Jump to content

Moto Zajednica

Divlje kampovanje u Grckoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Svestan sam da je divlje kampovanje u Grckoj zabranjeno i da su kazne velike, ali sam na prethodnim putovanjima kroz Grcku imao prilike da vidim ne tako mali broj divljih kampova, na plazama i prelepim mestima gde regularni kampovi ne mogu da budu.

 

Ne mislim na samostalno kampovanje negde uz put, nego na mesta gde se ljudi svake godine skupljaju i prave kampove. Na mesta gde je to ustaljeno i normalno, i gde ih niko ne uznemirava.

 

Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovakvim vidom kampovanja i ako ima koje su lokacije u pitanju? Nema bas puno informacija na internetu o ovakvim mestima.

 



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

peco, baš mi je ortak pre neki dan pričao, on je porodično išao sa velikim kamperom, zaustavljao se gde god bi hteo. Jedno jutro kaže murija okupirala "kamp", njih su samo pogledali i krenuli da jure "obojene".

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Moje neko misljenje da su oni nabili  kazne protiv divljih kampova, da bi popunili regularne kampove. A kako cene kampova divljaju i u vecini situacija premasuju cenu nekog skromnijeg smestaja, ne vidim razlog zasto ne bih posadio sator na nekoj manje prometnoj plazi. Srecom, nisam jedini koji tako razmislja. :)

 

Ono sto sam ja do sad uspeo da nadjem od mesta gde je ovakav vid kampovanja normalan, jeste Sitonija, Orange beach i Achlada. Naravno, tu su i sva manje turisticki poznata ostrva, ali je sve to manje isplativo zbog skupih trajekta.

 

 

2it39ue.jpg

4uxrww.jpg

23msk6p.jpg

Achlada.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Slučajno naletim na ovu temu. Pre pola sata sam pričao sa drugarom koji u sredu kreće kamperom za Grčku na mesec dana sa porodicom. Svuda divlje kampovanje... Kaže dođu na plažu, okupaju se, ako im se ne svidi idu dalje. Ako im je ok, ostanu da noće na njoj. Ako im se baš dopadne budu 2-3 dana pa dalje. I tako mesec dana.

 

Dešavalo im se da dođe policija i kaže da nije dozvoljeno na tom mestu. Izvine se, pokupe se i na sledeću plažu. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kao mladji sam bio lud za divljim kampovanjem ali imam veoma ruzno secanje da ostane prilicno smeca kad se kamp raspusti.

Recimo taj Orange na Sitoniji vise mi lici na javni WC. Pa to je kao minsko polje. Dobro mora da se pazi gde se gazi.

Ja sam licno imao obicaj da iskopam rupu ko macor pa da je posle zatrpam. Al desavalo se da iskopam i "blago".

  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Davno beše, pre tridesetak godina sam sa porodicom kampovao pored Sartija. Bili smo dvadesetak dana tu i bili jedini iz " Jugoslavije " - svi ostali - nemci, francuzi i englezi.  Sve skupa nas je bilo 60 - 70 kampera  ( vozila ) + što je kroz taj kamp išao uzan put kojim su mogli da prođu samo motocikli koji su dalje imali svoj kamp.  Sve to na par kilometara od Sartija u kome smo kupovali hranu.  Policija je dolazila dva puta da nas kao tera, mi kažemo da ćemo otići i oni odu pa kao dođu opet kroz deset dana.  Jednom nedeljno je dolazio jedan grk sa nekim kamionetom i dva fizikalca , koji bi potovarili smeće koje smo bacali na jedno obeleženo mesto ( verovatno je to taj grk obeležio ), grk se prošeta od šatora do šatora , svi mu daju po 100 drahmi i svima lepo . 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zaista, srednji prst mi je najvise kamperskog uzitka pruzio.

Iako sam zamrzeo Buljarice i Orasac (kod Dubrovnika), Kriaritsi kamp  Kalamitsi kamp su "NAM" pruzili veoma lepo zadovoljstvo.

Naravno da sam uvek u povratku koristio bezobrazluk za boravak na plazama izmedju Neos Marmarasa i Nikiti (lepe pescane stvorene za divljake).

Cak sam i jedne godine imao svoj kamp na Tassosu. Da, danas se to zove Glikadi aliki, cak sam i neke mermerne ploce doneo odatle a napravio sto u basti sa koga kuckam sada.

Doduse imao sam posla preko firme i to bas u Panagiji, od Aprila do Oktobra. Zabio direke i mreze. Uzurpirao i uzivao. Niko me nije terao. Cak se jednom desila neplanirana zurka uz siromasni virsla rostilj sa nekim "jadnim" norvezanima. Bezopasno i bez policije.

 

PS

Ja nisam i nemogu da zalim sto nije bilo ove sadasnje foto i ostale tehnologije "pre". Zato jer su licna  secanja vise vredna.

 

Navijam za kampere i stopere

20180704_200230_resized.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
40 minutes ago, Bruno 68 said:

Ono "sredni prst" mislim na srednje poluostrvo Halkidiki

 

Evo vec me deca zezaju

Srednji prst, žurka, Norvežani... :ups:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za kampove ne znam ali policija u Grckoj i dalje deluje prilicno nezainteresovano prena turistima kad krene glavna sezona. Jeste da se prica kod nas da su poostrili kaznjavanje i tako to ali ne deluje kada dodjes na odmor. Jedino mozda jeste malo povecan procenat koriscenja pojaca u automobilu, drugo nista nisam primetio. U nedelju popodne sam video patrolu ispred Leptokarije na magisrali jer je bilo bas dosta vozila vikendasa ali su parkirali u hladovini i pili kafu na krovu od auta, nikakvo zaustavljanje kontrola i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Hvala na odgovoru, ocekivao sam da je tako, ali mi to i dalje ne ubija zelju da odem tamo. :D Jel zna neko mozda jos neku konkretnu lokaciju, sem ovih nekoliko na srednjem prstu? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Od Stavrosa ,prodje se selo Olimpiada pa posle par km ima nekoliko lepih divljih plaza na kojima sam video dosta divljih kampera. U moru peru serpe,a u sumicu u wc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja