na bocna pomeranja. To je ono sto j...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Proveri ti kako ti stoje točkovi ( da li su u osi ). Ako si imao neki nezgodan pad, ili si nekom pozajmio motor, pa da je on pao, moguće i da ti je neko na parkingu udario kolima u zadnji točak sa strane pa da se ram malo uvio i da je zbog toga . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Pregledaj i lezajeve zadnje viljuske da nisu oni dobili lufta, pa ti radi doga ( usljed sile natezanja ) kais ide desno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne razumem se u motor, al probaj sa malim dotezanjem kaiša, podrazumeva se da svi ležajevi i gumeni ublaživač trzaja su kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ugaoni lezaj je imao lufta pa je to bio Uzrok. Kupio nov lezaj u bmw koji nista nije uradio, kao da je manji, rukom ga mogao vaditi, gospoda nisu ni pogledali lezaj i kazu to je pravi i nema greske.  Subler ne znaju koristiti, imaju digitalni sa aliekspresa i kazu "cifre iza zareza nisu bitne ". Nasao polovnu osovinu sa lezajevima i sve savrseno.  Ako neko bude imao slican problem mora biti pazljiv prilikom dotezanja srednjeg srafa koji gura ekscentricnu, a dva sa strane ne otpustati vise od 1/4 kruga jer se u suprotnom sve iskosi za koji mm

20180713_115757.jpg

20180713_115754.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja sam menjao ležaj unutar same osovine kupio odličan ležaj i još nzm šta je išlo uz njega da li prasinari ili šta već jer on prvi strada od udarca . Nije me više izaslo od 50e sve zajedno . 

I to ne u BMW nego u radnji koja iskljucivo radi sa lezajevima . 

Sacekao par dana i dobio najbolji mogući ležaj te vrste na tržištu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dobra firma koja proizvodi zaboravio sam koja je bila , a da nije Kinez kao i sam način izrade istog kada sam ga i lično video . 

S druge strane ako i postoji bolji nije ga bilo ni u ponudi dakle kao sto rekoh najbolji na tržištu tada 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Aleksandre, jel imas kontakt za ovaj lezaj, meni je majstor rekao da po luftu zadnjeg tocka, treba uskoro menjati lezajeve zadnje osovine. Pa bih pitao kolko to kosta za F650CS. Mozda da stavis i cenu kolko su ruke kostale da bih znao kolko da se spremim za shurenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
On 9/26/2018 at 12:23 AM, DeXter79 said:

Aleksandre, jel imas kontakt za ovaj lezaj, meni je majstor rekao da po luftu zadnjeg tocka, treba uskoro menjati lezajeve zadnje osovine. Pa bih pitao kolko to kosta za F650CS. Mozda da stavis i cenu kolko su ruke kostale da bih znao kolko da se spremim za shurenje...

Ja bih ti savetovao da prvo otvoris pa kupujes delove, jer ako je desni lezaj, do remenice otisao ok, ali ako je onaj iglicasti do diska onda je vrlo vrv da je i osovina stradala, pa ti je onda najjeftinija solucija pravljenje 1mm caure kod strugara. osovine su nenormalno i nelogicno skupe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Hvala, ipak sam prepustio profesionalcu sa Kumodraža, hvala Pedji s NBGDa za kontakt....
Odradio sve, kao na nov motor da sam seo :)

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja