Jump to content

Moto Zajednica

Vuna za auspuhe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Nesto se pisalo o ovome al nista nije objasnjeno.Kao prvo gde ima da se kupi osim iz louisa?Neki kazu da se stavlja staklena vuna neki kamena,za kamenu sam cuo da je samo zamena za staklenu posto je dosta jeftinija,koja od njih dve stvarno prigusuje zvuk?Posto u mom auspuhu nema ni jedne ni druge ima samo ona zica kao od sudova,resio sam da kupim i stavim i vunu samo me interesuje koja smanjuje zvuk posto bih je zbog toga i stavio.I jel moram da vadim tu zicu od sudova ili samo preko nje da stavim vunu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja sam u staroj firmi nabavljao prohromsku vunu za auspuhe i nju sam stavio u moj lonac.e sada i ona zica za pranje sudova je sjajna stvar ,a nece da gori i ne zadrzava vlagu,dovoljno je da stavis samo nju,ali ne da je naguras ni previse meko ni previse tvrdo,ako hoces da ustedis na tezini,stavi jedan sloj zice za sudove,pricvrsti ga recimo prohrom zicom da ne bi istrulila,a onda namotaj kamenu vunu,najbolje je da bude iz jednog komada da se nebi raspadala i onda uguraj u lonac...na ovaj nacin ce zica za sudove prigusiti zvuk a gasovi nece moci da je izduvaju,a kamena vuna ce popuniti prazninu u loncu i spreciti da se plast lonca previse greje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Moje dugogodisnje iskustvo,najbolje a nekosta nista,Staklena vuna izvadjena iz starog bojlera.Nova vuna ta kamena -nista,neznam zasto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ok,ali najbolje bi bilo da prvi sloj stavis ovu za sudove,kazem ti iz iskustva...inace ako to stavljas u ovaj lonac sa slike,mislim da ces utisati jako malo,posto je unutrasnji promer cevi jaaaako velik,bilo bi dobro da stavis i db killer na kraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ovu zicu necu dirati samo cu preko nje natrpati vune,a db kiler sigurno ubacujem samo da se odlucim koji model da napravim.Video sam jedan kiler koji je zapusen na kraj a sa strane ima rupe a ima i samo suplja cev manjeg precnika bez rupa,videcu sa kojim ce mi motor bolje ici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da je najbolje da samo suzis precnik

kada sam sebi uradio lonac bio je prilicno bucan bila je cev 55mm sada sam je suzio na 35 i zvuk je super...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Mislis da db kiler suzim stavljajuci manju cev ili celu cev unutra?I  jel ta cev sto ulazi u auspuh treba da bude bez rupa ili sa?Duzina cevi jel nesto znaci dali je isto ako stavim db kiler od 5cm ili 10cm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je kao cep znaci camo koliko je onaj kratki deo pozadi 30 ak mm

pogledaj u potpisu ima nekih slika,mislim da se na dve vidi sa i bez db kilera,deo na tanjoj cevi koji ide u lonac treba da bude konusan,kako bi lepo legao na unutrasnju cev i lepo gasove sveo kroz tanju cev,nacrtao bih ali neznam...:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja