Jump to content

Moto Zajednica

Enduro Raska 2018 6.-8.07.2018

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Posto organizatori nisu postavili temu ovde onda cu ja biti slobodan da je postavim kako bi ljudi koji ne koriste FB imali info. Prenecu samo info koji sam dobio preko FB a za detalje se mozda javi neko iz kluba. 

 

Dogadjaj je planiran za sledeci vikend. Vozi se subota a nedelja su slobodne aktivnosti. Standardno Kopaonik i Golija, start I cilj koliko sam razumeo u Raskoj. nemam neke detalje o ovome.

Kotizacija 2.000 rsd a za to se dobije 5 obroka i majica. Smestaj svako sebi organizuje, nema neke specijalne ponude kao ranije a izbor smestaja je isti kao i pre (spisak i kontakt u prilogu). Navodno moze da se I kampuje.

Informacije su skromne, uglavnom isto kao i prethodnih godina. Ako neko zna jos nesto korisno neka napise.

 

Postavicu link na fb ako mi podje za rukom :) https://www.facebook.com/groups/114977412446364/permalink/213693672574737/

 

 

 

 

FB_IMG_1529421345934.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Informacije su skromne, jer preveliki broj ljudi nosi gomilu odgovornosti. Kao neko ko je uvek organizator endurisanja po planinama, znam koliko mi je teško kada dođe neki novi koji em nema motor za teren, em nije baš iskusan sa grupnim vožnjama u šumi. S tim što se tu radi o desetak ljudi. I sa takvim šturim informacijama prošle godine je bilo blizu 100 offroad vozila, zato se i ne reklamira mnogo, a zahvaćen je veliki krug ljudi, taman. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Steta sto mi bez fb naloga ne mozemo da vidimo..kakva je situacija krenuti sa atv-om ( kvadom )? Je l to trka ili grupna voznja kroz prelepe predele Golije i Kopaonika? ( izvinite ako glupo pitanje :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

@Gruja1595 pa to mi jeste bila ideja, nemaju svi fb a iako ga imaju trebaju biti clanovi grupe ili da im neko seruje

 

@Nidža016 jasno je da je na organizatoru teret ali opet to je I neka satisfakcija za njih da dogadjaj uspe, da ljudi budu zadovoljni. 

A informacije su neophodne da bas nemate tih problema o kojima pricate. Recimo korisno bi bilo znati da li je staza primerena i teskim motorima ? Ranijih godina sam sa Transalpom prolazio, a ako je ove godine to neki hard endure dogadjaj onda bolje da ne dolazim da ne pravim i vama i meni probleme.

 

Ovo shvatite kao dobronamerane savete. Dolazio sam nekoliko puta i super je dogadjaj, upoznao sam super ljude.Do sada je to za mene bio najbolje organizovani endure dogadjaj u Srbiji.

Dosta ljudi je naravilo svoje prve ozbiljnije endure korake ovde i isteta bi bio da se ne radi na masovnosti i kvalitetu dogadja. Jeste izazov ali i satisfakcija da vas ljudi hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Nisam među organizatorima, gost sam kao i ti i isto tako razmišljam pa sam prošle godine malo popričao sa njima. 2016 godine su imali jako puno gostiju i jednostavno, iako su angažovani bili svi iz kluba, bilo je nekih propusta konkretno kada su kvadovi u pitanju, zbog prevelike gužve, a na koje kao organizatori nisu mogli uticati. Ima tamo i mladih ljudi, ali nisu baš voljni da se prihvate organizacije, pa ove starije razumem potpuno. 
Među organizatorima ima i onih koji voze teškaše, kao i one koji voze kvadove i UTV vozila. Prošle godine je trasa bila za teškaše i kvadove kao stvorena,  a da bi nama udovoljili, par njih su nam objasnili gde i kako možemo da se pentramo van te trase, a neki su i pošli sa nama. Tako je i sa teškašima i četvorotočkašima, alternative se lako dogovaraju na terenu. Jeste da svi tamo učestvujemo na svoju odgovornost, ali ovakva vrsta sporta je jako opasna i nema mesta za grešku. 
Ko ima fb, moj savet je da se priključi grupi Enduro-Cross Srbija, tamo stalno stavljamo vesti i novosti iz enduro sporta, kako kod nas tako i u svetu. 

Iako je ''Trace Badgers'' mnogo bitnija stavka u njihovoj orgaizaciji, nadam se da i ovaj Enduro Raška neće zapostaviti do izumiranja, jer za svakog ko je ozbiljnije u enduro svetu, prvi vikend jula, zna se, rezervisan je za Rašku. Vidimo se:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja