Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Set za reparaciju kocionog cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bijeljina
  • Motocikl: BMW R1100RT,HONDA CB650 SC

Procurio mi je gl.kocioni cilindar na R1100 RT,god.1998.Poslije mjenjanja plocica javio se problem da su klijesta sporo otpustala diskove.Mislio sam da to tako treba dok ne legne sve na svoje mjesto.Sada mi ulje "bali" na rucici kocnice.Posto sam novi na BMW-u i ne znam bas mnogo o istom,zamolio bih da mi neko pomogne da rjesim taj problem.Vjerovatno bi trebalo promjeniti gumice na kocionom cilindru.Bar sam tako radio na Hondi,ali ne znam gdje da ih nabavim.Zato ako neko zna gdje da ih nabavim neka mi javi.Unaprijed hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Pozdrav,

 

Problem mozes da resis na nacin objasnjen na ovom link-u

 

Tu imas navedene delove koji su ti potrebni i njihove seriske brojeve kao i postupak kako to da uradis. Sve to mozes da narucis u BMW servisu. Mozda neko od ljudi koji prodaju delove imaju iste al ih ja ne znam. Kolege sa foruma ce te uputiti kome da se obratis.

 

Ako sam dobro shavtio ono sto ti treba je (ukoliko je cilidar ok) a gumice na klipu su problem.

 

32 72 2 332 037 - rebuild kit - klip, opruga, sraf i podloska.

32 72 2 310 756 - boot (not included in rebuild kit) - mozda nije potrebno ali kad vec sredjujes nece da skodi :)
07 11 9 963 072 (2) - crush washers for banjo bolt - podloske za sraf koji povezuje crevo i cilindar.

 

Ukoliko je glavni cilindar ostecen (ima riseve ili je korodirao) trebace ti i :

32 72 2 352 190 -cylinder & piston - glavni cilindar i klip.
E sada cilindar dolazi sa klipom a rebuild kit takodje tako da ces mozda hteti da narucis pojedinacno delove umesto celog rebild kit-a.

 

Ovde mozes da vidis dijagram delova. Link

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bijeljina
  • Motocikl: BMW R1100RT,HONDA CB650 SC

Hvala Vam na informacijama.Prijatelj mi rece da u Futogu ima prodavnica,e sad ne znam da li je to Radulovic,u kojoj bi mogao pronaci dijelove.Ako neko zna nesto vise,zamolio bih ga da mi javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sigurnost Zrenjanin pravi odlicne gumice. Nije sigurno da imaju ali ne kosta da se pita. Treba im precnik klipa. Uostalom, 063500961 pa se mozes cuti sa vlasnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bijeljina
  • Motocikl: BMW R1100RT,HONDA CB650 SC

Pretpostavljam da Đunta ima mnogo više iskustva od mene a pošto se radi o kočnicama i bezbjednosti obaviću sve radnje na cilindru kao što je on opisao.Gumice i klip naručeni u BMW-u Radulović Beograd,cijena sa klipom oko 70 eura.Inače,cijena je ista i u Njemačkoj i u Bosni u ovlaštenim servisima i rok isporuke je max.30 dana.Zahvalio bi se Miodragu,serviseru u BMW Radulović na strpljenju i pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja