Jump to content

Moto Zajednica

Kymco agility 50cc 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Očistiš ga krpom i uljem. Ako ćeš benzin, onda ga obavezno osuši. Samo da mrežica bude čista i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

E, imam problem!

Zamenio sam ulje u motoru i menjacu i kad sam sve zavrsio, ispraznio sam kanticu sa tim uljem i video jednu sajbnu koju nisam vratio!

Ne znam ni od kog je srafa jer sam je primetio tek na kraju. Proverio sam i ne kaplje mi nigde ali ne znam da li smem tako da ga vozim i da li znate sa kog je moguce srafa ispalo? Mislim da je od menjaca ali kao da su oba srafa ista gde se menja. 

Izgleda da je od srafa gde se ispusta ulje. Ne onaj sa federom nego sa suprotne strane. Izgleda da je taj! Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

:BJB-juhu:Ispustio motorno i vratio ga. Nije bila sajbna od tog srafa nego od onog za ispustanje ulja menjaca. Tu je nedostajala sajbna. Eto. Za nauk svima da paze kako vracaju srafove. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Pozdrav svima. Pre neki dan sam zurio na pecanje i malo jace dao gas, kad skuter dodje vrlo brzo do 65km/h. Isao sam po ravnom. Nije ovo nista cudno, ali mi nije jasno da je stigo do 65, a nisam mu skinuo nijednu blokadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Pozdrav drugari. Da ne bih otvarao novu temu odlučio sam da iskoristim ovu već postojeću, nadam se da mi niko neće zameriti. 

 

Kupio sam Kymco Agility 2015 4T sa navodnih 5 hiljada na satu, momak koji ga je prodao mi je rekao da moram da sipam ulje, zamenim filtere, tj njegovim rečima "ništa nisam uradio"...

 

Elem pošto mi je to prvi motor a ja se ne razumem u tematiku, molio bih nekoga da mi onako ko detetu nacrta šta da odem da kupim i da odnesem majstoru da on zameni.

 

Vidim da je već o tome pisano ovde ali spominjete više opcija za ulje npr a ja ne znam koju da uzmem. Zeleo bih da mu sve potrošno zamenim i da pružim novom članu porodice dom kakav zaslužuje :)

 

Svaka pomoć je dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Goja71:

"Pozdrav svima. Pre neki dan sam zurio na pecanje i malo jace dao gas, kad skuter dodje vrlo brzo do 65km/h. Isao sam po ravnom. Nije ovo nista cudno, ali mi nije jasno da je stigo do 65, a nisam mu skinuo nijednu blokadu."

Kad budu merili brzinu na tehnickom tesko ces proci? 

Shone1:odkud prodavac zna da treba da se zameni ulje, koliko dugo je kod njega? Filter nema, ima mrezicu,. Vidi knjizicu ako ima koje ulje ide, ako nema ja bi tu sipao neku polu sintetiku za skutere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Navodno je dve godine kod njega. Ne znam kako zna, prenosim šta je rekao. Nema knjižicu. Svakako mi je plan da promenim sve te potrošne delove i materijale jer mi deluje da mu treba malo više pažnje nego što ju je do sad dobijao a cilj mi je da me služi što duže. 

 

Šta da uzmem, 10W-40 ili 15W-40? Čitam da neki preporučuju 15 tj da valjda po specifikaciji proizvođača treba 15?

 

Koje ulje za menjač? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

u nekom pdf koji sam skinuo pise 15w-40,ali kaze ako taj viskozitet nije dostupan moze i 10w-40 ili 15w-50 u zavisnosti od temperature

IMG_20190616_153221.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Ovo su ulja koja sam stavio. MOTUL 4T 10w40 5100 ESTER  za motor i Scooter Gear 80W-90 za menjač. Za uputstvo za menjanje najbolje je da pronadješ na internetu neko uputstvo, a ima ih brdo i na youtube da gledaš kako se menja. Ima ceo postupak negde objašnjen. Ja sam prvo menjao u servisu a sad menjam sam. Inače, vidim da ljudi izbegavaju 4t mašine od 50 kubika. Moje iskustvo je da su to odlični motori, malo troše, a idu isto tako brzo kao i 2t što za skuter i nije mnogo bitno jer kome treba brzina nek kupi od 400 kubika pa na gore. Kymco je motor za uživanje. Puno sreće sa motorom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

50ccm 4t kako vuce?verovatno me mlitav KO'd ubrzanja.Drugar me imao novog reju 50 4t mlitavo posle je kupio sprint maxx 2t I puno bolje je isao.Ja Sam posedovao piaggio free 2t story je to islo.veoma zivahan motoric

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Zašto se u onom malom providnom crevu ispod filtera sakuplja ponekad ulje? Nema ga mnogo. Nekoliko kapi, ali me zanima. Ranije ga nije bilo. Motor radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

To crevo tome i služi. Skuplja kondenzat uljnih para. Otkud to tu?

Ako obratiš pažnju, ima crevo koje karterske gasove vraća nazad u airbox, tu ih motor usisava i sagoreva. To su uljne pare i produkti isparavanja ulja... Naravno, jedan deo sagori, drugi se kondenzuje i sliva kroz airbox... S vremena na vreme otvoriš taj čep, ispustiš tu koju kap i teraj.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja