Jump to content

Moto Zajednica

1000f za k100 r1100rs

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 15 sati, Astral je napisao:

Ako sa CBR-a predjes na bilo koji motor sa 2 ili 1 cilindrom toliko ces se smoriti vec drugi dan da ces kunuti sebe sto si ga ikada zamenio.

Varadero je ok zamena, ide dobro,udoban. 

A ako si pametan ovaj CBR ces zameniti sa XX i voziti nasmejan jos puno godina svoj "novi" motor jer samo je on adekvatna zamena postojecem. (Mooooozda i 1L Fazer-a ) 

Mislim da sam pre jedno 4-5godina stajao i bas zagledao ovog tvog lepotana u jednoj ulici kraj Slavije i pitao se, kakav li car vozi ovo?! Kasnije sam saznao da je u tvom posedu. Ali sama cinjenica da vozis tako poseban motor i vlasnika cini posebnim u moru ovih jednolicnih motocikala danasnjice. 

Zato npr. ja volim XX i mislim da bi mi pristajao i da bi i on (xx) uzivao samnom.

Ovo potpisujem oberuchke :) samo XX je moguca zamena iako ima malo meksu zadnju amortizaciju pa malo vise ljulja i moze da iznenadi dok ne naviknes

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 1 sat, Dexterr je napisao:

Sektaši...

da su svi sektasi ko nas svet bi bio jedno divno mesto :)

salu na stranu, ovaj model motora je stvarno odlican, iako je zahtevnji od ostalih motora jer je stvarno tezak .... 270+kila ...... no kao sport turing motor je za mene nezamenjliv. Ima svega, i brzinu  i snagu i udobnost za dugacka putovanja. Tovaren do max ..... ukupna tezina i do 550kila (putnik, vozac, prtljag i sam motor) i opet vuce ko ludo. tako natovaren ide sasvim komotno do 220, dok do 240 mu treba malo vremena. ali nece vise od toga na zalost LOL

jedino nesto sto mu je mana (i nije to nicija krivica) ima kaburatore sto doprinosi za vecu potrosnju ....... tako da treba imati dublji djep u odnosnu na druge. Prost primer ....... evo sada u maju vozio i svi su bili negde oko 5-6 litara normalne voznje... dok ja 8,5+ ....... to je u principu 35-60% vise sto na dugackim putovanjima i nije zanemarljivo. ako neko potrosi 500 jura za puta ja sam najmanje 700 ...... ali jbga, sve se to zaboravi kada sednes na njega i osetis udobnost i snagu. :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovo potpisujem oberuchke samo XX je moguca zamena iako ima malo meksu zadnju amortizaciju pa malo vise ljulja i moze da iznenadi dok ne naviknes

A hayabusa? Isto je tenk od motora po veličini. A ne manjka mu ni snage.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre sat vremena, Savan je napisao:


A hayabusa? Isto je tenk od motora po veličini. A ne manjka mu ni snage.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

BUSA je stvarno zver od masine, ima od svega na pretek. vozio sam par puta, i na stazu cak ..... i sve je to super. jedina mana mu je sediste. odnosno manjak sedista, narocito za suvozaca na dugacke relacije. pozicija tela je istotako malo zeznuta, previse nagnut napred za taj vid voznje.

A ja jbga, ....... volim da putujem tako da kada bi imao tog zvera bilo bi vise za jako kratke relacije, .... mozda do 200km u pravac i to samo za jedan dan. Vise od toga bilo bi pravo mucenje za mene.

Jos samo ovo kao podatak, imam druga koji ima i cbr1000f i busu. i on je vec potvrdio moje misljenje. na dugackim relacijama ide uvek sa hondom. ova mu je vise za na kafu u solun i sl .....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

I to srebrni sa bocnim kuferima...;) to je jedno umetnicko delo dizajna i funkcionalnosti..

 

ps meni je i f bio mekan nazad dok ga nisam nategao skroz do kraja sa onim malim kljucem na amortizeru. Pretpostavljam da i Xx ima podesavanje dampinga i tvrdoce amortizerca...

A0517F29-9508-497E-926E-C50D2A38A7D0.jpeg

772F7BAD-E6F5-4EEF-A9FD-A1FCB88DCA82.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zamenjen lanac masine, svecice, regler Joska, sediste Boban, relej paljenja, karbovi na ultrazvucnoj kadici, remontovan i pretresen anlaser, zamenjena slavina goriva i filter, proveren spaner, nov akumulator kupljen jesenas, tek registrovan. Lanac lancanici dobri, gume stavio prosle godine. Promenjeni lezaji prednjeg tocka jesenas. Kupljen nov filter za ulje ovih dana uzimam i ulje. Antifriz sipan jesenas i novo crevo od pumpe za vodu.. (Mich p/ power/p road gume). Vozi se svaki dan. Oko 88.000 km. Diskovi napred i plocice polako za zamenu. Moze moja doplata. Jedini razlog prodaje je promena, vozim ga oko  5 god. Ako neko ima neku pametnu ideju za zamenu nek pise ;) il zove da pijemo pice bez zamene ;)

01BCCF01-B191-4ACE-A0D2-F02976FE7B59.jpeg

E323259A-2760-4FD1-A490-73B4CFE31140.jpeg

91935C10-981D-427D-AF02-F1D3E975C0D5.jpeg

DB40F78B-72E6-4659-B941-9BCCF761B33D.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lepotica! Spaner stoji izmedju bregastih centralno, jesi li zatekao jedan "limcic" u obliku tobogana npr. :D drze ga donja dva srafa spanera? To sluzi da dovede vise ulja spaneru, obicno ga skinu kao ne potrebno a funkcija mu je bitna... (moze i bez njega). Takodje, donju polugu spanera treba "nadrukati" pre vracanja i sipati ulje u sam spaner...

Sve sam kao i ti uradio na svojoj 1000f, zamenio ulje, upalio.... Tisina! Plakao sam od srece pod kacigom, ozbiljno...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hahahaha. E lanac je menjao Bane majstor dok sam osoljavao guzicu u Grckoj tako da nisam zagledao unutrasnjost ali jesam bacio pogled na pokoju ruskinju u tangama;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

medjutim odkada sam promenio svece pre neki dan ispred kuce, pali na pola kljuca i imam utisak da je potrosnja manja, ali cu tek da je istestiram. Dobro sam stisnuo kleme i razlika je drasticna. Mislim da mi je jedna stara sveca bacala slabiju varnicu, a na klemama se skupilo malo stranih tvari, ali sam i kabal za masu dobro ocistio i na ramu i vamo na accu...znas vec koliko treba snage da se sofa pokrene;) kad zamenim ulje istestiracu potrosnju u gradu/na otvorenom. ... znam osecaj, i ja ne skidam smessak sa lica;) pa otvorim kacigu da me svi gledaju ko debila dok krstarim u 5 toj 40 na sat...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima tema na forumu "koliko vam trosi motor" tu sam za 1000f rekao da trosi 10L! Izdrzao tako jednu godinu pa rasturio karburatore u sastavne delove. Igle bile katastrofa, ostecene/pojedene, dizne tri broja vece... Vratio se na standard, zamenio sta je potrebno bilo... Da me "majstori" ne bi lupali po usima kupim i vakummetre.... Potrosnja ispod 6L grad, na otvorenom 5L babske voznje 120/130km/h

Nisu one neki potrosaci, mnogo snage, rano se saltuje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pamatno. Ja sam rasturio takodje, sve bilo u ultrazvucnoj kadici sad ce da vidimo sa novim svecama. Ja ga (karburatore) posle ciscenja i pranja, osim ler gasa, nisam nikad sam stelovao, al’ ako zatreba ima ko zna;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

1000 za litru i 300 za registraciju

 

 

Sa ces posle covece?! Pazi se samo zamke nenamerne pauze koja se desi kad prodas motor u jesen, pa ti fali para za nesto sto ti se svidja, pa kao 'skupicu do proleca', pa dok se okrenes proslo 4-5god a ti nisi posedovao ni vozio motor... pricam iz iskustva  :gaa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

sve znam..... registracija je oko 170 eur. Mislim da je do maja registrovan, provericu. A pare uvek trebaju za nesto bitno....

 

Cena za kolege 1300 eur. Nisam ga oglasavao nigde drugde i necu, dakle samo na BJB. Sve mozemo da se dogovorimo.

 

0640714480

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja