Jump to content

Moto Zajednica

8. Moto GP Asen Holandija

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Bukiraj neki ćošak za mene i drugara za kojeg znam da bi išao... ako nema valja i 2 kvadrata livade pred kućom... šator imamo... :cirka1:

Imam jednu gost sobu pa ko prvi. Sledeći biva smešten na trosed ili dvosed ako nije neki prsugacak. A sve posle toga je patos cq dušek na naduvavanje, ćošak po izboru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
24 minutes ago, brdy said:

Kad je repriza na sportkulbu propustio sam trku

Ima noćas GP od 3 do 4 na SK1, a imaš i sutra sve kategorije počev od 10h na SK2.

 

EDIT: Ili evo ovde: 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Sledeće godine kad se okupimo u većem broju, javljam se dobrovoljno da budem domaćin, možemo razapeti transparant sto se mene tiče default_0a-smiley.gif


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Prijavljujem se da budem "mali od palube". Nisam ti se javio Savane, izvini a i bio sam sa kumom i onda eto.

Trka? Najbolja ove sezone. Doviciozo... pa bolje bi mu bilo da se pripazi ako se sretnemo. Šta mi uradi ispisniku dva kruga pre kraja, to stvarno nema smisla.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

E a i skoro svi su bili nazad na soft i nisam primjetio ikome da je čak i pred kraj počeo ozbiljnije da popušta zadnji kraj, a u kost je bilo sve vrijeme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
9 hours ago, lomitelj said:

Prijavljujem se da budem "mali od palube". Nisam ti se javio Savane, izvini a i bio sam sa kumom i onda eto.
 

Upisan :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, štampar said:

Ајд'шта уради Росиу ал'шта уради самом себи:grr:,мого'је бити на подиуму па макар и као трећи...

Lagano se sve pretvara u igricu biti ispred Rosija. Pobeda, pa, onako, tja, šta znam, može i ne mora ali ako je moguće da budu ispred najstarijeg među njima. Imam utisak da je neke već prosto sramota da budu na spisku ispod njegovog imena, a on pa k'o u inat svima. Drugi na listi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jesi video koji marketing je oko njega, ceo jedan šator samo VR46 merchandise. Imao sam utisak da su svi rosijevci jer na celoj tribini je samo jedan momak ustajao da pozdravi markeza kad prodje pored. Ali zato (skoro) cela tribina je skakala na noge kad vr napravi čak i pokušaj samo da obidje nekoga.
A otkrih da doktor ima čak i svoju skolu u nižoj kategoriji da nastavi svoju tradiciju kad napusti cirkus.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
15 hours ago, Momentum said:

Cudi me kako niko ne komentarise Vinjalesa... Decko odvezao fantasticno

Ok, mada si mogao i ovako da napišeš:

 

Čudi me kako niko ne komentariše Rinsa... Dečko odvezao fantastično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 7 minuta, MOTOM je napisao:

Ok, mada si mogao i ovako da napišeš:

 

Čudi me kako niko ne komentariše Rinsa... Dečko odvezao fantastično...

Od Rinsa se to ocekuje,Vinjales je iznenadjenje :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
pre 15 minuta, MOTOM je napisao:

Ok, mada si mogao i ovako da napišeš:

 

Čudi me kako niko ne komentariše Rinsa... Dečko odvezao fantastično...

Pa Vinjales je nadoknadio vise pozicija od Rinsa, naravno to ne umanjuje Rinsovu voznju, dobro je vozio i on

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 1 sat, severian je napisao:

Markez je postao veliki šampion. Još je u suštini klinac, a sve zna :).

 

Velika, velika pobeda.

Da i meni tako već neko vreme deluje. Kako on kaže, najbrži krug je najbrži krug ali je management trke nešto drugo. Vidi se da on to dobro radi, igra se toplo/hladno, zna kada treba da pusti ali zna i kada treba da "zalegne".

Juče je uradio pravu stvar u poslednjih par krugova, očito da je bilo malo rezerve da odmagli dok ostali u duelima gube nenadoknadive delove sekunde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 2 minuta, GixxerK6 je napisao:

Juče je uradio pravu stvar u poslednjih par krugova, očito da je bilo malo rezerve da odmagli dok ostali u duelima gube nenadoknadive delove sekunde.

Mislim da kada je video da ima gap 0.4sec, da je prestao da zatvara i brani preticanja i počeo da vozi svoju idealnu liniju. I onda je napravio razliku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 hour ago, Savan said:

Jesi video koji marketing je oko njega, ceo jedan šator samo VR46 merchandise. Imao sam utisak da su svi rosijevci jer na celoj tribini je samo jedan momak ustajao da pozdravi markeza kad prodje pored. Ali zato (skoro) cela tribina je skakala na noge kad vr napravi čak i pokušaj samo da obidje nekoga.
A otkrih da doktor ima čak i svoju skolu u nižoj kategoriji da nastavi svoju tradiciju kad napusti cirkus.

Sve se prodaje i od svega se zarađuje, to je normalno. Ekonomska logika je neumoljiva a Rosi je najduže na sceni i samim tim... jasno je. Bar meni. 

 

I ja sam bio "žut" sa sve kačketom i majicom. Nisam ih kupio tu već dobio posle učlanjenja u "Official Fan Club". Pored toga, osećao sam se nekako usamljen. Nisam video na početku ali kako je počeo Moto3 odmah su počele da se razvijaju zastave. Bio sam okružen portugalskim zastavama i belo-plavim sa brojem 44, Oliveira. Nisam ni znao da sam bio u epicentru njegovih navijača. :) Ali da se navijalo za Rosija, jeste. Zna se da on u Asenu uvek dobro vozi pa se i skuplja publika po toj logici. Ipak, navijalo se i svaki put kada neko drugi pretekne Markesa. Sinovac definitivno nije omiljen. Zato su svi zaćutali kad je počeo da pravi razliku. Vozi k'o mator. Skroz je dobar.

 

Na kraju, moram da primetim da je publika na svim skupovima, bilo kog moto-sporta, uvek najbenignija. Navijački odnos jednih prema drugima. Nema međusobnog vređanja, psovanja i, daleko bilo, tuče ili bilo kakvih fizičkih pretnji. Kum je došao sa sinom, malo starijim od mog naslednika, i od komšija "Oliveirovaca" su dobili gumene bombone, čips i još neke slatkiše... ja njima pivo zauzvrat i raspoloženje na nivou.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
2 hours ago, Savan said:

Jesi video koji marketing je oko njega, ceo jedan šator samo VR46 merchandise. Imao sam utisak da su svi rosijevci jer na celoj tribini je samo jedan momak ustajao da pozdravi markeza kad prodje pored. Ali zato (skoro) cela tribina je skakala na noge kad vr napravi čak i pokušaj samo da obidje nekoga.
A otkrih da doktor ima čak i svoju skolu u nižoj kategoriji da nastavi svoju tradiciju kad napusti cirkus.

Ja kada u stanu kažem da je vikend trka, žena i svastika znaju da im je da se uklone iz vidokruga i ni jedna ne voli trke i misle da su dosadne (a na motoru vole da se voze) no međutim... skoro smo se igrali asocijacija... Reko MotoGP! a one u glas Rossi! (Iako nemaju pojma ni o motorima, ni sportu, niti prate, gledaju, išta)

Zašto je to tako?

Lik je institucija u tome sportu, nema osobe koja ne pomisli na njega kao na jednog od par najvećih kada se o tome sportu priča i to ti je to... 

Lik je provalio marketing, zgrće pare i rukama i nogama, o tome ne vrijedi trošiti riječi... 

 

P.S. baš se radujem ako Bog da na proljeće da zapalim kroz Italiju prema kući pa ako se dadne, kroz Tavulju... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
Na kraju, moram da primetim da je publika na svim skupovima, bilo kog moto-sporta, uvek najbenignija. Navijački odnos jednih prema drugima. Nema međusobnog vređanja, psovanja i, daleko bilo, tuče ili bilo kakvih fizičkih pretnji. Kum je došao sa sinom, malo starijim od mog naslednika, i od komšija "Oliveirovaca" su dobili gumene bombone, čips i još neke slatkiše... ja njima pivo zauzvrat i raspoloženje na nivou.


Izuzetna je atmosfera, od samog dolaska do staze , nekih 250km od Assen kako sam krenuo na svim petljama se pridruzuju kolege na motorima i svi se pozdravljaju. Izgledalo je kao neko hodočašće gde su svi u ranu nedelju krenuli ka istom odredištu.
A povratak da ne pričam, više od 100km od Assen su svi nadvoznjaci bili prepuni ljudi koji su pozdravljali motocikliste. Svaki parking, svaka iole pogodna lokacija pored puta je bila ispunjena ljudima koji su iz sveg srca mahali i pozdravljali. I tako duž 100km..počevši od staze, mlado, staro, muško žensko svi su stojali i pozdravljali. Izuzetan osecaj!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja kada u stanu kažem da je vikend trka, žena i svastika znaju..


Izvinjavam se na off-u ali...jbt svastika ti je tu a ti se ne hvalis :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@GixxerK6 @severian

 

Imao je i poprilično sreće. U tom trenutku je iza njega bio karambol i u toj borbi su konkurenti usporavali jedni druge. Da se ne lažemo, i sam Markez je barem u dva navrata mogao da omasti.

Ne kažem, pobedio je zasluženo ali nije to bilo uopšte lagano nego uz puno sreće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja