Jump to content

Moto Zajednica

Kymco agility 50cc 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Interesuje me kako se cisti filter za vazduh ili se kupuje nov na 2-3000?

Jos mi nije jasno da su razliciti servisni intervali u knjizici koju sam dobio uz motor iz Kymco servisa i nase knjizice. Negde je prvi servis na 300km, a negde na 500km. Drugi servis je negde na 1000km, a negde na 2000km. Ako ima neko ovaj model ne bi bilo lose da me uputi malo. 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Obično su prvi servisi na 300 km i 1000 km za 50cc.

Je li filter vazduha spužvasti/sunđerasti?

Ako jeste, onda ga dobro operi u mlakoj vodi deterdžentom za suđe.

Osuši ga na vazduhu i onda ga naulji tankim slojem motornog ulja (ne treba biti natopljen, samo malo razmaži da bude mastan).

Svrha ulja je da bolje hvata prašinu, možeš i kupiti uljni sprej za filtere ali mislim da nema potrebe da bacaš pare na to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Midjo ne bi se slozio..... :)

 

Ulje za filter vazduha nije nikako bacanje para, vec ispravno servisiranje svog dvotockasa. 

koristim Motulovo ulje za tu namenu, ima ga takodje u spreju

A3_AIR_FILTER_OIL_1L.png.aefa6de4d72448241133084772a695bd.png

 

filter nauljen ovim ulje se ne pere vec baca, novi se ponovo obavezno naulji pre ugradnje.

Ako je filter vazduha papirni i nije mnogo zaprljan, moze se izduvati vazduhom iznutra ka spolja pa vratiti na mesto ili zameniti ako je dobro zaprljan.

 

 

Prvi servis treba uraditi na 500km predjena, menja se ulje u motoru, filter ulja se opere nekim klinerom jer je mrezica

Image.jpg.d143d7c07d27b92f37165f7796d023cd.jpg

 

takodje trebas zameniti ulje u reduktoru (80W90), proveriti akumulator, punjenje, gume, kocnice i sve srafice koje mozes videti (zna da se popuste, ispadnu).

Svaki naredni servis (zam. ulja u motoru, ostalo provera) na 2.5K od poslednjeg serisa, CVT otvarati na 5K i ima dugo da sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja svoj filter perem na svakih 2-3k kilometara i lagano zamastim motornim uljem.

Ne vjerujem da ima puno razlike u odnosu na sprej.

I dodao bih da se ulje mora češće mijenjati, na svakih 1-1,5k kilometara (u uputstvu je preporučeno na 1k).

Kao što si i sam rekao, nema klasičnog filtera, nego obična mrežica, a skuter radi na puno obrtaja i ima samo oko 0,6l ulja, pa se brzo zaprlja.

Pretpostavljam da je agregat isti kao kod mog Kineza, a to je jednostavni GY6 139QMB. :D

Ja sam prvu promjenu ulja uradio već na 50 km da izbacim kinesko ulje i metalne opiljke.

Bilo je puno metalnih opiljaka koji brzo nastanu nakon prvih kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala momci. Ja sam na 500km uradio zamenu ulja u motoru i reduktoru. Sad imam 1200km predjenih i ne znam da li da menjam opet ulja i cistim filter ili da cekam 2000km. Mislim da je filter sundjerast. Videcu ima li negde spreja pa cu da ga operem i malo naprskam sprejom ali mislim da ga ne diram do 2000. Za ulja ne znam. Mislim da ako dodjem do kraja godine do 2000 menjam sledece pred sezonu. Jos cu da procitam uputstva koja se razlikuju sto me najvise i buni.

Malo pre citam i stvarno bez veze. U nasem uputstvu za filter za vazduh pise da se filter opere u razredjivacu, osusi i potopi u ulje, a u Kymco-vom uputstvu pise da je filter papirni i nikako da se ne pere u ulju, vec samo izduvavanje prasine i zamena na 2000. Ajd sad! A, o intervalu za servis da i ne govorim! Mislim da cu da se pridrzavam Kymco-vih uputstava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Imam Agility 50, 2006. godište, 12 cola točkovi. Kupljen nov, isti problem kao i kod tebe. Dobio servisnu knjižicu, došao na prvi servis posle 500 km, a u servisu me napušili zašto nisam došao na 300. Pokažem im knjižicu, oni kažu pogrešna i daju mi novu. Elem, prvi servis na 300, drugi na 1000, tada su mi skinuli blokadu, svaki sledeći na 2000 km. Menjaš ulje u motoru i menjaču i filter vazduha koji je papirni. Na 10000 štelovanje ventila, kontrola kaiša. Inače, veoma pouzdan i prijatan za vožnju, mali potrošač, idealan za grad. Ako ti treba još neka informacija i ako mogu da pomognem, javi. Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala ti puno!

Ja sam radio prvi servis na 500km (zamena ulja u motoru). Ništa više. Ja sam sam menjao ulje u reduktoru. Sad je 1200km i trebam opet na servis. Loš mi je servis ovde. Loše rade i kod njih sam samo iz razloga što su nekad bili ovlašćeni za Kymco pa ih još uvek priznaju kao servisere.

A, ima li nekih promena sa skidanjem blokade? Ja ih ne bi skidao jer meni i ovako ide extra. 55km/h sa blokadama je meni taman. I ne muči se motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Sa mučenjem i ne mučenjem izadje ti na isto. On postiže okretaje svejedno, ali prsten na variomatu mu ne dozvoljava da se remen digne. Blokada je samo zbog ograničenja brzine jer je zakon takav. Mislim da je ljepše ipak voziti i do 70-75 po satu nego 55 + brži si i ipak manje smetaš drugima. Dobio si i malo veću diznu zato. To je samo moje mišljenje, a ti naravno radi po svom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Meni su promenili čauru na varijatoru koja mu sada dozvoljava da se raširi malo više, odnosno da dobije još nekih 10-ak km/h. Broj obrtaja motora je isti svakako, tako da ne brineš da li se motor muči, a zgodno je kad imaš koji km/h u rezervi. Ali obavezno traži staru čauru, verujem da će vrlo brzo uvesti merenje brzine na tehničkom pregledu, pa da imaš za svaki slučaj :).

Čuo sam da su neki čačkali nešto na cdi i menjali dizne, ja to nisam radio. Za preko 65 km/h imam vespu, a nikada ne vozim više po gradu.

Inače, od 3000 km ja radim sve servise, skinuo sam kompletnu servisnu dokumentaciju (na engleskom, doduše), a ne treba neki poseban specijalni alat. Ako ti treba, poslaću ti tu knjigu u pdf formatu, samo mi javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Juče sam pitao kod servisera u Kladovu i rekao mi je da od blokada on samo skida i menja tu čauru. Skinuću je i zadržaću staru. Jel to sve od blokada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala puno zhex!

To ću i da odradim. Nije skupo 1500din je. Menjam ulja i filter i to mu je za sad.

Da li filter za vazduh može da se očisti ili se menja?

Pozdrav!

Možeš li da mi kažeš i koja ulja koristiš

Ja sam stavljao motul - ne znam koje sad ali videću pa ću da napišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Motorno ulje je MOTUL SCOOTER EXPERT 4T 10W-40 MA, a za menjač je isto motulovo u nekoj narandžastoj bočici od 150ml. Mislim da je SAE 80W-90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

U principu, bilo koja polusintetika 10W-40, ja koristim Ipon. Može i sintetika 5W-40, ali nema potrebe. Za menjač je tačno to što si napisao. Filter vazduha, zavisi gde voziš. Ako ima dosta prašine, menjaj. Može i da se izduva kompresorom ako nije jako prljav. Tu imaš jeftinije varijante, RMS i kineske oko 500-600 din i kvalitetnije, recimo Athena, oko 1500-1600 din. Ni to nije presudno ako redovno menjaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Evo nesto sto me malo zeza na motoru. Od kako sam ga kupio culo se neko piskavo skripanje kod prednjeg tocka. Ne mogu da provalim da li je disk kocnica ili osovina. Da li je moguce nekako spolja nesto podmazati. Ne bi da otvaram kocnice ni tocak jer se malo cuje (skripi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne verujem da je disk nit osovina tocka, pre bi rekao da dolazi od pinjona.

Ako dolazi odatle, mora se skinuti pr. tocak i podmazati (imao sam takav slucaj na novom Tweet-u).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

:Joska:Znaci ipak mora da se skida tocak... ! Ne bi da ga novog otvaram jer su ovde majstori katastrofa. Neka malo skripi i to mu je. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

A, šta ako je prednja kočnica?

Nekad, kad zaškripi, pritisnem prednju kočnicu i prestane da škripi. Posle počne ponovo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Verovatno jedna kociona plocica ne stoji dobro. malo se pomerila u lezistu pa sa vlagom koja je ove godine na max nivou zbog stalnih kisa dolazi do skripe..ali bi trebalo da stane kada se ugreje i kada zakocis vise puta u voznji.

Najbolje da rukom zavrtis tocak dok je na centralnom stenderu...ako ima otpora onda moguce da je lezaj dobio vlagu (moguce usled pranja vodom pod pritiskom...pogotovo ako si isao da ga peres u perionicu) i poceo da rdja. kvar nije skup i svaki mehanicar ti to moze uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Meni tako škripuće već dugo, stisnem prednju kočnicu par puta i prestane, posle opet škripuće i tako stalno. Verovatno jedna pločica malo "hvata", ali ništa strašno. U vožnji se ne čuje, samo pri jako maloj brzini ili kada ga guram. Uglavnom, ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

E kao sto kaze zhex i meni kad stisnem prednju popusti skripa. posle opet. nema veze. da vas ne smaram vise o ovom problemu, neka ga neka skripi. nije mnogo i nije strasno. u svakom slucaju hvala vam na odgovorima.

Pozdrav puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Trebao bih da menjam ulje. Na prvom servisu (500km) sipali su mi ulje Motul 5100 10w40 MA2 TECHNOSYNTHESE ester. Nacrtan neki motor. Zelena etiketa. Ovo pitam jer nije SCOOTEREXPERT od MOTUL-a koji preporucuju.

Da li da kupim ovo ulje ili ono sto mi menjali na 500km? Ne znam da li je prvo ful sintetika a drugo polusintetika. Nema u mom gradu nijedno pa bi da narucim i pitam da se ne zeznem. 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Može to koje si naveo ili bilo koje drugo, polusintetika ili čista sintetika, 10W-40 ili 5W-40. Bitno je samo da zadovoljava specifikaciju API SG, što lako proveriš na Čika Google-u. Sipaj i uživaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja