Jump to content

Moto Zajednica

F 650 (funduro) (gs) (cs) da ih usporedimo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova

Dosta zasebnih tema o ovim motorima koji imaju toliko slicnosti, razlika i ispreplitanosti u technologiji. 

Ja evo trenutno imam priliku da mi sva 3 modela krase dvoriste.  CS imam 10 meseci i 17 000 km , fundura par mjeseci i nepunih 2000 km jer se vozi vikendom na lagani off road.  Gs je novo meso.  U narednim danima cu ih porediti i pisati utiske pa mi se mozete pridruziti

IMG_20180518_004904_384.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

I kolega sta je po tebi na I mestu od ova tri modela??

Ja bih nekako iskljucio CS iz te price, jer po meni nema tu sta da trazi kais na takvom motoru(da se razumemo, ovo je neko moje misljenje LICNO, da ne bude zabune)

 

Sto se tice F modela, prostiji za odrzavanje nema toliku elektroniku, pije vise goriva u odnosu na GS verziju..

Ja bih iskreno isao na GS sa 21 tockom napred :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja vozio cs 2god oko5 ili6 hilj km kais je super stvar nema podmazivanja ni prljanja a menja se na 50 ili 60 hilj milja kao na harleyu ,ide odlicno trosi kao upaljac jadino sto ubi vetar al tako je i na gs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega to stoji, nema čišćenja, prljanja, a jel možeš da mi kažeš neko iskustvo kada sa asfalta se pređe na neku zemljanu površinu(blagi off road) kako se kaiš u tom momentu ponaša? Da li mu smetaju i jel utiču takvi uslovi na njega...

Dal moguće da toliko može da izgura, to mu dođe oko 80k km, prosto mi je neverovatno?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

silazio sam sa puta samo onoliko koliko negde nije asfaltirano nisam video nikakav problem,a kais i na automobilima zupcasti traje 80 do 100 hilj km iz prve ugradnje a moj je takav jos uvek 36000km i cini mi se da je ovaj na motoru jos malo masivniji jaci od automobilskog.Nemam iskustvo sa off voznjama putujem drumovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
On 22.7.2018. at 9:55, king_julien je napisao:

Kolega to stoji, nema čišćenja, prljanja, a jel možeš da mi kažeš neko iskustvo kada sa asfalta se pređe na neku zemljanu površinu(blagi off road) kako se kaiš u tom momentu ponaša? Da li mu smetaju i jel utiču takvi uslovi na njega...

Dal moguće da toliko može da izgura, to mu dođe oko 80k km, prosto mi je neverovatno?

 

 

 

 

Ja sam kratko vozio scarvera jedno pola sata, izmamio mi je osmeh i krenuo ostro da peglam i kad ono "KVRC" 

Pitam se koji ti je moj ?

A ono pukao kais prenosa, ok motor je kupljen polovan ko zna koliko je presao, ali j red vratiti stvar onako kako si uzeo i to me je kostalo oko 200 eur.

 

Jako zabavan motoric, za pocetnika ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

Vozim GS 650 2004 god.dakle sledeci model posle tvog sa twin spark motorom vech 35 000km.Sve pohvale za udobnost,potrosnja,ponasanje na offroadu...Mana mu je samo sto nema termometar za tekucinu za hladjenje i razina goriva(ima samo lampicu).Tako da mora da se trip vracha na nule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ja otvorio temu i nestao.... Pa evo me opet.

Max brzina po njihovim satovima

CS lagano do 150 i onda godina do 165 i ako nema jakog vjetra i svi povoljni uslovi nagura 175 GPS 169, jednom je kazaljka dogurala do 180, ali se ne bih mnogo igrao sa time, samo u cilju ovog posta, nekako mi zao motora

GS slicna prica ali se cini da tih njegovih 175 nagura mozda za nijansu lakse

Funduro 165 lagano ali nema da mrdne vise cak i ako je blago nizbrdo

Putna brzina im dodje isto 5000obrtaja je nesto manje od 120 i tada dolazimo do 

Potrosnje gdje definitivno najduze iskustvo imam sa CS om

dakle sa mrtvom gumom gradske voznje moj CS popije 5l na 100 km, bilo da ga mazim ili gazim, dvoje ili sam, potpuno nebitno. Nakon stavljanja nove michelin pilot gume 4.5 sto je vrh za 650cc. Sa njim sam obisao citavu evropu. Cura, ja, zadnji kofer i nabudzena dva kofera sa strane (50kg sigurno) na magistralnim putevima potrosnja manje od 5l, autoput nikada preko 5 400obrtaja 5l. Imali smo samo jedan dan dugu relaciju i kisa nas je pratila pa smo ga malo pecnuli do 6000 obrtaja ali konstantno ispod i tada je potrosnja bila nesto ispod 6l.

GS bih rekao ako ide malo agresivnije da bi popio i do 5.4 ali nikada preko 5.5 i to kada se ide na off voznju, lagano na otvorenom putu, zanemarivo manje od 5l

Funduro 5, agresiva 5,5-5,7 sa off voznjom.

E sad off road CS pozicija nije bas za to, mada sam ja sa mojim cesto isao. Nekako kada prednji tocak proklizne cini se kao da ce citav motor nestati pod tobom, dok sa druga dva modela imas osjecaj da izbacena noga moze spasiti stvar. Moj cs je dignut, znatno visi nego ostali koje sam vidjao, cak i izgleda veci, sto je jako cudno.

\u mojim ocima je tu pobjednik Funduro, mada nije neka velika razlika imedju njega i GS a.

CS nema abs prekidac, pa off voznja sa absom i nije zanimljiva.

Kocnice Prednja manje vise ista ali zadnja na funduru....vidna razlika, nista, nista, nista, tocak blokiran. Disk nije bio najbolji, tako da i to ima sigurno uticaja ali ja sam uocio ogromnu razliku.

CS nema podesavanje amortizera kao prethodna dva modela, mada je to stelovanje prilicno malo na funduru i GS u

Pozicija na cs u vidno drugacija. Korman je savrsen za provlacenje kroz saobracaj ali ga je tesko kontrolisati na kamenju. dok druga dva modela predstavljaju kosmar za provlacenje posebno sa onim stitnicima za ruke na GS

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Gs koji ima moj prijatelj na otvorenom putu 110~120 potrošnja mu je 3,7. Gradska vožnja mu ne prelazi 4,5. Tako da ne znam kako kolega tvoj motor toliko pije. Pre toga je imao fundura koji je pio 4.5 na otvorenom, a grad mu nije bio ispod 5.5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

F 650 GS  2004god. prosek oko 100ke nekad i manje,sam bez stranicnih kofera 3,3-3,5...Ja kao dvoje 115kg...Merenje na 3000km voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Postao vlasnik jednog BMW '99 god. Sa 44k na satu? Pali, radi, ide. Danas ga malo pretreso ima neke sitnice koje treba doterati ali generalno dobro stanje, motor suv.

Neki predlog na sta obratiti paznju kod ovog motora ili neku temu gde je pisano vec o tome.

Pre ovog motora sam imao KLE 500.

20190504_201550.jpg

20190504_204141.jpg

IMG-8bfa3bbc843e9d7d6bdf1781cb35703e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

@stefanFanatic

 

Kolega, cudi me da si izbor od 3 motocikla sveo na ta 3 toliko slicna modela, svi imaju 650 kubika sa 1 cilindrom, imaju isti ram i svi su pravljeni oko istog rotaxovog agregata. Mislim, nije bitno, nego mi samo cudno, pa sam zapazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja