Jump to content

Moto Zajednica

Filter vazduha KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Razlog je što si ti napisao :

Odg: pranje filtera

« Odgovor #30 poslato: 21.01.2009. 18:11 »

 

Ufff...hajde jos jednom, mada mislim da je ovo bilo ko zna koliko puta vec:

 

Filter od sundjera se NE MOZE PRATI DETERDZENTOM, I NE MOZE SE ULJITI OBICNIM ULJEM.

 

Obicim uljem se ne moze uljiti zato sto je ulje za filter lepljivo i sluzi da ZALEPI i zadrzi u sundjeru cestice prasine koje bi inace kroz sundjer prosle (test - uzmite prasnjav suv sundjer i dunite sa jedne strane kompresorom - prasina izlazi sa druge strane. To se isto desava kada karburator "povuce" vazduh kroz njega. Dakle, uljenje sundjera samo uljem za to namenjenim. Obicno ulje nema ni priblizno tu lepljivost i mogucnost zadrzavanja prasine (ko je se zaj... nekad da ulji filter nezasticenim rukama i pokusao posle da ih opere zna o cemu pricam Cheesy ). Vremenom se obicno ulje osusi i bude maltene k'o da nisi nista stavio...ali i to je bolje nego ne nauljiti ga nicim.

 

Piše da se NE MOZE SE ULJITI OBICNIM ULJEM i da se može uljiti samo uljem za te namenjenim.

 

Moja iskustva i moja saznaja su drugačija i imam pravo da ih iznesem isto kao i ti. Samo što mene ne iritiraju drugačiji stavovi, naprotiv, volim i da čijem i da pročitam drugačije. Prvom prilikom ću odvojiti 1.300 dinara za posebno ulje pa ću imati i takvo iskustvo. Za mene je ovo prijateljska razmena iskustava.

Toliko od mene.

 

Isto tako pise i koja je mana uljenja obicnim uljem, i da je bolje i to nego nista. Meni se obicno ulje pod uticajem gravitacije/toplote slegne na dno filtera, i kad ga skinem ima prasine u cevi iza filtera (gde ne bi trebalo da bude). Dakle, probao sam i obicno i specijalno ulje, i video koliko razlike ima. Glupo je komentarisati nesto ako nisi probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Nisam pravio poređenje između specijalnog i običnog ulja, izneo sam svoje iskustvo uljenja vazdušnog filtera običnim motornim uljem i pranje istog Eko Clinerom, benzinom i deterdžentom. Samo sam komentarisao tvoj post u delu gde ti tvrdiš da ne može da se ulji običnim uljem i to na način da sam izneo svoje iskustvo.

 

Komentara na upotrebu posebnog ulja za vazdušni filter i pranje filtera nakon upotrebe takvog ulja u mojim postovima nema.

 

Pogotovo nisam tvoje postove nazvao glupim.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Nije isto.

Tesko ces naci tecnost za ciscenje filtera (ako pricamo o solventu koji rastvara ulje za filter) u spreju. Obicno su litarske boce - tecnost. Ulje za filtere ima da se nadje u spreju - kao sto neko rece ima u Louis-u za nekih 6-7 evra ili tako nesto. Sprej je prakticniji za koriscenje i lakse se ravnomerno nanosi na filter.

 

Ako ces da uzimas tecnost/ulje najbolje uzeti od istog proizvodjaca, posto je moguce da se formule razlikuju, i da nece svaki solvent da skida ulje jednako dobro (ovo ne mogu da tvrdim, meni npr. dobro radi Castrol ulje u spreju iz Louis-a i Motorex-ov cleaner fluid). Ima u Centru S Motorex cleaner Fluid i MOtorex ulje za filtere...verovatno i Motul ima isti par (Mass Company).

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Jesi cuo ti za izreku: "Ti ga krstis - on prdi"?

Nesto pitas, lepo ti odgovorim, i ti posle odvalis neku glupost totalno nevezanu sa onim sto sam ti odgovorio...Stvarno te ne razumem... Procitaj molim te jos jednom prethodnih 7 postova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja