Jump to content

Moto Zajednica

Voznja motora u poredjenju sa voznjom auta

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Ne nije filozofsko, vec prakticno pitanje.

Naime vozim motor oko 5 godina, gradske i krace ture (tipa 5000km godisnje). 

Medjutim nisam vozio auto mozda 15 godina ili tako nesto (recimo 10), nije mi trebao realno.

 

Na stolu je predlog da iznajmimo auto i vozimo se tipa autoput Beograd - Nis. Sa puno pauza, nesto sitno gradske voznje (taksi tamo gde je prakticnije).

 

Meni ovako u glavi to deluje "lako" i izvodivo, u smislu pravila su pravila, saobracaj je saobracaj i vozilo je vozilo, samo mnogo vece i drugacije se ponasa, koci i skrece i sve to. Ali...

Da li je pametno sesti u auto posle nekoliko godina voznje motora?

Na sta obratiti paznju? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Gledaj da preneses te zdrave navike sa motora i u auto, znaci nema prica na telefonu, zveranje u plejer, cigara koja ispada na pod pa se saginjes da je pokupis i ostalo :)

Vidim po sebi kad vozim motor fokus 200%, a auto mi je sve kao lagano/opusteno, a kad se bas previsemo opustimo tu i dolazi do problema.

 

A sto se tice tehnicke strane, verujem da ces se brzo uhodati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ja sam mislio da sam ja jedini nenormalan koji nema auto, a vozi motor.

 

Iz licnog iskustva, sedam da vozim auto jednom u 3 meseca u proseku, nekad cesce, nekad redje, kad zatreba. Auto uzimam od caleta i svaki put kad sednem posle duzeg perioda, jeste malo nezgodno, ali mislim da je privikavanje na voznju automobila brze nego kod motora.

 

Najbitnije je da se dobro skoncentrises i ne radis stvari za koje pizdis kad ih rade drugi dok si na motoru. :D

Bez brige, samo lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mislio sam da sam jedini koji ne vozi auto, već 10 godina. Ako baš moram da vozim, nije mi baš prijatno ali period adaptacija je vrlo kratak i to je adaptacija na drugo vozilo dok sa saobraćajem nema nikakvih problema. Zanimljivo da me za volanom ništa ne nervira, vozim kao u autoškoli.

 

Baš u poslednje vreme razmatram kupovinu auta i zateknem se koliko je auto jeftiniji od motocikla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000

Osim toga sto se krecu po istim putevima nemaju nikakvih slicnosti sto se voznje tice. Auto imam ali ne vozim ga nesto puno jer mi voznja auta ne pricinjava nikakvo zadovoljstvo. Cak vise uzivam dok vozim motor po kisi nego dok se vozim u bilo kojoj konzervi sa 4 tocka :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Pa i ja sam kontao da bi trebalo da bude "ok" sesti za auto sad, kontam manje je promenjivih nego kod voznje motorom (samo gas i kocnica levo i desno, nema balansiranja, ne prestravi se covek ako vidi lisce i sljunak na putu, ako neko vozi pored tebe nista strasno... )

Mada ce i klinac biti sa nama u kolima, cenim da bi vozio pod 200% fokusom, kao u auto skoli sto rece Alekre. 

Al reko aj da proverim sa kolegama, a vi ste mi nekako jedini relevantni na temu.

 

Hvala na savetima, ako se neko jos seti da doda nesto prakticno, pisite

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 44 minuta, stari roker je napisao:

Pa ono... autom vozim telo,a motorom dusu...

 

Lijepo receno...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja dok prije 3-4 sedmice nisam ostao bez vozacke, nisam nesto puno vozio motor. Imao sam tri motora prije ovog sad ali sa sva tri ne znam da li sam ukupno presao 1000 KM. A od kako sam ostao bez vozacke (auto, radar...dusmani otese vozacku...), puklo mi i kupio sam ponovo motor, ovaj put malo primjereniji mojim godinama i svemu ostalom. I presao sam vec oko 1100 KM. A vozio sam samo par dana, tj, veci dio sedmice motor stoji u garazi. A sa autima sam presao do sada...ne znam ni sam, izmedju 350 i 400 hiljada. A 2003 godine sam polozio za B kategoriju a 2012 za A.

Ono sto hocu da kazem je da sam postao neuporedivo pazljiviji u saobracaju. Jer, kao sto je neko od vas rekao, u autu se opustis skroz... A na motoru je sve daleko opasnije. Ako malo mrdnes glavu, onaj ispred tebe prikoci, eto te u gepeku... U autu si daleko sigurniji, ali i daleko opusteniji. Nije ti problem pijesak na putu, kisa, kolotrazi, rupe... Dobro, sve to moze napraviti problem i sa autom, ali dosta rjedje.

Kad vozim motor, cetvore oci su mi otvorene... Najbolji savjet koji je neko dao, za voznju motora, jeste: "vozi motor kao da si nevidljiv". Jer stvarno se kod nas malo paznje obraca na motore. Generalno se lose vozi, pa te ni u autu nekad ne primijete, ali na motoru pogotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750

Moje neko misljenje je, da svako ko vozi motor, mora prvo da sedne u auto. Da vidi kako izgleda iz ugla vozaca auta. Koliko motoristu zapravo ne vidis i ne cujes. Kad videm klince da sedaju sa 16 na motor a u zivotu svom nije bio ucesnik u saobracaju smuci mi se zivot..jer nema pojma koliko automobil zna da bude nepregledan, da jednostavno vozac ne moze u svakom trenutku da vidi sta se desava oko njega. Opusti se covek u kolima, gleda ispred sebe i vozi..a klinci kao poludeli prvi put seli za motor i udri..misle da su popili svu pamet ovog sveta..nisam ni ja iskusan vozac..svega.4 godine u kolima..ali dovoljno dugo vozim da znam koliku opasnost predstavljam ja i okolina po motorase. Ja sam isto bio djidjan na skuteru, boleo me uvo za kola..ali kad sam seo u auto, neke stvari su mi postale jasnije..

Prvo u kola jer ih ima najvise, pa onda sve ostalo

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Iman dva auta i gadi mi se sist u njih, samo kad iden na tehnički ili nešto popravit.
Motor mi je puno praktičniji, prvi si na semaforu, možeš parkirat di oćeš, itd...
Motor vozin več 47 godina, po kiši, snigu(ako padne u Splitu), vručini, hladnoči, vitru, itd...
Motor vozin 365 dana u godini i sve ima svoju draž.
Od opreme, liti japanke, zimi nešto bolje radi hladnoće.

Poslano sa mob

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ja svakog dana vozim i auto i motor. I problem je kada iz auta sednete na motor :) Jer kada vozite auto a neko ga kilavi izpred vas onda se nervirate i cekate a sa motorom se iznerviram pa mu nabijem gas do daske!Jeste da ne treba se nervirati ali kada radite ceo dan gledate da sto pre dodjete kuci.Ali dzaba neka sila ne da kada god zurite uvek se nadje neko ko ce na pravom putu gde je ogranicenje 80 voziti 50-60.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

  Поздрав,

Прво да као неко ko неће уопште да вози ауто, ма вози бре мопед и уживај:moto1:, али ако је одлука ипак пала да се вози лименко, ауто 

ти допушта више грешки него мопед. А ти ипак полако, мало на неком паркингу провозај да осетиш димензије, мало пробај кочнице, те која са мопедом   мало испод ограничења и нема зиме и вози лименка.

Ћао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja