Jump to content

Moto Zajednica

9. WSBK Misano, Italy.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Znaci, ovu beskorisnu masu sajksa je frustrirajuce gledati samo.

Uvek sam se pitao, kako se oseca kad ga iz trke u trku drugi vozaci obilaze, obilaze, obilaze... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Bella Italia! Ali sam se usrao od vožnje iz Toskane, ostavio ženu i bebu u nekom tržnom centru u Riminiju i jedva stigao na trku. Svi voze 50, ko da streljaju za preko. Prepisujem parkiranje na kružnom toku tik uz prvu tribinu. Da li sme ovde da se parkira - pitam Italijana u nekoj Alfi? Nezgrapni lik na tečnom jorkširskom odgovara - Valjda, video sam od Italijana. Mene zbunile tablice... Odakle si ti pita? Iz Srbije. Have fun.

 

Na stazi jedno 10 soma ljudi po mojoj proceni, puna glavna tribina koliko sam video iz daljine.

 

Zastrašujuće je kad vidiš uživo koliko su brzi ovi skoro stock motori. Bio sam na tribini sa koje se vidi splet desnih krivina posle povratnog pravca i dve leve pre izlaska na cilj... u formacijskom krugu se ježi koža kako proleću tuda. 

 

Pre nego što sam se i popeo na tribinu sam se popeo na #1 Ninju i skapirao zašto Rea vozi kao da je progutao motku :P to čudo je toliko neudobno da sam jedva spakovao dupe na 10 sec da me neki klinac slika. Fuzasteri su pola metra u vazduhu imao sam utisak.

Ostatak zabave za sirotinju koja nema propusnicu za paddock show je klasika: sendviči, pivo, sokovi, par standova sa bofl suvenirima, par sa original 46 pa svi drugi razbrojs suvenirima kao i #1 bajk za drndanje. Oficijelni standovi su u paddocku i nije mi se davalo jos skoro duplo love za ufur i tamo.

 

Trka bila bez nekih uzbudnjenja. Ako se izuzme spektakl posmatranja trke sa razdaljine od 20 metara od staze. Italijani navijaju za italijane i italijanske motore, ali Sykes ima puno fanova. Žabari sa sve engleskim zastavama i full opremom. Tu su i zastave Welsa - Chaz, Ulster - Rea, Francuzi... Generalno dosta stranaca.

E1C33CAA-F7DC-498F-92AB-F51BB7EF3698.jpeg

E30FFFAF-2C8A-4923-96CA-DC9D1A1398B4.jpeg

204ABD4A-D2E4-46CB-B0DB-3C4433CD3069.jpeg

3E1D9B7C-3F12-4288-8242-45B4DD6BFD41.jpeg

EA373C2E-8310-4678-B897-CDF39807396E.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
11 hours ago, nightrider46 said:

Znaci, ovu beskorisnu masu sajksa je frustrirajuce gledati samo.

Uvek sam se pitao, kako se oseca kad ga iz trke u trku drugi vozaci obilaze, obilaze, obilaze... 

Razni faktori igraju ulogu u Sykesovom nenormalnom trošenju guma. Svašta su probavali, poprave jedno sjebu drugo... 

Definitivno je do njega ali neke stvari bi mogle da se isprave stxupom. Očigledno u njegovom slučaju ne ide. 

Nije ni do nedostatka želje ni znanja.... 

Faličan stil za zadati motor i zadate gume. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Potrosnja guma igra vaznu ulogu sigurno, ali mu je psiha najveci problem.

Danas se to nije videlo, ali smo bezbroj puta imali situaciju gde vozi fenomenalno do momenta kada ga jedan vozac obidje i onda krece potop. Nekad to bude na pocetku, nekad na kraju trke, ali je problem u glavi ocigledan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ovim putem bih hteo da pozelim sve najgore, svima sa Eurosport Srbija od uprave do golmana.

Bila mi je super druga trka jutros i pustio sam na nasem Eurosportu da odgledam i snimak.

Da stavimo po strani coveka koji je dobio posao KOMENTATORA koji cuti po 10 sekundi i bunca tokom trke. Za njega su oni indijanci sa sport kluba, Guido Meda licno.

 

Znaci carevi su pustili reklame odma po pocetku trke (18 krugova do kraja) koje traju beskonacno i kad su se vratili sa reklama, 7 kruga do kraja. Pa koga oni zejebavaju. Najzanimljiviji deo trke su preskocili i pustili mi da gledam vdMarka i Rea kako se prate. Kakve smradine smrdljive, ne znam koliko bi se iznervirao da nisam pre toga vec odgledao trku.

 

Za "komentatora" znam da je ovde na forumu, ali ne znam kako se zove pa ako citas ovo, molim te objasni mi ko koga ovde pravi ludim i kako vas nije sramota?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A što je najcrnje aj da su i reklame, jbg pare..već usrani klipovi, slowmotion-i... Vjerovatno kontaju da se smorimo posle par krugova trkanja pa da nas razgale sa top 5 poteza sa vimbldona ili nordijskog skijanja,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
9 hours ago, pronto said:

...samo british ili german i no (keine) problem.

Na british sam i gledao, napisao sam iznad, ali sam iz razloga sto je trka bila odlicna, hteo da odgledam i reprizu jer sam video da ima na nasem. Repriza je trajala 15min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nije samo Eurosport Srbija... ceo Eurosport Bundesliga je takav. 

Isključivo British Eurosport!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
On 7/8/2018 at 6:23 PM, nightrider46 said:

Ovim putem bih hteo da pozelim sve najgore, svima sa Eurosport Srbija od uprave do golmana.

Bila mi je super druga trka jutros i pustio sam na nasem Eurosportu da odgledam i snimak.

Da stavimo po strani coveka koji je dobio posao KOMENTATORA koji cuti po 10 sekundi i bunca tokom trke. Za njega su oni indijanci sa sport kluba, Guido Meda licno.

 

Znaci carevi su pustili reklame odma po pocetku trke (18 krugova do kraja) koje traju beskonacno i kad su se vratili sa reklama, 7 kruga do kraja. Pa koga oni zejebavaju. Najzanimljiviji deo trke su preskocili i pustili mi da gledam vdMarka i Rea kako se prate. Kakve smradine smrdljive, ne znam koliko bi se iznervirao da nisam pre toga vec odgledao trku.

 

Za "komentatora" znam da je ovde na forumu, ali ne znam kako se zove pa ako citas ovo, molim te objasni mi ko koga ovde pravi ludim i kako vas nije sramota?

Aj da pokusam da ti objasnim ali ne znam da li si sirokih shvatanja.

Ja sam jedan od komentatora koji je na forumu ali trku u nedelju nisam radio jer smo vozili u Madjarskoj neku amatersku trku izdrzljivosti.

Trku je komentarisao moj kolega koji je takvog temperamenta, mozda ne pokazuje burno emocije, mozda ne vristi (kao ja) kada je fight, a mozda ce reci prednja vila umesto viljuska jer je iz NS... jer da sve to ne radi ti bi me pitao zasto ne zatvara usta i zasto malo ne cuti da bi ti cuo zvuk motora sa staze.

Sto se tice reklama, repriza a ne live prenosa i ostalih produkcijskih stvari (koje se ni meni ne svidjaju) najbolje je da pises Eurosportu u Parizu posto oni salju signal a ovde se samo ton "lepi".

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nije problem.

Vama ljubiteljima moto sporta sa nickom 46 ionako nisu potrebne neke bitne informacije osim rosijevog cirkusa...

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 55 minuta, ARES je napisao:

rosijevog cirkusa...

Taj cirkus ti daje prostora na TV-u, da ne kažem 'leba... Ispoštuj :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja